נשאר צהוב: מתן חוזז האריך את חוזהו במכבי תל אביבהושג סיכום: החלוץ אלן אוז'בולט יושאל להפועל ת''אהקפטן נשאר: אופק אביטל האריך את חוזהו בהפועל חיפהשהר ייצא לשיקום בלונדון, שביעות רצון מהסגל שנבנהמכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרו
מאור אמור (באדיבות איגוד הטניס שולחן)

הכישרון הצעיר של טניס השולחן בארץ: הכירו את מאור אמור

שישי | | 15:15    מאת ויק דסה

הוא בן 16 וחצי, החל לשחק לפני שנתיים וכבר הספיק להגיע לחצי גמר אליפות ישראל לזוגות נוער ולפלייאוף ליגת העל לנוער במשך שנתיים. הוא חולם לייצג את ישראל באירופה ונהנה בפרויקט המצוינות של בכר

מאור אמור בן ה-16 וחצי שייך לאגודת עירוני גבעתיים בטניס שולחן. אמור מספר: "בחרתי בטניס שולחן מכיוון שזה ספורט מאוד כיפי וזה גם משחק אישי. תמיד העדפתי להיות תלוי בי מאשר באחרים. בנוסף, זה ספורט שבו הראש תמיד חייב לעבוד ברמה גבוה מאוד ואני אוהב את זה". מתי גילית את התחום? בגיל 11 התחלתי לשחק בארנון רמת גן וכרגע אני משחק בליגת העל לנוער וליגה לאומית בוגרים. רגע השיא? הגעה לחצי גמר אליפות ישראל בזוגות נוער ופלייאוף ליגת על לנוער שנתיים ברציפות. רגע השפל? לפני שנתיים הפסדתי בסיבוב ראשון באליפות ישראל לשחקן פחות טוב ממני".

על הקשר עם המאמנים: "קשר מאוד טוב. אנחנו עובדים בתיאום מלא על מה שאני צריך להתקדם בו וגם הם מודעים לחיים שלי מחוץ לטניס שולחן. ההתנהלות של מחקלת הנוער היא טובה. נותנים לנוער הכי הרבה כבוד שאפשר ואת האמצעים הטובים ביותר שהם יכולים להעניק לנו. הצוות המקצועי של המועדון הוא מאוד מסור ודואג שנוכל לקבל את התנאים הטובים ביותר שנוכל לקבל, וככה להשתפר ולהגיע לרמה גבוהה. התחביבים? לצאת עם חברים שלי, לנסוע איתם לאתגרים ולמקומות שונים. השאיפות שלי הן להיות השחקן הטוב ביותר בנוער, להגיע לנבחרת ישראל בוגרים ולעשות תוצאות טובות באירופה".

מאור אמור בפעולה (באדיבות איגוד הטניס שולחן)
השחקן האהוב? "אני אוהב בארץ את שמעון רבינוביץ, שבמקרה הוא המאמן שלי. אני מאוד אוהב אצלו את היצירתיות שלו. המשפחה? הם תמיד תומכים בי ודואגים שאני אקבל את התנאים שאני צריך כדי להצליח והכי חשוב מרימים אותי שקשה. המעבר לגבעתיים היה קשה כי היו כל כך הרבה שחקנים מצוינים וגם הייתי קצת בגיל קטן, אז הייתי צריך להתמודד עם הרבה מאוד קשיים. ממועדון שהיה יחסית ברמה בינונית בארץ, להגיע למועדון עם הרמה הגבוהה ביותר והמסורת הגדולה ביותר בארץ, זה קשה. אז הייתי חייב להוכיח את עצמי בכל אימון ואימון שאני מסוגל ששווה להשקיע בי".

אמור הוסיף: "בינתיים לא השתתפתי בטורניר משמעותי בחו"ל כי רק בשנתיים הקודמת התחלתי להיות שחקן שיש לו מה להגיד בנוער והשנה הבאה זו שנה שאני אצטרך להגיע בה לנבחרת, כי זו שנה שאני אהיה בה שחקן שמדורג מאוד גבוה בנוער. הנבחרת מבחינתי זה דבר חשוב מאוד - כי התוצאות בארץ הן יפות, אבל מה שחשוב באמת זה אירופה ובכלל, זה תמיד כיף וחשוב לייצג את המדינה שלנו. שחקן שהוא סמל? איסק אברמוב. לא רק שהוא השחקן הגדול ביותר שהיה פה עם התארים והתוצאות הגדולות ביותר, הוא מאמן וקודם כל בן אדם מדהים עם לב רחב וזה מה שיפה אצלו".

(באדיבות איגוד הטניס שולחן)
עוד הוסיף השחקן הצעיר: "לבוגרים יש השפעה גדולה עליי. לראות אותם מתחרים זה נותן השראה, לראות גם את הרמה הגבוהה שם וללמוד מהם כמה שיותר. לגבי הקהל, אין יותר מדי בטניס שולחן, אבל זה תמיד כיף ומעודד לראות את החברים מעודדים ביציע. זה נותן המון אם אתה משתמש בזה לנכון. לקבל כותרת בגיל כזה זאת תחושה מדהימה, גם לדעת שמתעניינים בך ורואים בך שחקן עם עתיד. על הפרויקט של אילן בכר: "לפי דעתי, זה דבר קדוש. שום שחקן לא יכול להיות ברמה גבוהה ולהגיע לתארים אם הוא לא עובד קשה וחזק מאוד בראש. אלו שני הדברים שלמדתי אצל אילן. אפשר לומר שבלי הפרוייקט הזה, לא הייתי ברמה שאני היום - אפילו לא קרוב. הפרויקט באמת נותן תחושה אחרת, תחושה של מצוינות, וזה כיף גדול להיות שם".

נגישות