פורסמו מועדי מחזור הפתיחה של ליגת העל בכדורגלבזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףברדה: ''יש לנו שבוע ללמוד את קראיובה, אין תירוצים''הפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגהפועל גלבוע/גליל: לונדון פראנטס חתם לשנתיים נוספותעובר לאדומים: תמיר גלזר חתם לעונה בהפועל חיפהמרשים: ליהיא רז עלתה לגמר הקפיצות באליפות אירופהנבחרת השליחים סיימה במקום החמישי באליפות אירופהבעקבות עבירת משמעת: אדי גוטליב הושעה מפעילותהבקרה התקציבית הודיעה לסכנין כי היא יורדת ללאומית
שני פישמן (אינסטגרם)

רוכבת האופניים שמכוונת הכי גבוה: רוני פישמן

שלישי | | 15:30    מאת ויק דסה

היא עוסקת בספורט מגיל צעיר ולאחר פציעה בגב לפני שנתיים, התחילה בגיל 16 לרכב על אופניים תחת קבוצת ''Israel Go Pro''. כמו כולם, גם היא מחכה כבר לג'ירו ד'איטליה בישראל ובינתיים, מספרת מהם החלומות הכי גדולים שלה

רוני פישמן היא רוכבת אופניים בת 18 שמתחרה במסגרת קבוצת "Israel Go Pro". על תחילת הקריירה היא מספרת: "בגיל 7 התחלתי להתאמן ולהתחרות בריצה, בגיל 8 עד גיל 16 התאמנתי והתחריתי בטריאתלון, אבא היה המאמן. בגיל 16 בעקבות פציעה בגב עברתי לרכיבה על אופניים תחת המאמן צחי בויגן בקבוצת IGP. בחרתי בענף הזה בעקבות ההורים. אבא ספורטאי מגיל 12, את אמא הוא הכיר כשאימן אותה בתור אצנית. אחותי הגדולה נעם התחילה להתאמן בטריאתלון שהייתה כבר בת 6, רציתי להיות גם ספורטאית ולהמשיך את המסורת המשפחתית ואופניים זה ספורט שאהבתי מגיל קטן והחלטתי להתמקד בו".

רוני פישמן בפעולה (אינסטגרם)
פישמן הוסיפה: "רגע השיא שלי הוא כל תחרות מחדש תחת נבחרת ישראל, עם מדי הנבחרת במדינות שפחות אוהבות אותנו בעולם, סביב בנות שחושבות שכל מה שמדינת ישראל מייצגת זה רע. מרגישה שאני מראה צד אחר של המדינה. רגע קשה עבורי היה היום שהבנתי שלא אוכל להתאמן ולהתחרות בטריאתלון יותר, בעקבות אותה פציעה בגב. חשבתי שהעתיד שלי בספורט נגמר. אחד התחביבים העיקריים שלי זה ללמוד. התחלתי ללמוד באוניברסיטה הפתוחה לתואר שיעזור לי בעתיד בספורט. אני אוהבת לדעת, אוהבת להבין מה אני עושה ולמה. כמובן שבנוסף אני אוהבת לבלות עם החברים. מה לגבי העתיד? השאיפה שלי היא להתחרות בתחרויות ברמות הכי גבוהות בעולם, להיות חלק מהיסטוריה של ישראל".

עם חברותיה לקבוצה (אינסטגרם)
עוד סיפרה הרוכבת הצעיר: "שני בלוך - רוכבת אופניים, טריאתלטית ומאמנת כושר ישראלית - היא אחת הנשים העוצמתיות שיצא לי לפגוש. היא מנהלת אורך חיים ספורטיבי משוגע תוך כדי ניהול חיי משפחה. מעבר לתוצאות שלה כספורטאית, היא בן אדם מעורר השראה. בלי תמיכת המשפחה שלי לא הייתי מצליחה לעשות את מה שאני עושה. הם הבסיס כולו. הראשונים שתומכים בהחלטות שלי, האנשים שמכוונים אותי, אלה שמרימים אותי שצריך וגם מורידים קצת אם אני מגזימה, הם הגב הכלכלי שבלעדיו הספורט אופניים בלתי אפשרי. התחרות הכי גדולה שהשתתפתי בה היא אליפות אירופה, לא עשיתי בה הישג משמעותי אבל העובדה שהגעתי לשם אחרי שנה כרוכבת אופניים (גיל 17) היא הישג מבחינתי". 

עם חברותיה לקבוצה (אינסטגרם)
ומה לגבי הנבחרת? "נבחרת ישראל נשים גדלה מאוד בשנים האחרונות בזכות המאמן המקצועי שלנו ניב ליבנר, שמשמש גם כמנהל מקצועי וגם כמאמן נבחרת, וגם בזכות אתנה שהיא התומכת הגדולה בספורט נשים. ללא התמיכה הזו לא היינו מביאות רוכבת ראשונה לאולימפיאדה והרבה מהתחרויות והמחנות אימונים לקידום שלנו לא היו מתקיימים. ההשפעה של כל אחת מבנות הנבחרת אחת על השנייה היא תומכת, חיובית ומעצימה. חלק מהספורט אופנים הוא הקבוצתיות. אחת לא תנצח בלי השנייה. הניצחון של אחת הוא חד משמעית גם ניצחון של אחרת, וכך גם על הפסד. הפסד של אחת הוא הפסד של אחרת. אישית, לקבל חשיפה בגיל צעיר זה תמיד כיף ונותן הרגשה שמעריכים. הייתי שמחה עם הענף כולו היה מקבל יותר תמיכה וחשיפה. אני רוצה לציין לסיום את מרכז הספורט 'עצמה' - ליו"ר איתן ברק ולמנכ"לית מירי שלו  שדואגים לתמוך בנו ולהעניק סיוע כמה שניתן".

נגישות