מכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרלית
ייעדר. גל מקל בפעולה (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

אזלו הכרטיסים למשחק מול סרביה, גל מקל ייעדר

שני | | 19:50    מאת רועי ינקלוביץ

היכל קבוצת שלמה צפוי להיות מלא ביום שישי (14:00) הקרוב. איגור קולשוב שוחרר, גולן גוט ובן אלטיט זומנו. קטש מנמיך ציפיות: ''מתרכזים בדרך''. פניני על שחקני מכבי ת''א: ''זה לא אידיאלי, נסתדר''

נבחרת ישראל החלה הערב (שני) בהכנות לצמד המשחקים מול סרביה וגאורגיה, אבל גל מקל לא יעמוד לרשות עודד קטש אחרי שנבדק על ידי רופא הנבחרת ולא החלים לחלוטין. איגור קולשוב הפצוע שוחרר מהסגל, בעוד בן אלטיט וגולן גוט זומנו.

המאמן עודד קטש אמר: "אנחנו מתרכזים בדרך. בחלון הקודם שיחקנו יותר טוב מהתוצאות, אבל החלונות הם אחרים. במונחים של השיטה החדשה, בחלון הקודם היה יותר זמן להתכונן כשהפעם אנחנו מגיעים קצת פצועים. חלק מהשחקנים שהיו דומיננטיים לא בכושר משחק ונצטרך להתמודד עם לא מעט בעיות, כמו השחקנים של מכבי תל אביב שנמצאים היום, אך לא ייקחו איתנו חלק עד הבוקר של המשחק. זה לא אידיאל,י כמו כל השיטה הזאת. אנחנו נצטרך להוציא הרבה יותר ויש שחקנים שיצטרכו לתת אקסטרות כדי שנעשה כדורסל טוב, לפחות כמו הפעם הקודמת ואולי גם להביא תוצאה. הצלחה תיחשב הדרך שבה נשחק. נכון שחושבים על התוצאה, אבל ספורטאים שעולים לא יכולים שלא לחשוב על הדרך. אנחנו לא באים במצב אופטימלי לחלון הזה, אבל הסיטואציה שמה עלינו יותר אחריות לעשות חלון טוב".
 


על חשיבות הכדורסלן הישראלי הצעיר: "זה חשוב מאוד, בסופו של דבר שחקני בית זה מראה על מצב הכדורסל במדינה. אני מרגיש שבשנים האחרונות יש שיפור בעניין הזה, שחקנים צעירים מבינים מה הם צריכים לעשות יותר נכון כדי להגיע לרמות הגבוהות. אנחנו רואים הרבה מאוד פוטנציאל בגילאים האלה. בתוך האיגוד עצמו הופקו הלקחים והסטנדרטים עלו, כמו גם מחלוקות הנוער של קבוצות מבינות שצריך לטפח את העניין הזה, אפשר להיות אופטימיים. כמה חשובה הדרך? זה קורה, אנחנו מתרכזים בדרך ויש פה שחקנים שמקבלים מחלון לחלון תחושה יותר טובה ומרגישים שהנבחרת הופכת להיות שלהם. יש פה כמה שחקנים צעירים שנראה אותם הרבה שנים ואני חושב שזאת המטרה הראשונה. כמובן שאנחנו ספורטאים וכולם רוצים לנצח לא משנה כמה האתגר גדול. גאורגיה בחוץ וסרביה בבית זה אתגר גדול".

על חזרתו של שון דאוסון לסגל: "שון תמיד היה פוטנציאל גדול, מעולם לא ויתרנו עליו. אבל הוא שחקן מיוחד והיה ברור שהוא יהיה פה כשנוכל ללכת איתו ולגרום לו להיות דומיננטי. זו המטרה ולכן הוא כאן עכשיו. הוא בכושר ממש טוב וזה משהו שנלקח בחשבון. אני שמח שהוא כאן". על החיסרון של גל מקל: "מעבר לזה שהוא קפטן, הוא היה שחקן של הרבה דקות בחלונות הקודמים והוא הבסיס שלנו. יש לו חוסר מזל ועכשיו שחקנים אחרים יצטרכו לקחת על עצמם". על המעבר מהקבוצה לנבחרת: "זה הכל כדורסל. השיטה והדרך די דומות והשחקנים שנמצאים פה כבר כמה חלונות מבינים יותר מה צריך לעשות".

קפטן הנבחרת. גיא פניני (אתר FIBA)
גיא פניני, שמונה לראשונה בגיל 35 לקפטן הנבחרת, סיפר על התחושות: "כבוד גדול בשבילי אחרי כל כך הרבה שנים בנבחרת להיות קפטן. זה איזשהו חלום שמתגשם, לא בנסיבות הכי אידיאליות, אבל גם זה משהו". על הסיכויים מול סרביה: "תמיד יש סיכוי וכמובן שאנחנו תמיד מאמינים. כולנו יודעים מי זאת סרביה, גם אם השחקנים הטובים שלהם לא מגיעים, אבל פה בבית, עם הדחיפה של הקהל, אנחנו צריכים לעשות משהו יפה. הגענו לנבחרת לשבוע וקצת כדי לעשות את המקסימום ולהיות בפוקוס הכי שאפשר ולעשות דברים יפים".

על ההשפעה של עזיבת שחקני מכבי תל אביב וחזרתם ביום המשחק: "כמובן שזה לא מצב אידיאלי. היינו רוצים להיות פה שבוע מלא ביחד ולהתכונן, אבל אנחנו מבינים את האילוצים של מכבי והשיטה לא מאפשרת שנהיה ביחד, אבל היה לנו מספיק זמן ביחד כדי שתהיה לנו הבנה עיוורת, גם אם עוזבים אותנו לאיזה יומיים". על העברת הניסיון שלו לצעירים: "יש לי מה לתת לצעירים עם הניסיון שצברתי. כל משחק מול נבחרת כמו סרביה זה עוד צעד בקריירה שלהם. אני עברתי את זה מספיק פעמים ובשבילם זה משהו גדול שיתרום להם, ואני פה כדי לעזור להם".

בתוך כך, באיגוד הודיעו כי אזלו הכרטיסים למשחק נגד סרביה ביום שישי. למעשה כבר כמה ימים שאין כרטיסים למכירה וזה בשונה למשחקים הקודמים של הנבחרת בהם האולם לא היה מלא עד אפס מקום. איגוד הכדורסל ובנק הפועלים יארחו במשחק ילדים מעוטף עזה וכן תתקיים פעילות עם האגודה לסוכרת נעורים בישראל כחלק מחודש המודעות. האיגוד יחלק במשחק 3,000 מניפות רעש ממותגות בדגל ישראל. את התקווה ישיר הילד נועם דדון, שאתמול סיום ה-14 באירוויזיון הילדים במינסק.

נגישות