בזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףהפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגנבחרת השליחים סיימה במקום החמישי באליפות אירופהבעקבות עבירת משמעת: אדי גוטליב הושעה מפעילותהבקרה התקציבית הודיעה לסכנין כי היא יורדת ללאומיתרשמית: מוטי איווניר מונה למאמן הפועל אום אל פאחםאליפות אירופה: מקום חמישי לנבחרת השחייה האמנותיתמרקו סילבה: ''סולומון ינותח וייעדר ליותר מ-6-8 שבועות''''לא נסכים להפקרת עתיד הכדורסל הישראלי בידי פרנקל''גיא גודס לקראת גאורגיה: ''אנחנו משחקים עם מה שיש''
המנהל הטכני וילי רוטנשטיינר (דוברות ההתאחדות)

רוטנשטיינר: ''החוזק הכי גדול שלנו הוא הקבוצתיות''

שלישי | | 13:24    מאת אדי חליאבין ורועי ינקלוביץ

ההתאחדות השיקה את קמפיין יורו 2020 של הנבחרת, המנהל הטכני: ''נצליח רק בתנאי שנאמין בנבחרת''. הרצוג: ''אפשר לנצח את פולין ואוסטריה, אם נשחק בביטחון''. סולומון: ''עוזב למועדון גדול''

ההתאחדות לכדורגל קיימה היום (שלישי) בבית הנבחרות בשפיים אירוע חגיגי להשקת קמפיין מוקדמות יורו 2020 של הנבחרת הבוגרת. כזכור, ישראל שובצה לבית 7 במוקדמות היורו יחד עם נבחרות אוסטריה, פולין, סלובניה, לטביה ומקדוניה. המשחקים ייפתחו בחודש מרץ הקרוב, מול סלובניה ואוסטריה בשני משחקים ביתיים באצטדיון סמי עופר

מנכ"ל ההתאחדות רתם קמר פתח ואמר: “ראינו חשיבות גדולה לעשות את האירוע דווקא בימים אלה. העזיבה של שינו היא החלטה אישית שלו ואנחנו מכבדים אותה וממשיכים לעבוד במלוא הכוח. שינו הבהיר שילווה אותנו בתקופה הקרובה והוא ימשיך להיות חלק מהתהליכים. בישיבת ההנהלה האחרונה אושרה התוכנית המקצועית של וילי רוטשטיינר בהשקעה חסרת תקדים. אני מקווה שנתחיל את הקמפיין הקרוב ברגל ימין. אנחנו רוצים שהמשחקים של הנבחרת יהיו חגיגה גדולה לצופים וכמובן שזה תלוי גם בתוצאות על הדשא. עם כל האכזבה מסיום הקמפיין האחרון, היה כדורגל טוב ומחויבות. אנחנו רוצים להמשיך באותה הרוח לקמפיין הבא. יש סיכוי אמיתי להתמודד על טורניר גדול ונמשיך לספק לנבחרת את הכלים הטובים ביותר להצלחה. ההתאחדות קיבלה החלטה להוזיל משמעותית את מחירי הכרטיסים כדי לתרום לאטרקטיביות ולמלא את היציעים באווירה טובה. רוב הכרטיסים יהיו במחיר אחיד של 55 שקלים וזו בשורה". יש לציין כי יו"ר ההתאחדות שינו זוארץ, שהתפטר כזכור מתפקידו, לא נכח באירוע.
 


המנהל הטכני וילי רוטנשטיינר הוסיף: "ניצחון והצלחה אלו לא הדברים הכי חשובים, אלא קודם כל להאמין בשחקנים, בצוות ובנבחרת הלאומית. יש לנו נבחרת טובה והחוזק הכי גדול שלנו הוא הקבוצתיות. לא כוכב כזה או אחר, אלא הרוח הקבוצתית של ישראל וכשאני נזכר לאווירה בחיפה ובב"ש כשהקהל האמין בנבחרת אנחנו מבין שאנחנו יכולים גם לנצח במשחקים. יחד עם כל הצוות המקצועי ואנשי ההתאחדות, אנחנו עובדים במשך יום-יומי כדי להשיג את המטרה ארוכת הטווח שלנו. אני חושב שאנחנו זקוקים לקצת זמן כדי להעלות את הרמה של הנבחרת. מסר לקהל? אנחנו חייבים שהאיצטדיון מול סלובניה יהיה מלא ואני מבקש שכל האוהדים יגיעו ויתמכו בנבחרת ובמאמן. עבור סלובניה יהיה קשה מאוד לשחק נגד ישראל לעיני הקהל הביתי שלנו. נוכל להשיג פתיחה חיובית לקמפיין המוקדמות".

רוטנשטיינר הוסיף: "אני רוצה לברך את מנור סולומון, שעבר למועדון בכיר כמו שחטאר דונייצק וקיבל את האתגר של להפוך לשחקן בינלאומי. אני מאמין בו ואם יעבוד קשה מאוד, יש לו כבר את הכישרון והיכולות כדי להפוך לשחקן בינלאומי בכיר. אנחנו יודעים שאנחנו חייבים להשתפר באספקטים ספציפיים במשחק. אני מסכים עם מי שחושב שהבית שלנו קשה. נכון שבדרג הראשון קיבלנו את פולין ולא נבחרת חזקה יותר, אבל לקבל את אוסטריה בדרג השני זה קשה וגם בדרגים 4,5 ו-6 קיבלנו יריבות קשות. זה יהיה אתגר קשה לנצח את סלובניה במשחק הראשון, זה יצריך מאיתנו עבודה קשה וכולנו נצטרך להישאר מאוחדים".

