עוזב את ליגת העל: גודסוואי דוניו חתם בנפטצ'י באקומקום 9 לאנסטסיה גורבנקו ב-50 חזה באליפות העולםאוהדי בית''ר י-ם ''מכינים'' את משה חוגג לקראת הכלאמדר לא ייצא לליגת הקיץ עם בוסטון ויישאר עם הנבחרתתמנע נלסון לוי זכתה במדליית ארד בגרנד סלאם מונגוליהעילי פיינגולד: ''כמו מול ספרד, נעשה את זה מול אנגליה''מילאן תפתח עונה נגד אודינזה, אינטר תתארח בלצ'החצאי גמר לגורבנקו ומיכאל לייטרובסקי באליפות העולםג'ו רגלנד: ''מרגיש בנוח להיות מי שאני בהפועל חולון''מכבי חיפה תקיים במהלך השבוע הבא מיני מחנה אימון
נטע ריבקין, פרשה עם תפקיד חדש ומאתגר (צילום מסך)

ריבקין: ''נשיאת דגל ישראל באולימפיאדה, זה משהו שאין שני לו''

שישי | | 16:00    מאת אביחי חיים ואדי חליאבין

המתעמלת האמנותית הבכירה בישראל אשר פרשה לפני שלושה חודשים מחזקת את הנשים: ''מאחלת לא לפחד לחלום בגדול, לכבוש פסגות ולהגשים חלומות''

אתר ישראל ספורט ממשיך עם פרויקט יום האישה כאשר הפעם התארחה בפינתנו נטע ריבקין. אחרי 20 שנה מופלאות, המתעמלת האמנותית הישראלית, נטע ריבקין (25) פרשה באופן רשמי מפעילות לפני שלושה חודשים וסיימה את חלקה בענף. ריבקין נולדה בפתח תקווה להורים שנולדו ברוסיה בסנט פטרסבורג. מגיל 5 וחצי התאמנה בהתעמלות אמנותית שהפך לענף שהתווה עבורה דרך חיים. ריבקין היא הישראלית הראשונה שזכתה במדליה באליפות העולם בהתעמלות האמנותית. כמו כן, ריבקין זכתה במדליה באליפות אירופה ובמאי 2012 סיימה במקום השביעי בגמר הקרב רב בהישג שיא. באולימפיאדה האחרונה בריו, נשאה את דגל ישראל בטקס הפתיחה וזכתה לכבוד גדול ביותר וסימנה השתתפות בשלוש אולימפיאדות דבר מרשים ביותר.

שנת 2016 הייתה מורכבת עבורך. קיבלת כבוד ענק ונשאת את הדגל בטקס הפתיחה בריו, אבל מצד שני - למרות ציפיות גדולות - לא נחלת הצלחה במשחקים עצמם. איך את מסכמת את השנה האחרונה של הקריירה שלך?
"כן זה נכון, בהחלט. הייתה זו שנה לא קלה בכלל. לגבי המשחקים בריו לא הכל הסתדר בדיוק כמו שרציתי, אבל אני נלחמתי בכל הכוח. עשיתי כל מה שיכולתי. אני חושבת שהגדולה של ספורטאי מעבר לתוצאות, זו הדרך בה הוא מגיע לפסגה. הכבוד שניתן  לי לשאת את דגל ישראל בטקס הפתיחה בריו הוא הכבוד הראוי ביותר שיכול ספורטאי אולימפי לקבל''. 

נטע ריבקין באולימפיאדה בריו (gettyimages)

את נחשבת לאחת הספורטאיות הבולטות והמוצלחות של ישראל. כבר בגיל 17 השתתפת במשחקים האולימפיים הראשונים שלך ולפני חודשיים פרשת. מה הרגע או הרגעים הכי זכורים לטובה בקריירה שלך? והמאכזבים?
''היו לי מספר רגעים שלא אשכח לעולם. המדליה שזכיתי באליפות אירופה ב-2011 שהייתה בדיוק שנה אחרי פטירתו של אבי ז"ל ומדלית הארד בה זכיתי באליפות העולם באותה שנה. כמובן שהמשחקים האולימפיים, כל אחד מהם. חוויתי רגעים אדירים בבייג'ין, מקום 14 לונדון ומקום 7 בגמר, ריו 2016 מקום 13 ונשיאת הדגל כמובן זה משהו שאין שני לו''.

כאחת שצברה לא מעט מדליות בתחרויות שונות - אליפויות עולם, אירופה, גביע העולם וכיוצ"ב - מה קורה במעבר הזה בין תחרות גדולה ככל שתהיה לאולימפיאדה? למה שם לדעתך הישראלים לא עומדים בציפיות?
''קודם כל כמובן שיש פה מניע פסיכולוגי, זו תחרות שמתקיימת אחת ל-4 שנים ומאוד קשה להגיע אליה. בענף שלי, הזכייה במדליה אולימפית היא קשה מאוד מכיווון שאין לנו מדליות במכשירים בודדים אלא רק בקרב -רב, בניגוד לכל שאר התחרויות בהם מעניקים מדליות גם בענפים בודדים''.

נטע ריבקין ייצגה את ישראל בכבוד גדול (gettyimages)

במסיבת העיתונאים בעת פרישתך, הוצגת כיו''ר ועדת הספורטאים בוועד האולימפי. מה זה בעצם אומר? על מה את אחראית? מה משמעות התפקיד והציפיות והמטרות שלך ממנו?
''אני עומדת כיום בראש ועדת הספורטאים של הועד האולימפי בישראל. אני נציגת הספורטאים בהנהלת הועד האולימפי בישראל, מטרתינו כועדה להיטיב את תנאי הספורט, להיות הפה שלהם בתוך הועד האולימפי בישראל ולפעול לקידום הצרכים שלהם''.

נטע ריבקין, כאן בשביל הספורטאים (gettyimages)

האם את חושבת שמעמדן של הנשים בספורט הישראלי נמצא בשיאו או שיש עדיין לאן להתקדם?
''המעמד של הנשים בספורט בארץ בהחלט נמצא בעלייה אחרי שבאולימפיאדה האחרונה, הנשים היו יותר מ-50 אחוז מהמשלחת הישראלית. אני בעמדה שתמיד יש לאן להתקדם, אך בהחלט יש שיפור ניכר בשנים האחרונות בכמות הנשים שעוסקות בספורט''.

נטע ריבקין תעשה חיל בתפקיד הבא (gettyimages)

מה תאחלי ליום האישה הבינלאומי?
''אני מאחלת לכל הנשים שבינינו לא לפחד לחלום בגדול, לכבוש פסגות ולהגשים חלומות. לנו הנשים, יש עוצמות מאוד חזקות אסור לנו לשכוח את זה''.

נגישות