מכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרלית
חברי ה''סייקלינג אקדמי'' (יח''צ)

גיא שגיב וגיא ניב יתחרו במרוץ ג'ירו ד'איטליה

רביעי | | 18:48    מאת מערכת ישראל ספורט

שני הישראלים יעשו היסטוריה כשיזנקו יחד עם ה''סייקלינג אקדמי'' לטור היוקרתי שייצא לדרכו מירושלים ב-4 במאי. עוד בסגל: בן הרמאנס הבלגי, רובן פלאסה הספרדי הוותיק (38) וכריס ניילנדס מלטביה

שני רוכבי אופניים ישראלים, גיא שגיב וגיא ניב, ישתתפו לראשונה במירוץ האופניים היוקרתי ג'ירו דה איטליה שיוזנק ב-4 במאי בירושלים ויסתיים ברומא כעבור שלושה שבועות. זאת בעקבות ההחלטה של קבוצת Israel Cycling Academy לכלול את השניים בסגל הסופי לטורניר. שגיב וניב נחשבים לרוכבים האופניים הטובים ביותר בישראל.

הישראלים יהוו את החוליה הצעירה בהרכב המונה רוכבים בין לאומיים וותיקים ובעלי ניסיון ומוניטין רב בראשם: רובן פלאסה הספרדי שכבר ניצח שלבים בטור דה פראנס ובוולטה, בן הרמנס הבלגי הנמנה על צמרת הרוכבים בעולם, ג'ולייאם בויווין הקנדי, קריסטס ניילנדס האלוף הלטבי שנחשב לאחד הכישרונות הצעירים הבולטים בעולם, זאק דמפסטר האוסטרלי הוותיק, והספרינטר האיטלקי כריסטיאן סבאראגלי.

רן מרגליות, מנכ"ל קבוצת Israel Cycling Academy, התייחס להחלטה לבחור שני רוכבים ישראליים: "אנחנו בהחלט מודעים לכך שמדובר בהחלטה שתפתיע רבים, אולי אפילו החלטה שעלולה לעורר ביקורת. אני אומר בגלוי שייתכן מאוד שהיינו יכולים להעמיד הרכב לכאורה חזק יותר, אבל כקבוצה ישראלית שהוקמה כדי לחולל מהפיכה בספורט האופניים בישראל, אנחנו בראש ובראשונה מחויבים לחזון שלנו".

גיא שגיב (יח''צ)
מבין שני הישראלים, גיא שגיב בן ה-23 ממושב גבעת ניל"י שבשרון, הוא הרוכב המנוסה יותר. שגיב שהוכתר פעמיים ברציפות כאלוף ישראל בין 2015-2017, הצטרף לקבוצה לקראת סוף עונתה הראשונה לפני כשנתיים וחצי כרוכב מתלמד וזו בסך הכל עונתו השלישית כמקצוען, זמן קצר מאד במושגי הענף. לאחר ששמע שנבחר למירוץ המפרך, אמר שגיב: "האמת היא שלא הופתעתי שנבחרתי לג'ירו. עבדתי קשה מאד כבר כמעט שלוש שנים ואני לא הרוכב שהייתי בתחילת הדרך. אני חושב שהוכחתי שאני מסוגל לתרום לקבוצה ולעזור לחברים שלי לנצח. מרוץ הג'ירו הוא הגשמת חלום אבל אני לא מגיע רק כדי לסיים את הג׳ירו למרות שזוהי משימה לא קלה כשלעצמה. אני רוצה לעזור במשימה של הקבוצה לנצח קטע ולתרום לרוכבים המובילים שלנו".

לעומת שגיב ששמר על קור רוח, גיא ניב היה נרגש מאוד: "לא ישנתי הרבה בימים האחרונים מרוב לחץ וציפייה להחלטה וכשהודיעו לי שאני בג׳ירו ירד לי סלע מהגב. מבחינתי הבחירה בשני ישראלים היא אדירה, הבעת אמון גדולה והוכחה לדור שלם של ילדים ובני נוער שרוכבים - שאפשר להגיע הכי רחוק. אבל מעבר לזה, החובה עליי כעת היא להוכיח שאני ראוי לאמון הזה. אני יודע כמה קשה זה הולך להיות אבל בכנות - אני מאמין בלב שלם שאהיה שם ברומא ואחצה את קו הסיום".

נגישות