מכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרלית
איתן טייב, רוצה שיזכרו רק את מה שעשה ולא את הפרשה (דף האוהדים בפייסבוק אולטראס הפועל בית שאן)

איתן טייב: ''כולם ראו שעשו לי עוול ענקי''

שבת | | 10:00    מאת אביחי חיים

איפה הם היום: שחקן העבר של הפועל בית שאן ומאמנה הנוכחי בליגה א' מאשים: ''התקשורת החליטה לעשות משהו בומבסטי ולהתלבש על השחקן מרכזי והתוצאה הייתה ברורה''. על החלום לעלות ליגה: ''הכל אפשרי''. אוהדי הפועל שלא סלחו: ''הם לא מעניינים אותי''. הקהל של בית שאן: ''כמו בית''ר ירושלים הקטנה''

איתן טייב החל את הקריירה שלו בבית שאן עוד שהיה ילד ממחלקות הילדים ועד לבוגרים. הדרך לשם לא הייתה קלה מכיוון שלא היו תנאים מקסימליים כדי להתרכז אך ורק בכדורגל. המצב המשפחתי לא היה בשיאו. ''היו ימים לא פשוטים, אבל ברוך השם הגעתי לבוגרים והפכתי למקצוען אמיתי'', מספר. ''הגעתי עד למכבי חיפה הגדולה וכל הקבוצות הגדולות בכדורגל הישראלי רצו אותי. משם עברתי למכבי נתיה אבל רוב הזמן הייתי בבבית שאן''. 

לא מעט כישרונות יצאו מהעיר בית שאן, אך אין ספק כי איתן טייב הוא אחד הדומיננטיים שבהם. ''בית שאן הייתה בליגה א' אז'', מספר. ''התחלתי את הקריירה שלי מבית שאן הקטנה והגעתי לאן שהגעתי בזכות עבודה קשה ואמונה. ממקום כזה קטן הגעתי לרגעים גדולים שמחים ומאושרים פרט למשחק הזכור, אני גאה במה שעשיתי. הייתה לי קריירה מאוד מפוארת והיה לי חיסול ממוקד תקשורתי, אבל זה לא יעזור לאף אחד כי לאן שאני הולך אני מקבל הרבה כבוד''.

איתן טייב, הגיע לעשות סדר בבית שאן (דף האוהדים בפייסבוק אולטראס הפועל בית שאן)

בגיל 20-21, טייב הגיע למועדון המפואר של מכבי חיפה לאחר עונות נפלאות במדים הכחולים של בית שאן, זה היה אחרי האליפות של הירוקים וכנראה זה היה מוקדם מדי בשבילו: ''במכבי חיפה אני חושב שפספסתי, לא הייתי סבלני. רציתי שהכל יהיה מהר, אבל הגעתי ממקום קטן ויצרתי חשיפה ענקית לעיר ולקבוצת הכדורגל. הגעתי למצב שאני בלם ומבקיע שערים רבים בכל מוצ''ש, כל פעם השער שלי היה מתחרה בשער השבת וזכיתי קרוב ל-10 פעמים בתואר המכובד שזה דבר ענק בתור בלם..ניסו להפעיל עליי לחץ מבית שאן לחזור,. עשיתי טעות כנראה שהגעתי אחרי האליפות של 95 ,יכולתי להגיע לכל קבוצה שרציתי, אבל מה שעניין אותי הפועל בית שאן. האהבה שלי להפועל בית שאן הייתה אחת ויחידה''.

