עושים היסטוריה: שגריר בחריין קיים ביקור במכון וינגייטליגיונר חדש: אילון אלמוג הושאל להארטברג האוסטריתגולדהאר יגיע לישראל, דסה סיכם עקרונית במכבי ת''אקלינגר: ''צריך לאטום אוזניים מביקורת חיצונית ורעשים''אבוקסיס: ''צריכים עוד 2-3 זרים ואז נדבר על מטרות''המשחק של מכבי חיפה מול בני סכנין צפוי להידחותארז כלפון: ''אלחם בנחישות בכל התופעות השליליות''אליניב ברדה: ''אנחנו חייבים להגיע מוכנים ומפוקסים''לוסיאן פאברה: ''מכבי ת''א מצוינת, יש לה שחקנים טובים''חזיזה חגג: ''דרבנו אחד את השני והאמנו שאנחנו יכולים''
אנסטסיה גורבנקו (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)

מקום 9 לאנסטסיה גורבנקו ב-50 חזה באליפות העולם

שישי | | 20:39    מאת מערכת ישראל ספורט

השחיינית הישראלית עצרה את השעון על 30.54 שניות ולא הצליחה להתברג בין שמונה הראשונות באליפות העולם שנערכת בבודפשט. שחייה אומנותית: הנבחרת סיימה במקום העשירי בגמר האחרון שלה בהונגריה

שני שחייני נבחרת ישראל זינקו הערב (שישי) למשחי חצי גמר באליפות העולם בשחייה בבודפשט. אנסטסיה גורבנקו הייתה קרובה מאוד לגמר שני בתחרות, כאשר קבעה זמן טוב של 30.54 שניות, שיפור של 32 מאיות לתוצאת המוקדמות ו-9 מאיות משיאה הלאומי, תוצאה אשר הקנתה לה את המקום התשיעי בחצי הגמר.

מי שנעלה את רשימת העולות לגמר היא לא אחרת מאשר האלופה האולימפית ושיאנית העולם לילי קינג, שסיימה שמינית במוקדמות עם 30.35 שניות. מעט לאחר מכן, זינק מיכאל לייטרובסקי לחצי גמר 50 מטר גב. השחיין האולימפי בן ה-22 קבע תוצאה דומה לזו שהשיג בבוקר, 25.11 שניות, שנתנה לו את המקום ה-15, מרחק חצי שנייה בדיוק מהעפלה לגמר.

נבחרת ישראל (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)
בתוך כך, נבחרת ישראל בשחייה אמנותית נעלה הערב את אליפות העולם הטובה בתולדותיה עם מקום עשירי בגמר האחרון שלה, גמר התרגיל הקבוצתי החופשי. הנבחרת זכתה לציון של 85.5667 נקודות, שיפור של יותר מחצי נקודה לציון לו זכתה במוקדמות. בשקלול התרגיל הטכני והחופשי, מדורגת ישראל במקום השביעי

מדובר בהישג שיא נוסף, אחד מיני רבים אותו השיגה ישראל באליפות, שכללה שני גמרים ראשונים אי פעם בדואט, דירוגי שיא היסטוריים בכל התרגילים, בהם מקום עשירי בתרגילי הדואט, מקום שביעי בתרגיל הקבוצתי הטכני ומקום חמישי (הגבוה אי פעם) בתרגיל הקומבו. למעשה, ערב האליפות מאזנה של ישראל עמד על עשרה גמרים באליפויות העולם לדורותיהן, מהם שני גמרים בתרגילים אולימפיים. כעת המאזן עומד על 15 גמרים, מהם שישה בתרגילים אולימפיים. חסר תקדים במונחי הענף בארץ. בזכות ההישגים הללו, עולה הנבחרת לראשונה לסגל הכסף של הוועד האולימפי והיחידה לספורט הישגי.

נבחרת ישראל (סימונה קסטרווילארי, באדיבות איגוד השחייה)
מאמנת העל של הנבחרת אנה טרס אמרה: "זו באמת אליפות היסטורית שלנו. אני בעיקר מרוצה מההתקדמות העקבית של הנבחרת בציונים ובמיקום, כשאנחנו עוקפות נבחרות שבעבר ישראל רק חלמה לעקוף. יש לנו עוד הרבה עבודה והרבה מקום להשתפר להמשך, אבל נפלא לדעת שהמגמה היא כל הזמן חיובית ושהעבודה של השחייניות נושאת פירות".

הרכב הנבחרת: שלי בובריצקי, עדן בלכר, פולינה פריקזצ'יקובה, מאיה דורף, אריאל נשיא, ניקול נחשונוב, נוי גזלה וקטי קונין, נטע רוביצ'ק ושני שראיזין. הובילו את הקבוצה המאמנות אנה טרס, לריסה קונין וסבטלנה בלכר.

נגישות