האוסטרי סיכם: "חייבים לכבד את היריב שלנו, אבל גם להאמין בנבחרת ובשחקנים שלנו. אם נעבוד בדרך הזו, יש לנו סיכוי טוב לשחק בצורה טובה ולהשיג את ההצלחה שכולנו רוצים להשיג". רוטנשטיינר התייחס גם למטרות ארוכות הטווח ואיזו השפעה תהיה להתפטרות של יו"ר ההתאחדות: "כל החברים הצביעו בעד התכנית ארוכת הטווח וכבר התחלנו לעבוד עליה. זה לא יקרה מהיום למחר. הייתה לי קצת אכזבה כשיו"ר ההתאחדות התפטר, אבל לא הגעתי כדי להגיב לכך. אני מקבל את זה. היה לנו שיתוף פעולה נפלא במשך שלושה חודשים.הוא הביא אווירה מקצוענית לנבחרת ישראל, ספונסרים ברמה גבוהה ובעיקר אישיות נפלאה".

המאמן אנדי הרצוג (אסף הופמן)
המאמן הלאומי אנדי הרצוג אמר: "זה בית איכותי, וזה מצב מוזר כשאתה משחק כאוסטרי נגד הנבחרת שלך. זה אתגר חדש, והבית בהחלט איכותי שבו כל נבחרת יכולה לעשות תוצאה טובה נגד כל יריבה. זה יהיה קשה, אבל אנחנו מתחילים עם שני משחקים בבית ואני מקווה שיהיה אצטדיון מלא והקהל יהיה מאחורינו. הוכחנו נגד אלבניה וסקוטלנד שאנחנו יכולים לשחק משחק טוב ועם רוח לחימה והרבה מוטיבציה אנחנו יכולים לנצח כל משחק בבית. זאת המטרה שלי לשני המשחקים הראשונים". על ההכנות לקמפיין, אמר הרצוג: "היו לנו כמה דיונים לגבי האצטדיונים המארחים, היו לנו משחקים טובים בחיפה ובבאר שבע. עכשיו יש לנו חודשיים להתכונן, עבורי זה אומר לנסוע הרבה לאירופה ולראות את השחקנים שלנו שאני רוצה לזמן לסגל".

הרצוג הוסיף: "אני לא ממהר כי כמו שאמרתי יש עוד חודשיים, אבל אני מקווה שבתחילת מרץ כל השחקנים שאני רוצה לזמן יהיו בכושר מתאים לשחק ונוכל לשיג תוצאות טובות כבר מההתחלה. לגבי הסיכויים להצליח, אנחנו יכולים לנצח את פולין ואוסטריה. אנחנו גם יכולים להפסיד להם, אם לא יהיה לנו משחק טוב והשחקנים לא יהיו בכושר, ואז זה יהיה מאוד קשה. כולם אומרים שאנחנו חייבים לכבד את היריבים אבל אנחנו חייבים גם את הביטחון לדעת מה לעשות בכל רגע על המגרש. ואם נעשה את זה נוכל לנצח כל נבחרת. אם נעשה עבודה טובה אנחנו יכולים לנצח את כולם. אם נשחק בצורה בינונית נגד פוליםן ואוסטריה יהיה לנו קשה לנצח את המשחקים האלה".

מנור סולומון (אודי ציטיאט)
הרכש החדש של שחטאר דונייצק, מנור סולומון, אמר: "מרגש, אני עוזב למועדון גדול, למקום בו אוכל ללמוד ולהתפתח ואני מחכה לזה כבר. כשבוחנים את שחטאר לעומק מבינים עד כמה המועדון הזה גדול. זה מקום מטורף, מקום בו אתה יכול להראות את עצמך. יש עלי ציפיות כבר מהרגע שעליתי לבוגרים, אני מנסה לא להתייחס לסכומים, זה לא כל כך מעניין אותי. הסכומים היום מטורפים וקצת לא הגיוניים. אני לא חושב שאהיה השחקן המוביל בנבחרת, אני עוד שחקן ואני בא לעזור. בדקות שיתנו לי אנסה להוכיח שאני מספיק טוב להיות פה, מקווה לשחק כמה שיותר".

קפטן מכבי תל אביב, שרן ייני, אמר: "תמיד מרגש לפתוח קמפיין, תמיד בהתחלה הקמפיין חיובי ואז רואים לאן הוא מתפתח. נבוא להיאבק, להילחם, להראות מחויבות לקהל. אני מניח שיהיה כיף להילחם ביחד. יש תחושה אחרת, לנצח עם הנבחרת זו תחושה שונה קצת, כל המדינה איתך. אי מקווה שנייצר את התחושה הזו כמה שיותר. הנבחרות מהדרג הראשון והשני מעל הרמה שלנו, בפער די גדול, לא משנה את מי מקבלים. בדרגים הנמוכים הנבחרות ברמה גבוהה, אני צופה משחקים קשים מאוד". חברו לקבוצה, דור פרץ, סיכם: "המשחק הראשון מאוד חשוב לנו. אנחנו רוצים להתחיל טוב את הקמפיין. הנבחרות שמולנו קשות ואין להקל בהן ראש. יש רוח של שינוי מסויים, של הקרבה מצד השחקנים והצוות. כולם רוצים לתת הכל כדי להביא תוצאות ואני מקווה שזה מה שנעשה".

נגישות