מכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרוממשיכה בבניית הסגל: ג'רל מרטין מצטרף למכבי ת''אפורסם דו''ח האלימות: שירי שואה, התפרעות והומופוביהרכש חדש להפועל ב''ש: דייויד אפיאני חתם לשנתייםליגיונר חדש: אז'ובל חתם בפרת' גלורי האוסטרלית
כדור כדורסל (אימג'בנק, Gettyimages)

בני יהודה תעמוד לדין על פיצוץ המשחק מול רמת חן

שלישי | | 10:38    מאת מערכת ישראל ספורט

דו''ח חמור הוגש נגד המועדון הכתום לאחר שהמשחק פוצץ 47 שניות לסיום בעקבות קריאות גזעניות ואוהד שפרץ לפרקט ובעט בכדור המשחק: ''נשמעו נהמות, חשנו איום לבריאותנו ולבריאות השחקניות''

ביום שאחרי פיצוץ המשחק אמש (שני) בין בני יהודה למכבי רמת חן/בליך בליגת העל לנשים, חומרת האירוע מתבררת בדו"ח השופטים שנשלח לרכז הליגות באיגוד הכדורסל נפתלי גושן. בדו"ח מתארים השופטים שי מרון, ניר קרן ואסף אנגלברג כיצד אוהדי בני יהודה הפריעו למהלך המשחק עד פיצוצו 47 שניות לפני סופו.

בדו"ח נכתב: "במהלך הרבע הרביעי של המשחק, באמצע התקפה, כיבו מספר אוהדים מקומיים את האורות באולם. המשחק נעצר לכ-30 שניות, הדליקו חזרה את האורות והמשחק חודש. 47 שניות לסיום המשחק, כשהתוצאה 75:66, בעת זריקות עונשין של שחקנית זרה מקבוצת מכבי רמת חן, נשמעו נהמות גזעניות ("הו הו הו...") לעברה מצד הקהל של קבוצת בני יהודה. עצרנו את המשך זריקות העונשין ופנינו לספסל הקבוצה ע"מ לעצור זאת ולהתריע כי באם ימשיכו הנהמות הגזעניות, יופסק המשחק. מיד עם חידוש זריקות העונשין, חזרו ואף גברו הנהמות והתחזקו ועל כן עצרנו שוב את המשחק, ביקשנו לפנות את האוהדים הסוררים, הבהרנו שוב שבמידה ולא יעשה כך, יופסק המשחק ופנינו לעבר שולחן המזכירות להמתין שם".

פיצוץ המשחק - כך זה נראה:


עוד נכתב בדו"ח: "בעודנו ממתינים להרחקת האוהדים, פרץ אוהד למגרש בריצת אמוק תוך כדי קללות ואיומים בפגיעה פיזית בנו ובסובבים וצעק "אני אזיין את כולכם", נטל את כדור המשחק שהיה מונח על שולחן המזכירות, בעט אותו בעוצמה לגובה לעבר תקרת האולם תוך צעקת "אין משחק".  האוהד המשיך להשתולל וזרק כסא שהיה סמוך לשולחן המזכירות למרכז המגרש כשהוא כמעט ופוגע באחת השחקניות. מיד החלטנו על סיום המשחק, לקחנו את טופס המשחק, ירדנו לחדר ההלבשה וביקשנו להזמין משטרה שכן חשנו איום לבריאותנו ולבריאות השחקניות".

השופטים סיכמו: "בעודנו בחדר ההלבשה, המשיך האוהד להשתולל מחוץ לחדר באזור חדרי ההלבשה תוך צעקות ואיומים ופגיעה פיזית בסובבים. בכל שלב, לא היה שום איש אבטחה/סדרן/שוטר והנהלת הקבוצה לא עשתה שום דבר בנדון, לא הגיע שום כח שיטור, לא פנו אלינו לשאול לשלומנו ולא קיבלנו ליווי לרכבים. לא נכח אף נציג מהקבוצה הביתית ביציאה מחדרי ההלבשה והאולם. מי שליווה אותנו לרכבים בסופו של דבר הנו אחד משופטי המזכירות".

ממנהלת הליגה נמסר: "מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל מוקיעה בשאת נפש את האירוע האלים והגזעני, ומגנה כל תופעה של אלימות וגזענות באולמות הכדורסל. מדובר באירוע חמור שלא ניתן לעבור עליו לסדר היום. על המשטרה לפעול ולמצות את הדין עם כלל המעורבים, לרבות קוראי הקריאות הגזעניות. המנהלת קוראת לכל הגורמים הרלוונטיים להגיב בחומרה ובמהירות על מנת להוקיע מקרבנו את כל מי שמבקש לפגוע בשחקניות, ובצוותי הקבוצות והמאמנים. לא ניתן לאפשר לאלימות להרים ראש באולמות הכדורסל".

יו"ר בני יהודה, ציון סימנטוב, מסר בתגובה: "אנו מצטערים מאד על ההתנהגות החריגה, יוצאת הדופן שהתרחשה אמש במשחקה הביתי שלנו נגד מכבי רמת חן/בליך. אנו רואים זאת בחומרה רבה ומוקיעים זאת. המעשה אינו ראוי וכולי תקווה שבעתיד, כמו בכל שנותיה של בני יהודה נמשיך לשמור על הגינות ורוח הספורט"

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות