בזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףהפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגעובר לאדומים: תמיר גלזר חתם לעונה בהפועל חיפהמרשים: ליהיא רז עלתה לגמר הקפיצות באליפות אירופהנבחרת השליחים סיימה במקום החמישי באליפות אירופהבעקבות עבירת משמעת: אדי גוטליב הושעה מפעילותהבקרה התקציבית הודיעה לסכנין כי היא יורדת ללאומיתרשמית: מוטי איווניר מונה למאמן הפועל אום אל פאחםאליפות אירופה: מקום חמישי לנבחרת השחייה האמנותיתמרקו סילבה: ''סולומון ינותח וייעדר ליותר מ-6-8 שבועות''
ענבר רונן (לימור למינוף, יח''צ)

ענבר רונן: ''מעמד האישה בספורט הישראלי משתפר''

חמישי | | 10:30    מאת ויק דסה

היא החלה לרכוב רק בגיל 30 ומאז היא הוכתרה שבע פעמים לאלופת ישראל באופני הרים ושלוש פעמים כאלופת ישראל באופני כביש. מה הבעיה בסיקור הספורט? מה צריך לעשות? ומה קורה עם דור העתיד?

ענבר רונן עלתה בפעם הראשונה על האופניים בגיל 30 ומאז היא לא מפסיקה לדווש. בגיל 44 עומד מאחוריה רקורד מרשים למדי: שבע פעמים אלופת ישראל באופני הרים, שנתיים אלופת ישראל באופני כביש, שלוש שנים במרתון אופני הרים חברת הסגל האולימפי הבכיר לשעבר. בנוסף, היא דורגה בשיאה במקום ה-10 באירופה במרתון אופני הרים ו-53 בעולם.

כיום רונן היא מאמנת אופניים, מאמנת אישית לאורח חיים בריא ומרכזת תחום הנשים מטעם אתנה באיגוד האופניים. רונן, בעלת תואר ראשון בחינוך גופני, מספרת שהחליטה להקדיש את השנה החולפת לקידום נשים בענף האופניים. בראיון מיוחד ליום האישה הבינלאומי, מספרת רונן מי הדמות הנשית הנערצת עליה: "נדיה קומנץ, הנסיכה דיאנה, אסתר רוט שחמורוב - נשים חזקות ודומיננטיות בעלות תוצאותיה ורוח ספורט שמדברות בעד עצמן. נציגתנו באולימפיאדה שהיא גם בימים אלו שגרירה שלנו". מה דעתך על מעמד האישה בספורט הישראלי כיום? הסיקור התקשורתי? "המעמד משתפר בכל רגע, בטופ ההישגי מאוד גבוה ובכל השאר ממש פחות. לגבי הסיקור הוא לוקה בחסר וזה ממש עצוב כי הוא לא תואם את מה שקורה בשטח".

ענבר רונן בפעולה (יח''צ)
רונן סיפרה מה הייתה משנה בתקופתה והשיבה: "הלוואי שהיה בתקופתי את מירוץ Gran Fondo Arad - Dead Sea, כמו זה שיצא לדרך בין התאריכים 23-24/3/2108 (סופ"ש). זה אירוע דגל בינ"ל לרוכבי אופני כביש באזור ים המלח-ערד הממשיך את מסורת הרכיבה האיטלקית עם כאלף רוכבים מקצועיים מהארץ והעולם. האירוע כולל שני אירועים מרכזיים: טור ערד הבינלאומי ה-12, שיתקיים בסופ"ש  23-24/3/2018 עם קבוצות מקצועיות ורוכבי מאסטרס על מסלול הקריטריום,מצדה ומרוץ Gran Fondo ים המלח 24/3/2018  בו רוכבים 155 ק"מ (125 ק"מ במדידה), 1,873 מ' של טיפוס מצטבר והנופים הפראיים של ים המלח. זה מירוץ אופניים שעשה מהפך בענף כשהרים את הכפפה וקיים מרוץ ראשון בארץ. מדור במירוץ בין לאומי בו משתתפות גם נשים ואשר בזכותו העפילה רוכבת לראשונה בהיסטוריה לאולימפיאדה. הייתי ממשיכה להשקיע בנשים כמו התוכניות שיש כרגע באיגוד ויותר".

ענבר רונן (יח''צ)
מה לגבי דור ההמשך? "בהחלט יש. יש יותר רוכבות, יש קיום סגל מקצועי המונה 30 רוכבות של אתנה ואיגוד האופניים בגילאי 10-16, קיימות נבחרות אזוריות ונבחרות בוגרות בכביש ואופניי הרים ושלוש רוכבות מקצועניות בקבוצות בחו"ל". מה את מאחלת לעצמך לקראת העתיד? מהן השאיפות והמטרות? "להמשיך לעסוק במה שאני אוהבת, להתחרות יותר ולראות עוד רוכבות ישראליות בטופ העולמי ובאולימפיאדה. אני מאחלת לעוד רוכבות במועדונים ובסגלים של אתנה ואיגוד האופניים. מירוץ בין לאומי עם 100 רוכבות השגיות ו 300 רוכבות חובבות בטור ערד שמתקיים כל שנה בארצנו המדהימה".

נגישות