חי מהקונפרנס ליג: מכבי ת''א - ניס 0:0 (מחצית 1)משחקיהן של מכבי חיפה וב''ש נדחו, מכבי ת''א תשחקרפואה: ''דיברתי עם אנשים בבית''ר ירושלים על קונטה''עושים היסטוריה: שגריר בחריין קיים ביקור במכון וינגייטליגיונר חדש: אילון אלמוג הושאל להארטברג האוסטריתגולדהאר יגיע לישראל, דסה סיכם עקרונית במכבי ת''אקלינגר: ''צריך לאטום אוזניים מביקורת חיצונית ורעשים''אבוקסיס: ''צריכים עוד 2-3 זרים ואז נדבר על מטרות''המשחק של מכבי חיפה מול בני סכנין צפוי להידחותארז כלפון: ''אלחם בנחישות בכל התופעות השליליות''
דיויד בלאט עם חניכיו אתמול (אתר היורוקאפ)

בלאט: ''חזרה ל-NBA? נראה מה יקרה בסוף העונה''

שבת | | 12:00    מאת רועי ינקלוביץ

אחרי שעשה היסטוריה והעפיל עם דרושפאקה לראשונה בהיסטוריה לגמר היורוקאפ, מאמן הטורקים מספר בראיון בלעדי לישראל ספורט על השאיפות להמשך, הריחוק מהמשפחה והתחושה להיות ישראלי בטורקיה

דייויד בלאט ודרושפאקה עלו אמש (שישי) לראשונה בהיסטוריה שלהם לגמר היורוקאפ ,שם יפגשו את לוקומטיב קובאן. דרושפאקה ניצחה במינכן את באיירן המקומית 83:87 כשסקוטי ווילבקין הוביל את קלעי הקבוצה עם 41 נקודות באחוזים מדהימים - 10 מ-15 מהשדה. הסדרה מול קובאן תתחיל אצל הרוסים, בקרסנודאר, ב-10 באפריל. בתחילת השבוע, לאחר הפסד הליגה מול פנרבחצ'ה ערכנו באיסטנבול ראיון בלעדי עם בלאט.

איך זה מרגיש כישראלי בטורקיה?
"כישראלי בטורקיה אני לא מרגיש שונה מזרים שבאים לישראל לשחק או ולאמן. כל הדיבורים והפחדים לא הורגשו כמעט. אני מודע למצב בדרום טורקיה ואני גם הייתי מודע למה שהיה בתקופה שהיו כמה פעולות טרור נוראיות, אבל כיוון שאני גם ישראלי שחי הרבה מאוד שנים בארץ, אני נפשית לצערי הרב בנוי לזה. עם הכאב וכל הצער שבדבר, אני רגיל לזה. זה מצער, אבל זאת עובדה. לכן באופן כללי בכל התקופה שאני פה, שאין הרבה מקרים של טרור או פחד, אני לא מרגיש שום דבר. אני מאושר ואני חי טוב, האנשים נחמדים. המדינה מעניינית והיסטורית ויפה ושונה, אבל בטוב כי אני אוהב להיות במקומות שונים. זה חלק מהייעוד של החיים שלי".
 


יש שאיפות מקצועיות גבוהות בדרושפאקה?
"אני תמיד בעולם שיש ציפיות ושאיפות, תמיד הייתי תחת מסגרת שרצתה הרבה וציפתה להרבה. השנה אני לא יודע למה מצפים. השנה אין כמעט לחץ על הקבוצה שלי באופן נדיר, אני כמעט לא רגיל לזה. אני כבר מזמן לא נותן ללחץ ולציפיות להפריע לי. הלחץ והציפיות הגדולות ביותר באות ממני, לכן זה לא שונה עבורי באופן כללי. אני רוצה להניע את הקבוצה שלי שתגיע למקסימום הפוטנציאל שלה ואני מצפה לזה. אני עובד בשביל זה ואני דואג בשביל זה ולכן יש עליות וירידות רגילות בעונה".

מה עם חלום החזרה לליגה הטובה בעולם?
"אמרתי לא פעם ולא פעמיים - הסיבה שנשארתי פה היא שכיבדתי את החוזה שלי ובסוף העונה אני רוצה לראות, כאשר להבדיל מהעונה שעברה שלא היו שינויים בעמדת המאמן ב-NBA, אם יהיו שינויים כאלה בקיץ הקרוב, אני אנסה בלי הבטחה כי יש רק 30 משרות. לפני שנתיים הייתי קרוב לשתי משרות וברגע האחרון לא קיבלתי את המשרות. לא בהכרח כי אני לא טוב, לפעמים הקבוצה רואה מישהו יותר טוב ויותר מתאים ואתה ממשיך הלאה. להבדיל מהרבה מאמנים, לי יש את האופציה לאמן באירופה, אני אוהב את זה ובנוי לזה ורגיל לזה. במקום לשבת בבית ולא לעשות שום דבר, אני עובד ומשפר את עצמי ומשקיע למען העתיד הקרוב והמקצוע שלי".
 


כמה מילים על הבן, תמיר בלאט.
"הם קבוצה בתוך העונה, גם עם גביע בארון וגם במקום הראשון בליגה, הולך להם טוב. הריחוק מהמשפחה? אף פעם לא קל להיות רחוק מאלו שאתה אוהב".

נגישות