לוסיאן פאברה: ''מכבי ת''א מצוינת, יש לה שחקנים טובים''חזיזה חגג: ''דרבנו אחד את השני והאמנו שאנחנו יכולים''נבחרת הקדטים של ישראל הפסידה ליוון ברבע הגמרבכר: ''עשינו חצי דרך אל החלום, המשחק בשבת תקוע''חלום האלופות בחיים: 2:3 למכבי חיפה על הכוכב האדוםלברון ג'יימס האריך את חוזהו בלייקרס בשנתיים נוספותסכנין סיימה שנייה בבית א', נקודה ראשונה להפועל חיפהרון פולונסקי סיים חמישי בגמר ב-200 מטר מעורב אישיענבר: נלמד ונתקן טעויות תוך מתן גיבוי מוחלט לשופטיםשלושה ימים לפתיחת העונה: בני סכנין עברה בבקרה
מרוץ הדגל בראשון לציון (צילום: אבי כאכון, יח''צ)

מחר בראשון לציון: אליפות ישראל למרחק 15 ק''מ

חמישי | | 14:53    מאת מערכת ישראל ספורט

לונה צ'מטאי, שבשנה שעברה קבעה שיא ישראלי, מגיעה אחרי מחנה אימון בתנאי גובה בקניה ומצפה לשבור שוב את השיא. 5,000 אתלטים ייקחו חלק בכל אירועי מרוץ הדגל שיפתחו את חגיגות ה-70 למדינה בעיר

אליפות ישראל בריצה למרחק של 15 ק"מ, תוזנק מחר (שישי, 07:15) מאצטדיון האתלטיקה בראשון לציון ותעבור ברחובות העיר. באליפות ייקחו חלק טובי הרצים של ישראל ובראשם אלופי השנה שעברה שקבעו במרוץ שיאי ישראל חדשים לנשים ולגברים. לונה צ'מטאי סלפטר ממכבי ת"א קבעה בשנה שעברה זמן של 52:06 ד' ודמקה טשאלה מהפועל אורן השרון קבע שיא ישראלי חדש לגברים של 45:07 ד'.

לפי הדיווחים שמגיעים מאיגוד האתלטיקה, נראה שסלפטר מגיעה למרוץ במטרה לשבור שוב את השיא ואולי אפילו שני שיאים. סלפטר מגיעה אחרי מחנה אימונים מוצלח מאוד בחו"ל בסיומו השתתפה במרוץ השדה DISCOVERY המפורסם, בעיר אלדורט שבקניה (בגובה 2100 מ' מעל פני הים), בהשתתפות כ-3000 אתלטים ואתלטיות בגילאים שונים. מרוץ הנשים היה למרחק של 8.6 ק"מ וסלפטר סיימה במקום ה-13 מתוך כ-300 משתתפות, בתוצאה 29:10 ד'. המשמעות היא קצב בלתי נתפס כמעט של 3:22 ד' לק"מ בגובה 2100 מ'.

למשמע התוצאה, ובעקבות מחנה האימון, ציין דן סלפטר, מאמנה של לונה: "אנחנו בהחלט אופטימיים לתוצאה טובה ביום שישי". הקצב שבו ספלטר רצה בקניה, מבלי להתחשב בתנאי הגובה ובעובדה שרצה בשדה, מוביל לתוצאה מהירה מ-34 ד' ב-10 ק"מ. בהתחשב בעובדה שהריצה הייתה בגובה 2100 מ' מעל פני הים ותנאי השטח לא היו אופטימליים, אין ספק שבדרך לקו הגמר, סלפטר עשויה גם לשבור את השיא הישראלי לנשים ב-10 ק"מ, העומד על 33:51 ד', אשר נקבע ע"י נילי אברמסקי ב-2004.

בין הגברים צפוי מאבק מרתק, כאשר כל הרצים הבכירים הכשירים יופיעו לריצה. דמקה טשאלה – שיאן ישראל ואלוף ישראל המכהן ב-15 ק"מ וחבריו להפועל אורן השרון גירמה אמרה, אלוף ישראל במרתון, ואיימרו עלמיה שסיים ראשון בין הישראלים במקצה חצי המרתון בטבריה. לצידם יתחרו ימר גטהון ממכבי ת"א – אלוף ישראל בחצי מרתון, מארו טפרי ממכבי ת"א – סגן אלוף ישראל במרתון ובחצי מרתון, רץ המרתון האולימפי, אגזה גואדה מהפועל עמק חפר, מלקאם ג'מבר ממכבי נס-ציונה שסיים שלישי בחצי מרתון עמק המעיינות ובוקיאו מלדה מעמק חפר. אצל הנשים, ישתתפו גם אירינה אור קונובלוב מא.ס. רמה"ש, הגר כנעני (אלופת ישראל הטרייה במרתון) וסגניתה, יערה זנגי רדושיצקי, שתיהן מאיילות, והן ינסו לאתגר את סלפטר.

המרוץ יוזנק על ידי ראש עיריית ראשון לציון, דב צור, שאמר: "זהו יום חג לראשון לציון, בו אנו פותחים את חגיגות ה-70 למדינת ישראל ומניפים את דגל ישראל בגאווה. באופן אישי, כמי שאוהב לרוץ למרחקים ארוכים, אני נערך לריצה יחד עם תושבי העיר ומצפה לחצות יחד איתם את קו הסיום. נתראה במרוץ!". לצד המקצה הארוך יתקיים גם מקצה קצר יותר למרחק של חמישה ק"מ ומקצים עממיים למרחקים של שני ק"מ, 500 מ' ו-250 מ'.

נגישות