אחרי ההגעה למכבי חיפה וחוסר ההתאקלמות בשל תקנון שהיה אז כי שחקן לא יכול לחזור לקבוצתו הביתית, טייב הגיע למכבי נתניה ועל כך הוא מצטער: ''העדפתי ללכת למכבי נתניה ומבחינתי זו הייתה שטות כי הרי שיחקו איתי השחקנים הגדולים בכדורגל הישראלי עם ברקוביץ, רביבו, חזן, רפי כהן קבוצה מפוארת וענקית ומשם הלכתי לנתניה בגלל החוק שאי אפשר לחזור לבית שאן. עברתי פציעה לא פשוטה בקרסול שאיימה עליי לפרוש, אך התמודדתי איתה וחזרתי בגדול לקדמת הכדורגל הישראלי ובטוח שללא המקרה הזכור מי שמבין כדורגל יודע שבאותה עונה 13 שערים שבלם בליגת העל כובש, אין לזה דוגמא וכל גול באמת היה יותר יפה מהשני".''משחק השרוכים'' הגיע וגמר לאיתן טייב את הקריירה. ''אז הגיע המשחק האחרון מול בית''ר שגרם לי נזק אדיר גם מקצועי וגם כלכלי'', הדגיש. ''שם זה התחיל להסתיים ''ממשחק השרוכים'', שהיה עוד גימיק תקשורתי. זה לא ''משחק שרוכים''.כולם ראו שעשו לי עוול ענקי. אבוקסיס עוד לא הספיק להוציא את הכדור מהקרן אני מספיק לעמוד כבר. התקשורת החליטה לעשות משהו בומבסטי ולהתלבש על השחקן מרכזי והתוצאה הייתה ברורה. אי אפשר להתעסק עם התקשורת אם הם רוצים גם את ראש הממשלה הם יכולים להפיל. לאחר מכן, המשכתי כמה עונות בליגה הלאומית, אבל זה לא היה אותו דבר הייתי בלי שמחת חיים שביטלה אותי. סומנתי כאחד הבלמים המבטיחים בישראל, ברוך השם הגעתי ועשיתי דברים ענקיים''.

נכון להיום, איתן טייב חזר לקבוצת ילדותו בליגה א' צפון הפועל בית שאן אותה הוא מאמן בקדנציה השנייה שלו. ''העליתי את הקבוצה ליגה לפני 3 שנים ועכשיו חזרתי לשם'', הדגיש. ''בית שאן לא יוצאת ממני האהבה לקבוצה למועדון ולקהל אדיר. אין לי שום אינטרסים, בשבילי לאמן את הפועל בית שאן זה כמו לאמן את מכבי תל אביב מבחינתי. הפועל בית שאן זה הכל'''.
 המועדון מליגה א' חלם בשנים עברו על עלייה ללאומית, אך בשל ניהול כושל ומחסור בתקציב זה לא קרה ''התחלנו את התהליך, אבל הכל עניין של כסף'', מסביר טייב. ''כל זמן שאין לך כסף אתה לא יכול להתקיים בצורה נורמלית בכדורגל הישראלי בכל ליגה. פרט לקבוצות הגדולות, יש קבוצות שמאורגנות לא טוב. למשל במכבי חיפה יש שם בעל הבית מדהים בדמותו של יעקב שחר, אבל אתה רואה שזה לא מצליח. אותו דבר קבוצה כמו בית''ר שאם היו משקיעים יותר הקבוצה הייתה במקומות הראשונים בליגה ומתחרה על האליפות מה שהיא לא עושה כמעט עשור. הכל עניין של כסף, כל זמן שלא יהיה גוף גדול שיתמוך בקבוצה זה לא יעבוד. בית שאן בקהל זה בית''ר ירושלים הקטנה. בכל משחק בית באים 1500-2000 צופים ולמשחקי חוץ בין 400 ל-500 זה משהו מדהים. העיר הקטנה הזאת מחוברת לקבוצה ורוצה בהצלחתה''.

יש אפשרות לעלות עכשיו לליגה הלאומית? 
'
'הכל אפשרי, הליגה לא קלה. אנחנו עושים את הכל לדחוף למעלה וננסה לעשות הכי טוב לקבוצה כדי להצליח''.

למה מאמנים מליגת העל לא באים לראות כישרונות בליגה א' כמו לירון אלימלך?
''לירון אלימלך הוא כישרון זה נכון והוא מאוד מוכשר. שחקן ששקט עם הכדור וכובש שערים ברמות הכי גבוהות שיש. עשיתי את הכל כדי להשאיר אותם בקבוצה גם אותו ואת חיים זיסקינד ואני מסכים שיש כישרונות בליגות הנמוכות והמאמנים מליגת העל צריכים לבוא ולראות''.

כרגע, חדרה גדולה עליכם?
''יש עוד המון נקודות בקופה. אני זוכר שבית שאן עלתה ליגה בעבר בלי שום יומרות ובלי הצהרות ואנחנו נעשה את המיטב בכל הזמן. ההגנה התחזקה עם עוד שני בלמים שאני מאמין בהם ואני מקווה שהם יסגרו את הפינה''.

לסיום, אוהדי הפועל ת''א עדיין לא סלחו.
''אני לא מתייחס לאוהדים של הפועל זה כבר מאחוריי. אני רוצה שיגיע היום בו נדבר רק על איתן טייב לא על פרשה כזאת או אחרת. לא מעניין אותי מה שקורה איתם היום. שיהיו בריאים אני לא מתייחס''.      

נגישות