בזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףהפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגעובר לאדומים: תמיר גלזר חתם לעונה בהפועל חיפהנבחרת השליחים סיימה במקום החמישי באליפות אירופהבעקבות עבירת משמעת: אדי גוטליב הושעה מפעילותהבקרה התקציבית הודיעה לסכנין כי היא יורדת ללאומיתרשמית: מוטי איווניר מונה למאמן הפועל אום אל פאחםאליפות אירופה: מקום חמישי לנבחרת השחייה האמנותיתמרקו סילבה: ''סולומון ינותח וייעדר ליותר מ-6-8 שבועות''''לא נסכים להפקרת עתיד הכדורסל הישראלי בידי פרנקל''
יואב עומר ושחר צוברי חוגגים (איגוד השייט)

אליפות אירופה: יואב עומר זכה בכסף, ארד לצוברי

שבת | | 14:55    מאת מערכת ישראל ספורט

יואב עומר הגיע למקום השני בדירוג הכללי לאחר שסיים את שיוט המדליות במקום הרביעי בפולין והוכתר כאלוף אירופה עד גיל 21. שחר צוברי דורג שלישי. נשים: מאיה מוריס סיימה במקום הרביעי

הישגים יוצאים מהכלל לגולשי נבחרת ישראל באליפות אירופה בסופוט פולין. גולשי נבחרת הגברים של ישראל, בהדרכת המאמן גור שטיינברג, הצטיינו היום (שבת) בשיוט המדליות היוקרתי של אליפות אירופה ועמדו בציפיות לאורך כל האליפות.

יואב עומר סיים את שיוט המדליות במקום הרביעי  וזכה במדליית הכסף ובתואר סגן אלוף אירופה לבוגרים עם 64 נקודות שליליות ובנוסף הוא הוכתר לאלוף אירופה עד גיל 21. שחר צוברי סיים את המדל רייס במקום השלישי וזכה במדליית הארד עם 66 נקודות שליליות. במדליית הזהב באליפות אירופה זכה האיטלקי מתיה קאמבוני שסיים שני במדל רייס. אופק אלימלך מאילת סיים במקום הרביעי באליפות אירופה לבוגרים אחרי שניצח את שיוט המדליות. יואב כהן משדות ים, דורג שישי באליפות אירופה לבוגרים וזכה במדליית הכסף באליפות אירופה עד גיל 21 אחרי שסיים במקום השישי במדל רייס.

על זכייתו במדליית הכסף באליפות אירופה בגלישה בפולין יקבל הגולש יואב עומר מענק מיוחד בסך 28 אלף ש"ח. שחר צוברי שזכה במדליית הארד יקבל מענק מיוחד של 20,000 ש"ח מהקרן המשותפת לוועד האולימפי בישראל, משרד התרבות והספורט והמועצה להסדר ההימורים בספורט. מאמן הנבחרת גור שטיינברג יקבל 19,000 ש"ח.

יואב עומר (איגוד השייט)
יואב עומר, מדליסט הכסף מאליפות אירופה לבוגרים: "מתחילת השבוע הרגשתי טוב פיזית ומאד שמחתי מהדרך שגלשתי. הייתי יציב ומיום ליום שמרתי על המיקום בטופ. אני שמח על היכולות שלי אבל יודע שעדיין יש הרבה לאן להתקדם ולהשתפר. יש לנו נבחרת חזקה ואני חושב שאנחנו בדרך הנכונה. אני מאד שמח ששחר צוברי איתי על הפודיום. זה מאד חשוב לנבחרת ישראל".

שחר צוברי, מדליסט הארד מאליפות אירופה בפולין: "בסך הכל אני שמח. תמיד מרגש וכייף לסיים תחרות על הפודיום. היתה עונה קשה וארוכה. אחרי אליפות עולם, שהייתי חולה ולא הרגשתי טוב, הייתי צריך למצוא כוחות מחודשים, עשיתי הכנה טובה ובאתי לפה. התחלתי את אליפות אירופה טוב אבל בהמשך היא התקדמה קשה. הדברים לא הלכו חלק ומצאתי את עצמי במצבים קשים ולא נוחים.  כל שיוט נלחמתי וידעתי שאסור לוותר. ידעתי שאני חייב להיות מרוכז ושצריך להילחם על כל נקודה. הגעתי למדל מרייס, למרות שהיתה לי תחרות קשה, והצלחתי לסיים עם מדליה. מבחינתי זו היתה תחרות בינונית, אני מסוגל להרבה יותר. אני שמח שלא וויתרתי והצלחתי לסיים במקום השלישי".

