''אנחנו מכוונים לתארים, נקווה לשיפור מהעונה שעברה''ראשל''צ נותרה בפסגה, מכבי פ''ת חגגה, סכנין הפסידהאליפות העולם: מדליות כסף ללינוי אשרם באלות ובסרטסילבס: ''צריכים להוכיח שפתיחת העונה שלנו לא מקרית''איביץ' דרוך: ''זה כמו דרבי, המשחק הגדול ביותר בליגה''בני יהודה הודיעה: מתיאה ליואיץ' סיכם במועדון לשנתייםאיגוד השופטים: פסילת השער של שובל גוזלן - מוצדקתמוכנים? קאקה הבטיח את השתתפותו במשחק השלום''ק''ש קבוצה חזקה, משוכנע שנחזור עם תוצאה טובה''הקטור הררה מאתלטיקו סידר למנחש ווינר 57 אלף ש''ח
דיאנה ויסמן (טיבור יגר, איגוד האתלטיקה)

ויסמן וקרויטור ייצגו את ישראל באליפות אירופה

רביעי | | 16:21    מאת מערכת ישראל ספורט

אליפות אירופה באולם תיפתח ביום שישי בגלאזגו שבסקוטלנד. המטרה העיקרית של השניים: ויסמן בחצי הגמר וקרויטור בגמר. הקופץ לגובה ייכנס למעגל התחרויות ביום שישי והספרינטרית בשבת

ביום שישי תיפתח בגלאזגו שבסקוטלנד אליפות אירופה ה-35 באולם, והיא תימשך שלושה ימים. ישראל שולחת לאליפות שני אתלטים, אם כי חמישה אתלטים נוספים קבעו את הקריטריון לאליפות, אולם החליטו מראש לוותר על עונת החורף או כיוונו למטרות אחרות. דיאנה ויסמן ממכבי הישגים ראשל"צ תתחרה בריצת 60 מ' ודמיטרי קרויטור ממכבי תל-אביב בקפיצה לגובה.

נוסף להם גם אמרי פרסיאדו ממכבי תל-אביב ואדווה כהן מלידר ירושלים קבעו את הקריטריון ב-60 מ' וב-3000 מ', אולם השניים נתונים למגבלות האוניברסיטת בהן הם לומדים בארצות הברית; רומן דידיקוב מהפועל אורן השרון קבע אף הוא את הקריטריון בשנה שעברה, אולם לא הצליח להוכיח יכולת בחלון הזמן שנקבע; לונה צ'מטאי סלפטר ממכבי תל-אביב קבעה את הקריטריון הן לריצת ה-1500 מ' והן ל-3000 מ', אולם עונת האולמות לא עומדת בקנה אחד עם מטרותיה הכלליות לעונה זו; דונלד בלייר-סנפורד ממכבי תל-אביב הודיע כבר מתחילת העונה שהוא מוותר על עונת האולמות על מנת להכין את עצמו היטב לעונת תחרויות האצטדיון; וחנה מיננקו ממכבי חיפה שקבעה את הקריטריון בקפיצה משולשת, בחנה את האפשרות להשתתף בקפיצה לרוחק כהכנה מוקדמת לעונת האצטדיון, אולם לא צלחה בכך.

דמיטרי קרויטור (טיבור יגר, איגוד האתלטיקה)
המטרה של הישראלים תהיה לעלות שלב אחד בתחרות – ויסמן תנסה להעפיל לחצי הגמר וקרויטור לגמר. אופן העלייה המדויק ייקבע רק אחרי הישיבה הטכנית שתתקיים מחר בערב, אולם בהסתמך על כמות המשתתפים ועל אופן עליית שלב בתחרות לפני שנתיים בבלגרד, ניתן להסתמך על כך שיש 46 משתתפות שתרוצנה 60 מ' שיחולקו ל-6 מקצים, מהם תעפלנה לחצי הגמר 24 רצות שתחולקנה ל-3 מקצים. העלייה תיעשה, קרוב לוודאיבשיטה לפיה 3 הראשונות מכל מקצה תעפלנה אוטומטית ואליהן תצטרפנה 6 המפסידות המהירות ביותר מכל המקצים. לפי תוצאות השנה של כלל המשתתפות בריצת 60 מ', 27 נשים קבעו השנה תוצאה זהה או מהירה מזו של דיאנה שקבעה את השיא הישראלי על 7.34 שנ'.

בקפיצה לגובה המספרים זהים לתחרות המקבילה לפני שנתיים – 19 קופצים יופיעו במוקדמות. גובה הכניסה האוטומטי לגמר – אליו יעפילו 8 קופצים בלבד – עמד על 2.28 מ', אולם לגמר הצליחו להיכנס שני קופצים שהסתפקו במוקדמות ב-2.25 מ'. תוצאת השנה של קרויטור הנה 2.19 מ', אותה הוא קבע באליפות הבלקן באולם. את המשלחת מלווים רנו לונגוורה – המנהל ההישגי הבין-לאומי באיגוד האתלטיקה ומאמנו של קרויטור, ואירנה ויסמן – המאמנת של דיאנה. ז'ק כהן הוא יו"ר המשלחת.

לוח זמנים של הישראלים בתחרות (לפי שעון ישראל)

יום שישי, 1.3.19
14:30 – מוקדמות קפיצה לגובה גברים

שבת, 2.3.19
13:13 – סיבוב ראשון 60 מ' נשים
20:00 – גמר קפיצה לגובה גברים
20:50 – חצי גמר 60 מ' נשים
22:35 – גמר 60 מ' נשים

נגישות