נשאר צהוב: מתן חוזז האריך את חוזהו במכבי תל אביבהושג סיכום: החלוץ אלן אוז'בולט יושאל להפועל ת''אהקפטן נשאר: אופק אביטל האריך את חוזהו בהפועל חיפהשהר ייצא לשיקום בלונדון, שביעות רצון מהסגל שנבנהמכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרו
ברוריה ביגמן, דוברת הוועד האולימפי בישראל (יח''צ)

ביגמן: ''ריו 2016 הייתה הצלחה מעוררת גאווה לספורטאיות''

חמישי | | 15:23    מאת אביחי חיים ואדי חליאבין

דוברת הוועד האולימפי ואחת מהנשים החזקות בתחום תקשורת הספורט בישראל סיפרה על החוויה האולימפית מנקודת מבטה: ''הגענו למעטפת תקשורתית ענפה''. על המשלחת הנשית: ''אין ספק שיש התקדמות גדולה ברמת ההישגים של הנשים''. היום יום: ''מרגישה בבית ומביאה לידי ביטוי את היכולות שלי הן בעבודת הדוברות והן בעבודת יחסי הציבור''

לכבוד פרויקט יום האישה הבינלאומי, אירחנו את ברוריה ביגמן, אחת מהנשים החזקות בתחום הספורט התקשורת והדוברות בישראל. ברוריה סיקרה במשך 15 שנים אירועי ספורט בגוף תקשורת גדול בארץ ולאחר מכן שינתה את פניה לעולם השיווק, דוברות ויחסי ציבור. כעת היא משמשת בתור מנהלת השיווק, פרסום, קשרי קהילה, יחסי ציבור ודוברת הוועד האולימפי בישראל. כמו כן, חברה בארגון Supersonas ליצירת נוכחות נשית מאוזנת בצמתי השפעה וקבלת החלטות. מאחורי ברוריה עבר עשיר של הצלחות באיגוד הכדורסל, ליגת העל לנשים, קבוצת מכבי והפועל תל אביב בכדורסל, קבוצת הנשים של רמה''ש ועוד פעולות אשר הביאו לידי ביטוי את כוחה בתקשורת הספורט בישראל.

איך את מסכמת את שנת 2016 עבורך, זאת הייתה שנה אולימפית מאתגרת במיוחד עם לא מעט אתגרים בדרך מבחינה תקשורתית ויחסי ציבור.
''שנה אולימפית היא בדרך כלל שנת השיא בחשיפה התקשורתית של הספורט האולימפי והספורטאים האולימפיים. כדי להגיע לחשיפה גדולה ומודעות ציבורית נרחבת כמה שיותר, העבודה התבצעה בקצב הולך ומתגבר במשך ארבע שנים. התהליך החל מיד לאחר המשחקים האולימפיים בלונדון 2012. מרגע פתיחת השנה האולימפית בקיץ 2015 שמשמעותה, הספירה לאחור - 365 ימים לפתיחת המשחקים האולימפיים לריו הקצב התעצם. הפעילות התקשורתית היזומה שלנו הייתה מאסיבית. ככל שהתגבש הסגל של משלחת ישראל לריו 2016 , יצאנו לחשיפה תקשורתית אל מעבר למדורי הספורט. פעלנו רבות בהיבטים שיווקיים תקשורתיים, קמפיינים פרסומיים עם הספונסרים של הוועד האולימפי בישראל ומשלחת ישראל לריו, והספונסרים האישיים של הספורטאים. הגענו למעטפת תקשורתית ענפה. זה המקום להודות שוב לגורמים העסקיים על עשייה נפלאה מעוררת השראה, וכמובן לתקשורת ששיתפה פעולה בצורה מרשימה''.

ליווית את כל ההכנות לריו וכמובן את הספורטאים, רבים חשבו שהאולימפיאדה בברזיל תהיה מיוחדת כך היה? או כגודל הציפיות כך האכזבות?
"אנחנו עוסקים בספורט ויודעים היטב שלא תמיד באירוע אחד כולם מגיעים לשיא. ליוויתי את הספורטאים האולימפיים בכל התהליך. אני מחוברת אליהם היטב. האירוע בריו היה עבור כולנו יוצא דופן, מרשים מאד, אירוע רב עוצמה שהותיר אחריו טעם של עוד. עם זאת, כולנו כבר בדרך לטוקיו 2020. לכל אירוע ספורט יש את הייחודיות שלו. לא היו לי אכזבות. אנחנו עוסקים בספורט ויודעים היטב שלא תמיד באירוע אחד מגיעים לשיא היכולת''.

ברוריה ביגמן, חיה ונושמת ספורט (יח''צ)

מה דעתך על הסיקור התקשורתי במהלך האולימפיאדה, התקשורת הייתה הוגנת בסיקורה? איך את התמודדת עם ההצלחה הגדולה?
"משלחת איכותית של אנשי תקשורת מיומנים ליוותה את המשלחת האולימפית של ישראל לריו. התקשורת עקבה אחרי משלחת ישראל מקרוב וללא הפסקה וחשוב לי לציין שעבדנו בשיתוף פעולה מלא. התקשורת הייתה ברובה עניינית והוגנת כלפי המשלחת כולה וכלפי הספורטאים. העיתונאים שהיו בריו קרובים אלינו מאוד ועבדנו איתם בצורה מאורגנת ומסודרת. נערכנו לכך עוד בטרם היציאה לריו וזה היה נוח לכולם. התקשורת קיבלה מאיתנו מענה לכל דבר בכל רגע נתון ובעניין זה קיבלנו תגובות מצויינות. העיתונאים התפעלו מהשרות הטוב שקיבלו.