גילי אמיר, יו"ר איגוד השייט: "ענף השייט חוגג היום זכייה בשתי מדליות כסף וארד בבוגרים ו-7 שייטים ושייטות שהגיעו לתחרות הגמר באירופה. כמוכן הענף מצדיע ל-29 מדליות בנוער עד גיל 21 שבהן זכו שייטיו עד עכשיו ובקייץ 2018. אני מצדיע ליואב עומר ושחר צוברי. למאמנים גור שטיינברג ופייר לקונט ולמנהל המקצועי אלי צוקרמן על הדרך עד היום. יחד עם זאת, צריך לזכור שאנחנו ענף הישגי המכוון מטרה למדליות בטוקיו וסובל מבעיות תקציב קשות העומד לבצע קיצוצים קשים ברבעון האחרון של 2018. אני תקווה שמשרד הספורט והוועד האולימפי יעזרו לנו לסיים את השנה ויבינו את הפוטנציאל הטמון בענף".

יואב עומר, גור שטיינברג ושחר צוברי (איגוד השייט)
הגולשת מאיה מוריס, מהפועל שדות ים, תפסה את המקום הרביעי באליפות אירופה לבוגרים בסופוט פולין וזכתה במדליית הכסף באליפות אירופה עד גיל 21. מוריס עלתה לשיוט המדליות מהמקום הרביעי בכללי. היא סיימה את המדל רייס במקום השישי והתברגה במקום הרביעי והמכובד באירופה. הפולניה זופיה נוקטי-קלפאצ'קה הוכתרה לאלופת אירופה (שמינית במדל רייס), הרוסיה סטפניה אלפוטינה זכתה במדליית הכסף (שנייה בשיוט המדליות) ובריטית אמה ווילסון, שסיימה שלישית בשיוט המדליות זכתה גם במדליית הארד.

הגולשת נוי דריהן סיימה שביעית את שיוט המדליות ותפסה את המקום המישי באליפות אירופה ובנוסף זכתה במדליית הארד באליפות עד גיל 21. קטי ספיצ'קוב, חברתה ממועדון השייט אילת, התברגה במקום השביעי באירופה אחרי שסיימה תשיעית במדל רייס ובנוסף דורגה רביעית באליפות עד גיל 21. את נבחרת הנשים של ישראל בגלשנים מוביל המאמן פייר לקונט. את נבחרות הגלשנים של ישראל מוביל אלי צוקרמן, המנהל המקצועי של איגוד השייט.

השרה מירי רגב מסרה: "עוד סוף שבוע של הישגים וגאווה עצומה של הספורטאים האולימפיים שלנו. שוב ספורטאי הענפים המועדפים מוכיחים לנו שהתוכנית האסטרטגית שלנו להשקעה בענפים מועדפים נכונה ומוצדקת. ברכות לנבחרת ישראל בגלישה שחוזרת עם שלל מדליות והישגים של צעירי הענף והבוגרים בעלי הוותק והניסיון. ברכות לגולש הוותיק שחר צוברי על זכייתו במדליית הארד ולגולשים הצעירים, יואב עומר על זכייתו במדליית הכסף לבוגרים ותואר אלוף אירופה לגילאי u-21 ויואב כהן על זכייתו במדליית הכסף, וכן ברכות לגולשות הצעירות מאיה מוריס ונוי דריהן על השתתפותן בשיוט המדליות בבוגרות וזכייתן במדליית הכסף והארד לגילאי u-21. הישגים אלו הושגו בזכות דרכו האמיצה ונטולת הפשרות של יו"ר האיגוד, גילי אמיר וצוות המאמנים המקצועיים והמנוסים, גור שטיינברג ופייר לקונט שממשיכים להוביל את המסורת המפוארת של ענף השיט".

נגישות