בזכות שער של זהבי: מכבי ת''א עלתה לשלב הפלייאוףהפועל ב''ש העפילה לשלב הפלייאוף של הקונפרנס ליגנבחרת השליחים סיימה במקום החמישי באליפות אירופהבעקבות עבירת משמעת: אדי גוטליב הושעה מפעילותהבקרה התקציבית הודיעה לסכנין כי היא יורדת ללאומיתרשמית: מוטי איווניר מונה למאמן הפועל אום אל פאחםאליפות אירופה: מקום חמישי לנבחרת השחייה האמנותיתמרקו סילבה: ''סולומון ינותח וייעדר ליותר מ-6-8 שבועות''''לא נסכים להפקרת עתיד הכדורסל הישראלי בידי פרנקל''גיא גודס לקראת גאורגיה: ''אנחנו משחקים עם מה שיש''
אורן סמדג'ה, שגיא מוקי, טוהר בוטבול וגיא פוגל (איגוד הג'ודו)

מדליית זהב למוקי, כסף לבוטבול בגרנד סלאם באקו

שבת | | 17:43    מאת מערכת ישראל ספורט

מוקי (עד 81 ק''ג) ניצח שוב את איבנוב, עליו גבר בגרנד פרי תל אביב, והשיג זהב שלישי ב-2019. בוטבול (עד 73 ק''ג) ספג שלושה עונשים בגמר המתיש מול חיידארו. וגם: סוף להחרמות מצד איראן

יומו השני של גרנד סלאם באקו הסתיים אחר הצהריים (שבת) עם הישג מרשים עבור הנבחרת הישראלית, כאשר שגיא מוקי זכה במדליית הזהב במשקל עד 81 ק"ג לאחר ניצחון על איביאלו איבנוב הבולגרי, 25 שניות בתוך הגולדן סקור, ואילו טוהר בוטבול זכה במדליית הכסף במשקל עד 73 ק"ג לאחר שנוצח בקרב הגמר בידי היידרוב האזרי בקרב עיקש שהסתיים עמוק בתוך הגולדן סקור בתום 7:22 ד'. עד כה זכתה הנבחרת הישראלית בשלוש מדליות לאחר מדליית הארד אתמו של גפן פרימו (עד 52 ק"ג).

טוהר בוטבול (73 ק"ג), שזכה בכסף, החל את יום הקרבות בניצחון בגולדן סקור מול רופאט מאממדוב האזרי בתום 4:18 ד'. לאחר מכן גבר ביתרון עונשים על סיאן אונדר הרוסי שספג עונש שלישי לחובתו בחלוף 3:44 ד', ברבע הגמר ניצח בקרב עיקש בגולדן סקור בתום 7:21 ד' את הקוסובורי אקיל ג'אקובה ובחצי הגמר ניצח את טלמאן ואלייאב האזרי בתום 4:28 ד', 28 שניות בתוך הגולדן סקור. בקרב הגמר נוצח כאמור בידי האזרי היידארוב וסיים יום מרשים עבורו עם מדליית הכסף ונקודות דירוג חשובות במירוץ אחר הקריטריון האולימפי.
 


שגיא מוקי, שזכה במדליית הזהב עד 81 ק"ג, החל את יום הקרבות בניצחון באיפון על חסיל ג'אפרוב האזרי לאחר 1:53 ד', המשיך בניצחון בגולדן סקור על הגיאורגי נוגוזארי טאטאלאשווילי בחלוף 4:34 ד', וברבע הגמר גבר באיפון על היווני אלקסיוס נאתנאטסידיס בתום 3:27 ד'. בחצי הגמר נפגש עם מתיאס קאס הבלגי איתו התמודד מספר פעמים בתחרויות האחרונות, וגם הפעם ידו של הישראלי הייתה על העליונה כשגבר על הבלגי בתוך הגולדן סקור בחלוף 5:54 ד' מפתיחת הקרב והעפיל לגמר. בקרב הגמר ניצח מוקי את איבאנוב הבולגרי והשיג מדליית זהב נוספת עבורו בשנת 2019, ונקודות דירוג חשובות מאוד במירוץ אחר הקריטריון האולימפי.

מאמן הנבחרת אורן סמדג'ה, סיכם: "שתי מדליות עבור נבחרת הגברים, זהו הישג מצוין. מדליית זהב נוספת לשגיא מוקי ביום נהדר שלו, שגיא מגלה יציבות גדולה עם מדליה רביעית בשבעה חודשים האחרונים בתחרויות הגראנד סלאם ואליפות אירופה, טוהר בוטבול חוזר סוף סוף לפודיום לאחר תקופה לא פשוטה, הישג גדול בתחרות מטרה חשובה כזו. אנחנו עם הפנים קדימה וגאים לייצג את ישראל מעבר לים, בימים שחוגגים לישראל עצמאות 71 שנים למדינה. זו זכות גדולה ואני גאה בספורטאים ובכל הצוות המקצועי שעובד איתי".

טוהר בוטבול, שזכה בכסף, סיכם: "אני גאה מאוד לחזור לפודיום אחרי תקופה לא פשוטה, שמח שבסופו של יום קשה אני מסיים עם טעם מתוק". מוקדם יותר היום בתחרות: גילי שריר (עד 63 ק"ג) ניצחה באיפון בסיבוב הראשון את אמי ליווסי הבריטית אך נוצחה לאחר מכן בידי מרטינה טרידוס מגרמניה. ירדן מאירסון (עד 70 ק"ג) נוצחה בסיבוב הראשון בידי גבריאלה וויליאמס הבלגית.

בנושא אחר, ראשי הג'ודו בישראל הודיעו היום שאיגוד הג'ודו העולמי גיבש מהלך שמחייב את כל המדינות, ובראשן איראן, להתמודד מול יריבים ישראלים בתחרויות ג'ודו. כעת יו"ר איגוד הג'ודו העולמי, מריוס ויזר, בשיתוף עם יו"ר איגוד הג'ודו הישראלי, משה פונטי, הובילו מהלך שמחייב את כל המדינות ובראשן איראן להתחרות מול כל ספורטאי בעולם ובמיוחד מול ספורטאים ישראלים.

נגישות