ברוריה הוסיפה: ''אכן ברגעי ההצלחה, כמו במעמד הזכייה במדליות האולימפיות כל הערוצים היו איתי בקשר טלפוני ב-ON LINE. הייתי צריכה לקבל החלטות מהירות תחת לחץ ובזמן אמת, כמו לדוגמא כיצד לנווט סדרי עדיפויות במתן ראיונות בהתאם לזמני השידור של תוכניות הרדיו והטלוויזיה בארץ. אני שמחה לציין בסיפוק רב שעל פי המשובים שקיבלתי כולם קיבלו מענה לפי צרכיהם ובהתאם לזמני השידור שלהם''.

ענף הספורט נחשב גברי למדי, למרות שב-30 שנה שעברו, אנו רואים יותר ויותר כוח נשי בישראל שעולה ואף מצליח כמעט בכל הענפים האולימפיים ולא אולימפיים, יש שינוי בתפיסה לדעתך?
"למרות שרק 20% מכלל העוסקים בספורט בישראל הינם נשים, במשלחת ישראל למשחקים האולימפיים בריו הן היוו את הרוב במשלחת – 53% ממנה. אין ספק שיש התקדמות גדולה ברמת ההישגים של הנשים. לצד הזוכים במדליות האולימפיות ירדן ג'רבי ואורי ששון, הגיעו לגמרים האולימפיים נבחרת ההתעמלות האומנותית, האתלטית חנה קנייזבה מיננקו, מעיין דוידוביץ' ולינדה בולדר. ריו 2016 הייתה הצלחה מעוררת גאווה לספורטאיות''.

ירדן ג'רבי עשתה הישג מדהים בריו (gettyimages)

בתור אחת שעוסקת בספורט הרבה שנים ובמהלך השנים עברת בין עיתונות, יחסי ציבור ודוברות, איפה את מרגישה בבית?
''אני חיה ונושמת ספורט למעלה מארבעה עשורים, ונהנית כל יום מחדש מהעשייה שלי. אני מרגישה בבית ומביאה לידי ביטוי את היכולות שלי הן בעבודת הדוברות והן בעבודת יחסי הציבור. אני עושה הכל מאהבה ומתוך מטרה אחת: לקדם את הספורט. לתפיסתי, חייבים לחשוף את הספורט האולימפי והספורטאים האולימפיים הרבה יותר. הם מהווים מודל למצוינות, הישגיות, מובילות, מושא להערכה והערצה. חשיפה תקשורתית לספורטאים האולימפיים תייצר עניין גדול יותר בקרב צעירים לפנות לעיסוק בענפי ספורט אולימפיים. הוועד האולימפי בישראל פועל רבות בתחום הזה.

ברוריה הדגישה: ''לעמוד הפייסבוק של הוועד האולימפי בישראל השפעה גדולה על חשיפת הספורט האולימפי בישראל. אנחנו מהווים ברשת כלי מדיה משמעותי בעל השפעה רבה,  עם רייטינג גבוה מאד. הגענו בזמן המשחקים האולימפיים לנתונים מרשימים ביותר. היו ימים שהיו לנו למעלה ממיליון חשיפות. הממוצע היומי שלנו עלה על 760 אלף חשיפות. הגענו ל-12 מיליון חשיפות. לעמוד הפייסבוק של הוועד האולימפי בישראל למעלה מ-104 אלף עוקבים. הנתונים מדברים בעד עצמם. הפכנו להיות דף הפייסבוק הלאומי של ישראל ועל כך גאוותנו''.

בשבוע שעבר חגגנו את יום האישה הבינלאומי, מיהי הדמות הנשית הנערצת עלייך?
"קשה לי לציין אשה אחת שהיא נערצת עליי.  יש נשים רבות מתחומים מגוונים בחיינו מהן לקחתי את הדברים הטובים שלהן לתפיסתי, והפנמתי''.

מה את מאחלת ליום האישה הבינלאומי?
''שלא רק בספורט, אלא גם בפעילות הציבורית, בתרבות, במדע, בכלכלה ובמדינאות תשתלבנה כמה שיותר נשים בעשייה היומיומית ותהליך השוויון בין המגדרים יושלם. כולי תקווה שמשאלה זו תתממש כמה שיותר מהר''.

האם את חושבת שמעמדן של הנשים בספורט הישראלי נמצא בשיאו? או שיש עדיין לאן להתקדם?
''השאיפה היא תמיד להתקדם. במונחים של ספורט, החלום של כל אחת ואחד הוא תמיד לשבור שיאים חדשים. אני מאמינה שבהשקעה נכונה נשים תיכבושנה פסגות חדשות''.

נגישות