בזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףהפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגנבחרת השליחים סיימה במקום החמישי באליפות אירופהבעקבות עבירת משמעת: אדי גוטליב הושעה מפעילותהבקרה התקציבית הודיעה לסכנין כי היא יורדת ללאומיתרשמית: מוטי איווניר מונה למאמן הפועל אום אל פאחםאליפות אירופה: מקום חמישי לנבחרת השחייה האמנותיתמרקו סילבה: ''סולומון ינותח וייעדר ליותר מ-6-8 שבועות''''לא נסכים להפקרת עתיד הכדורסל הישראלי בידי פרנקל''גיא גודס לקראת גאורגיה: ''אנחנו משחקים עם מה שיש''
רוי לוי (אינסטגרם)

הכישרון הצעיר ממכבי תל אביב: הכירו את רוי לוי

שלישי | | 15:30    מאת ויק דסה

הוא אמנם רק בן 7 וחצי, אך כבר קיבל את סרט הקפטן באקדמיה של מכבי ת''א וחולם בבוא היום ללבוש את המדים הצהובים ואת מדי הנבחרת עם הספרה מספר 8 של אלילו, אבי נמני. וגם: השאיפות הנוספות להמשך הקריירה

רוי לוי בן ה-7 וחצי משחק באקדמיה של מכבי תל אביב. הוא מספר: "יש לי עוד שני אחים שמשחקים בבית הספר לכדורגל, בן 8 וחצי ויהלי בן 4 וחצי. אני משחק כבלם אחורי ודי משמש כשחקן כלבו בתפקידי הקישור וההגנה. לפני ארבע שנים אבא שלי, נועם, הידוע כאחד מהאוהדים המושבעים של מכבי, דחף שאשתלב והתחלתי לשחק בבית הספר לכדורגל במכבי תל איבב צפון באוניברסיטה ובהמשך עברתי להדר יוסף. בקיץ האחרון נבחרתי מבין שחקנים רבים לעלות לקבוצת המחוננים באקדמיה שמתאמנת באופן מוגבר כשלוש פעמים בשבוע ובנוסף מקיימת משחק בכל שבת". 

עוד הוסיף: "המשפחה מאוד תומכת ומגיעה לצפות במשחקים, בן אחי הגדול החל לשחק בקבוצה שנה לפניי ואחי הקטן יהלי החל לשחק העונה בבית הספר לכדורגל. בקיץ האחרון היה המשפחה שלי עברה טלטלה כאשר בן דודי, לוחם גבעתי אביב לוי ז''ל, נהרג בפעילות מבצעית של צה''ל בעזה". משחק או רגע זכור? רוי:'' היו שניים כאלו, הראשון שקיבלתי את החולצה מספר 8 והשני בשבוע האחרון שהתמניתי לקפטן הקבוצה. חשתי התרגשות וגאווה גדולה במיוחד שאני מגיע מבית של אוהדי מכבי תל אביב. הקשר עם המאמנים והצוות המקצועי מצויינים. המאמנים הם כמו משפחה, יש לי כבוד רב אליהם והחברים לקבוצה הם החברים הכי טובים שלי".

משפחה מכביסטית אמיתית (אינסטגרם)
בנושא ההתנהלות המקצועית, רוי מוסיף: "ההתנהלות מקצועית ויסודית, מלמדים אותנו דברים רבים גם בנושא המקצועי והטכני וגם בנושא ההתנהלות האישית וההתנהגות כשחקן מקצוען. אני חי ונושם כדורגל, לא אוהב להסתובב בחוץ או ללכת לבילויים וקניונים. מקסימום משחק עם אבא ואחי הגדול בן בפלייסטיישן". על הדמויות להערצה שלו: "מעריץ את דור מיכה ממכבי תל אביב ואריאן רובן מבאיירן מינכן, קבוצות? מכבי תל אביב ובאיירן מינכן". על המעברים בקריירה עד כה: "זאת הקבוצה הרביעית שלי בעונה הרביעית במכבי, כל המעברים היו מוצלחים. השינוי נעשה מתוך מקום טבעי להתקדם לקבוצה שארגיש שאני מנצל את היכולות שלי במלואן". 

על הנבחרת: "זה חלום וכבוד לייצג את המדינה שואף לחקות את הסמל אבי נמני. הקבוצה הבוגרת? אנחנו רואים את כל המשחקים, בעיקר משחקי בית. מגיעים לצפות בבוגרים. החלום הוא להגיע ולהיות כמוהם.הקהל של מכבי תל אביב הכי טוב בארץ נקודה. איך זה לקבל כותרות בגיל צעיר? זה רק שלב בדרך להגשמת החלום לשחק מול האוהדים והמשפחה".

נגישות