ג'וש כהן יעבור מבחן כשירות, בכר מתלבט לגבי הקישוררשמית: ג'ייקובן בראון האריך את חוזהו בהפועל תל אביבנמשכת המחאה: לה פמיליה הגיעו לביתו של אורן חסוןרשמית: מכבי נתניה מימשה את האופציה על רז שלמההפועל ב''ש: ''רוצים לצאת עם תואר שמגיע לקהל שלנו''בוסטון ניצחה את מיאמי 82:102 ואיזנה ל-2:2 בגמרהשלימה טרבל: הפועל אשדוד אלופה עם 1:3 על רמה''שפפ עישן סיגר, דה בראונה השתכר: סיטי חגגה אליפותהפועל י-ם השפילה את גלבוע/גליל ועלתה לחצי הגמרברק בכר: ''אין סיכוי שב''ש יותר רעבים, רוצים היסטוריה''
אצטדיון חאליפה שיארח משחקים במונדיאל (רועי ינקלוביץ)

לקראת הכרעה: חצאי הגמר של הגביע הערבי בקטאר

רביעי | | 09:20    מאת רועי ינקלוביץ, שליחנו בדוחא

נמשכות ההכנות לגביע העולם בקטאר, עם חצאי הגמר שיפגישו הערב בין מצרים לטוניסיה ובין קטאר לאלג'יריה. מה עצבן את קרלוס קירוש הוותיק, איזו נבחרת אלג'יראית הגיעה לטורניר ומה עם האצטדיון המרכזי?

הגביע הערבי מגיע לסיומו ביום שבת והיום (רביעי) ייערכו שני משחקי חצי הגמר. תחילה טוניסיה תפגוש את מצרים באצטדיון 974  (ראס אבו עבוד, 17:00) ובמשחק המרכזי המארחת קטאר תפגוש את אלג'יריה (22:00, אצטדיון אל תומהמה). על הנייר מצרים ואלג'יריה הן הפייבוריטיות, אבל נבחרת טוניסיה של מונדר חבאייר הולכת ומשתפרת מאז ההפסד המפתיע לסוריה בשלב הבתים של הטורניר. מצרים של קרלוס קירוש תגיע כפייבוריטית אבל כל תוצאה לא תפתיע הערב.

משמאל: קרלוס קירוש במסיבת העיתונאים (רועי ינקלוביץ)
מאמן מצרים, קרלוס קירוש הפורטוגלי הוותיק, ניסה להפחית מהלחץ על נבחרתו ואמר: "טוניסיה מדורגת במקום הגבוה ביותר בדירוג פיפ"א מבין הנבחרות שהעפילו, אז לא בטוח שנחנו הפייבוריטים". הוא גם החמיא למארגנים: "כל התנאים לטורניר הזה נהדרים, המתקנים, התחבורה והמלונות. המדינה מוכנה לשנה הבאה (לגביע העולמי, ר"י). גם מבחינת הכדורגל הם עשו הרבה מעבר למה שציפו מהם כשהגיעו לחצי הגמר". הפורטוגל גם ציין שאם יש משהו שצריך לשפר הוא התקשורת בין החלקים השונים של הארגון: "אם אנחנו הולכים לצד אחד של האצטדיון ומצפים שנהיה בצד השני, אנחנו צריכים לדעת על זה מראש. זאת לא מסיבת העיתונאים האחרונה שלי פה, אני מצפה שנהיה בגמר".

במשחק המרכזי של הערב קטאר של פליקס סאנצ'ס תשחק נגד אלג'יריה. שאלתי את מאמן אלג'יריה מג'ד בוגרה אם הוא מרגיש שיש פחות לחץ על נבחרתו משום שהם משחקים נגד המארחת, בוגרה ענה: "זה נכון, תמיד המארחת תרגיש יותר לחץ כי היא בעמדה שהיא חייבת לנצח. אבל אנחנו לא משנים את הגישה שלנו, באנו ממוקדים לנצח כל משחק וככה גם יהיה מחר".

בוגרה גם סיפר על מטרת הגביע הערבי עבור נבחרתו: "הליגות בקטאר ובסעודיה, שבהם משחקים רוב השחקנים שלנו, יצאו לפגרה. לכן ברגע שהם משחקים כאן, הם צוברים פה ניסיון בינלאומי. אני לא יודע עד כמה זה יעזור לקראת אליפות אפריקה כי אני לא אאמן את הנבחרת שם". ג'אמל בלמאדי, מאמן הנבחרת הבוגרת, יאמן את אלג'יריה בטורניר הבכיר של יבשת אפריקה ואליו צפויים להגיע גם שחקנים מאירופה. הנבחרת שמשחקת בגביע הערבי היא מעין נבחרת מילואים של האלג'יראים מחוזקת ביאסין ברהימי.

פליקס סאנצ'ז ואיסמעיל מוחמד (רועי ינקלוביץ)
בצד הקטארי, המאמן פליקס סאנצ'ס הספרדי ענה לשאלתי על הלחץ על נבחרתו כמארחת: "אין עלינו שום לחץ, אנחנו באים לשחק כדורגל. אני רגיל לשאלה הזאת, אבל אנחנו כספורטאים מגיעים לכל משחק עם תמיכת הקהל. הקהל דווקא יעזור לנו, ולא ילחיץ אותנו. אנחנו מצפים לזה. המאמן נשאל אם זה מרגיש שונה שהנבחרת שלו תשחק לראשונה באצטדיון תומהמה וענה: "המגרש שם מעולה, אני בטוח שנשחק טוב כמו ששיחקנו באצטדיון אל בית".

סאנצ'ס הוסיף על העובדה שהמשחקים שנותרו יהיו האחרונים בטורניר בינלאומי עבור קטאר עד פתית המונדיאל בשנה הבאה: "זה נכון שלא נשחק משחק בינלאומיים, אבל נערוך משחקי ידידות, בין היתר נגד צרפת. אמנם לא שיחקנו עד עכשיו נגד נבחרת אפריקאית אבל אני מכיר את האלג'יראים ובטוח שנוכל לנצח אותם".

כל הכרטיסים למשחק בין קטאר לאלג'יריה נמכרו והאצטדיון צפוי להיות מלא עד אפס מקום. כמעט כל הכרטיסים למשחק המוקדם בין מצרים לטוניסיה נמכרו ושם צפויה אווירה מחשמלת, כשרבים מתושביה המצרים והטוניסאים של קטאר יגיעו למשחק, וכן מספר קטן יותר של אוהדים שהגיעו ממדינות האם.

נגישות