בזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףהפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגעובר לאדומים: תמיר גלזר חתם לעונה בהפועל חיפהנבחרת השליחים סיימה במקום החמישי באליפות אירופהבעקבות עבירת משמעת: אדי גוטליב הושעה מפעילותהבקרה התקציבית הודיעה לסכנין כי היא יורדת ללאומיתרשמית: מוטי איווניר מונה למאמן הפועל אום אל פאחםאליפות אירופה: מקום חמישי לנבחרת השחייה האמנותיתמרקו סילבה: ''סולומון ינותח וייעדר ליותר מ-6-8 שבועות''''לא נסכים להפקרת עתיד הכדורסל הישראלי בידי פרנקל''
נבחרת הג'ודו עם נתניהו ורגב (עמוס בן גרשום/לע''מ)

נתניהו: ''כל מי ששמע את התקווה באבו דאבי התרגש''

חמישי | | 15:45    מאת מערכת ישראל ספורט

נבחרת הגברים בג'ודו התארחה במשרד ראש הממשלה וזכתה למחמאות רבות: ''ישראל היא מעצמת ג'ודו, אנחנו מאמינים בהישגים ומאמינים בכם''. השרה רגב: ''הנבחרת מביאה לנו הישגים מדהימים''

ראש הממשלה בנימין נתניהו ושרת התרבות והספורט מירי רגב נפגשו היום (חמישי) עם זוכי מדליות הזהב בטורניר ה"גראנד סלאם" באבו-דאבי, שגיא מוקי ופיטר פלצ'יק, ועם חברי נבחרת ישראל בג'ודו, בלשכת ראש הממשלה בירושלים. בפגישה השתתפו גם מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי, יו"ר ארגון הג'ודו בישראל משה פונטי, מאמן נבחרת ישראל אורן סמדג'ה וספורטאים נוספים.

פלצ'יק, רגב, נתניהו, מוקי, סמדג'ה ופונטי (עמוס בן גרשום/לע''מ)
מציגים את הגראנד פרי בתל אביב (עמוס בן גרשום/לע''מ)
רה"מ נתניהו אמר במפגש עם נבחרת הג'ודו: "הישגיות זה דבר טוב. אני אומר את זה לך, מירי, משום שלך יש הישגיות כתת-אלוף בצבא, וגם בדברים שאת מקדמת. שמעתי אמירות שוביניסטיות, זה פשוט לא ראוי, לא רציני, צריך לעשות 'איפון' ולהמשיך הלאה. מירי, אני רוצה קודם כל להודות לך על המאמץ הרצוף שלך לקדם את הספורט הישראלי. אני רוצה לברך אתכם, פונטי ואורן, על המחויבות המתמשכת שלכם להעמיד דורות של לוחמים, ספורטאים מופלאים. זה לא דבר של מה בכך שישראל חוזרת מאבו-דאבי עם חמש מדליות, שתי מדליות זהב של שגיא ופיטר, ועוד שלוש מדליות ארד. אנחנו מאמינים בהישגים, אנחנו מאמינים בכם, ואני רוצה שתודו לכל חברי המשלחת".

צפו במפגש (וידאו: עומר מירון, לע"מ):


עוד הוסיף ראש הממשלה במפגש המרגש: "אמרתי תמיד שישראל היא מעצמת סייבר, מעצמת מים, מעצמה חקלאית, מעצמת הייטק, IT - ישראל היא מעצמת ג'ודו. זה עומד בפני עצמו, קודם כל כהישג כביר של מדינה קטנה שהופכת לכוח עולמי בזכות הכישרון שלכם, המחויבות שלכם, ההתמדה שלכם, לדעתי גם אומץ הלב שלכם שזה לא דבר פשוט. כל הדברים האלה מתחברים יחד להאדיר אתכם, אבל להאדיר גם את הספורט הישראלי ואת מדינת ישראל. נכון הדבר שזה נעשה הפעם באבו דאבי בצורה גלויה. אני אגלה לכם סוד, כשאני שמעתי את התקווה פעמיים, גם לי היו דמעות בעיניים. זה היה כל כך מרגש, אני לא מאמין שהיה ישראלי שלא התרגש ברגע הזה, יש לזה באמת השלכות רחבות מאוד. תמשיכו, זה דבר גדול מאוד".

נתניהו ושגיא מוקי (עמוס בן גרשום/לע''מ)
נתניהו ופיטר פלצ'יק (עמוס בן גרשום/לע''מ)
השרה מירי רגב אמרה: "הנבחרת הזו מביאה לנו הישגים מדהימים. הפעם הם חזרנו מאבו-דאבי, ואני חייבת לציין רה"מ שהיה כאן מהלך מאוד מורכב, לא פשוט, במשך שנתיים, יחד עם פונטי, יחד עם נשיא איגוד הג'ודו העולמי, שהתעקש על כך שכל ספורטאי וספורטאי יכולים להופיע בכל מקום בעולם, כולל במדינות ערב, עם הדגל וההמנון שלהם. זה לא סוד, שהיום משתמשים בספורט, בתרבות, כחלק מאותם אירועים לעשות דה-לגיטימציה למדינת ישראל, ולמנוע מהספורטאים שלנו להתגאות גם הם במדינה שלהם. הספורטאים נתנו לנו כאן מתנה נפלאה".

רגב סיכמה את דבריה: "גם הגענו בפעם הראשונה למדינה מוסלמית שאין לנו איתה מערכת יחסים דיפלומטית, גם שרנו פעמיים את התקווה בזכות מוקי ופיטר, וחתמנו על הסכם גרנד פרי, שאתה אישרת את זה וחתמת עליו, שלראשונה מדינת ישראל תארח כאן גם מדינות ערב שאין לנו מערכת יחסים דיפלומטית איתן. כולם יופיעו עם הדגל וההמנון וזה הישג אדיר לספורט הישראלי, הישג אדיר למדינת ישראל והישג אדיר לג'ודו. אני רוצה להודות לך פונטי, לאורן, לשני שאיננו כאן, לכל הספורטאים הנפלאים שלנו וכמובן בהזדמנות הזו לנשיא איגוד הג'ודו העולמי שעשה את הכל  כדי לאפשר למדינה ולספורטאים שלנו להיות מוצגים כשווים בין שווים, ולך רה"מ, תודה על הגיבוי, על התמיכה, ועל הדרך המשותפת. אנחנו כולנו מעריכים את זה".

אורן סמדג'ה ונתניהו (עמוס בן גרשום/לע''מ)
נבחרת הג'ודו בכותל המערבי (פרטי)
מאמן נבחרת הגברים, אורן סמדג'ה, אמר במפגש החגיגי: "יש לנו נבחרת חזקה מאוד באירופה ואני אומר שברגע שיהיה לנו בית לג'ודו הישראלי נהיה בין הטובים בעולם. בשנה שעברה היינו באבו דאבי ולקחנו זהב אבל לא היה לחץ, ועכשיו כשהשרה הייתה איתנו הייתי כל כך לחוץ. היה חשוב שנעלה את 'התקווה' ושיהיה זהב. ירדה לי אבן מהלב". נתניהו הגיב: "אבל מה הסוד שלכם? אני רוצה לקחת את זה לפוליטיקה". סמדג'ה ענה: "פונטי היה המאמן שלי ודיבר איתי במונחים של מדליות. רוצים רק לשאוף למעלה. מה שהוא העביר לי אני מעביר להם, הם יודעים שהמטרה היא מדליה אולימפית, והאהבה לדגל ולהמנון זה המנוע".

נגישות