טורניר גמר הסבב: רוג'ר פדרר גבר על דומיניק תיםדיווח: ''יאן אובלק רוצה לעזוב את אתלטיקו בינואר''רעננה נותרה במאזן מושלם, עוד הפסד למכבי חיפהליגת האלופות: חולון הביסה 74:94 את טלקום בוןרשמית: סנטיאגו סולארי ימשיך כמאמן ריאל מדרידטרגדיה: המנהל הטכני של ברנטפורד הלך לעולמובאטלר הוצג בפילדלפיה: ''המטרה שלנו היא אליפות''בן שהר: ''הגיע הזמן שנגיע למשחק עם ראש מורם''דיווח: אלכסיס סאנצ'ס הציע את עצמו לריאל מדרידהחטא ועונשו: גונסאלו היגוואין הורחק מ-2 משחקים
רפי אוסמו, שני מימין (מכבי חיפה, האתר הרשמי)

רפי אוסמו: ''הרגע הגדול בקריית אליעזר? האליפות ב-1984''

שישי | | 21:30    מאת שי חדד

לפני קצת יותר משבוע הסתיים עידן קריית אליעזר בכדורגל הישראלי. רפי אוסמו (הגדול), אחד מגדולי שחקני מכבי חיפה והבלם האגדי מעונת האליפות ההיסטורית, מספר בראיון מרגש על התחושות והדמעות

רפי אוסמו גדל במועדון מכבי חיפה ושיחק בקבוצה 12 שנה משנת 1980 עד שנת 1992. אוסמו שיחק עם הספרה 5 על חולצתו והיה שחקן מוביל שצמח ממחלקת הנוער והצעיד את הקבוצה הירוקה לאליפות ראשונה בתולדות המועדון. לאור כושר המנהיגות והיכולת האדירה שהציג רפי אוסמו, שלמה שרף שקל למנותו לקפטן הקבוצה אך בסופו של דבר לא עשה זאת בגלל גילו הצעיר (20) באותה תקופה.

אוסמו התגאה בסגנון המשחק הלוחמני שלו שזיכה אותו בתואר "נינג'ה". למצלמות הטלוויזיה תמיד היה מספר כיצד היה מחלץ כדור בהגנה ומעיף אותו קדימה שם ידע כי השחקנים – ברוך ממן, רוני רוזנטל, משה סלקטר וזאהי ארמלי – יעשו את העבודה.  רפי אוסמו היה שחקן בית שנתן את כל כולו למועדון מכבי חיפה וזכה עם הקבוצה בשלושה אליפויות ובגביע המדינה. למי שלא יודע, אוסמו הינו אחד מהסמלים של מכבי חיפה הצעירה והנועזת אי שם בשנות ה-80.

בראיון מיוחד מספר רפי אוסמו לישראל ספורט על הפרידה מהאצטדיון הוותיק בקריית אליעזר, על הרגשים המרגשים שלו מהאצטדיון, למה הוא הכי מתגעגע, על מכבי חיפה של פעם והעונה הנוכחית ועל עתידו כיום.

רפי אוסמו, שלישי מימין, וחבריו (ישי נאמן)
איך הייתה התחושה להיפרד מקריית אליעזר?

רגע גדול, זיכרון של ילדות במחלקת הנוער ועד לרגע הזכייה באליפות ההיסטורית בשנת 84. הרגע הכי מרגש היה הרגע בו השופט שרק לסיום המשחק מול רמת עמידר ואז הבנו, זהו יש היסטוריה".

למה אתה הכי מתגעגע בתקופה ששיחקת במדים הירוקים?

לרגעים על המגרש כאשר כל החבורה הזאת בירוק עולה לכר הדשא ומפרקת את היריב.


רפי אוסמו לצדם של חבריו, יעקב שחר ואביו של אבי רן ז''ל, משה (רמי כהן שמאלי)
מה ההבדל בין מכבי חיפה של פעם בתקופה שלך לבין מכבי חיפה של היום?

אז זו מכבי של שחקני בית, היום זה עולם של עסק באים לעבודה וזהו. אצלנו זה היה חיים 24 שעות אחד את השני, היום זה שונה. מה לא עבד השנה? הבעיה היא שבשנים האחרונות יותר מדי שחקנים בינונים הגיעו לקבוצה. מעט מדי שילוב של שחקנים ממחלקת הנוער, וחוסר מחויבות לסמל.

נגיד והיית מתמנה להיות מאמן מכבי חיפה בעונה הבאה, איזה שחקנים היית חושב להביא לקבוצה?

קשה לי מפני שאני לא יודע מי פנוי בשוק מבחינת שחקנים ישראלים. אך אם הייתי יכול הייתי מביא כאלה שהם שחקני נבחרת בכירים ולגבי שחקנים זרים זו עבודה של סקאוטינג.

לסיום, במה רפי אוסמו עוסק כיום?

יום אני מנהל ב"מאיר חברה למכוניות" אצל יעקב שחר כמעט 30 שנה. תחשוב שאז עבדנו ושיחקנו...

נגישות