איביץ': ''צריכים להשתפר בכל האספקטים של המשחק''פתחו ברגל ימין: 1:2 למכבי נתניה במחנה האימוניםליגיונר חדש: פיראס אבו עקל חתם בגבאלה האזריתדג'וקוביץ' שרד מותחן ויפגוש את נורי בחצי גמר ווימבלדוןכבר לא מושלמת: מכבי חיפה סיימה ב-2:2 מול בני ריינההכנה: מכבי ת''א הביסה 0:3 את לוקומוטיבה זאגרבעובר צפונה: צוף בן משה חתם לשנתיים בגלבוע/גלילברגל ימין: הפועל ב''ש ניצחה 1:4 את וולונטרי הרומניתהיה צפוי: ונציה הודיעה על התרת החוזה של דור פרץשחייה: גמר ושיא נוער לענבר דנציגר באליפות אירופה
רוברט זינגר, יוג'ין טננבאום, ורונאלד לאודר (צילום: שחר עזרן)

הקונגרס היהודי העולמי: עלייה בגזענות, גם בישראל

ראשון | | 12:15    מאת מערכת ישראל ספורט

הארגון שנלחם בגזענות ובאנטישמיות חשף כי 84% מהציבור הערבי שמגיע למגרשי הספורט חוו או היו עדים באופן אישי ליחס של גזענות ואפליה במגרשים. כמחצית מהישראלים חוו אירוע גזעני במגרשים

הקונגרס היהודי העולמי חושף היום (ראשון) נתונים של סקר אשר ערך בנושא תופעות הגזענות והאפליה במגרשי הספורט בארץ. ביום שלישי הקרוב יקיים הקונגרס היהודי העולמי פאנל בנושא גזענות ואנטישמיות בספורט בפני משלחת של נציגי קבוצות ספורט מכל העולם המגיעה לביקור בארץ ביוזמת מכון היצוא הישראלי ומשרד הכלכלה.

הקונגרס היהודי העולמי העמיק בשנה האחרונה את פעילותו בתחום המאבק באנטישמיות וגזענות במגרשי הספורט, זאת כחלק משיתוף פעולה רחב היקף עם מועדון הכדורגל האנגלי צ'לסי אשר יצא לדרך בשנה שעברה. בסקר שערך הקונגרס היהודי העולמי בשיתוף מכון גיאוקרטוגרפיה נמצאו נתונים מדאיגים באשר לתופעות הגזענות והאפליה במגרשי הספורט בישראל: מבין הציבור הרחב אשר מגיע למגרשי הספורט- קרוב למחצית (45%) חוו יחס של גזענות או אפליה, או היו עדים ליחס כזה.

עוד נמצא כי 84% מהציבור הערבי שמגיע למגרשי הספורט חוו או היו עדים באופן אישי ליחס של גזענות ואפליה במגרשים. בנוסף, 44% מהציבור הכולל מאמין שהרשויות אינן פועלות באופן מספק על מנת להתמודד עם התופעה. כמו כן, בסקר נמצא כי 26% מהציבור מאמין כי תופעות של גזענות ואפליה נפוצות במגרשי הספורט יותר מאשר במקומות אחרים בחברה הישראלית.

כחלק מהמיזם המשותף עם צ'לסי, "כרטיס אדום לשנאה", הקונגרס היהודי העולמי הוציא לפועל בשנה האחרונה מספר פרויקטים על מנת להיאבק בתופעות אלו, כולל תחרות סטודנטים בין לאומית והפקת סרטים חינוכיים אשר יוקרנו במגרשי הספורט ברחבי העולם. כמו כן, הקונגרס היהודי העולמי יארח בפעם הראשונה במהלך סוף השנה כנס של שרי חינוך וספורט מכל העולם, זאת בנוסף למספר כנסים בינלאומיים כחלק מהמאבק באנטישמיות לבכירים במשרדי החינוך וארגוני הספורט בכל העולם.

השבוע יחל בארץ אירוע Future Sport Israel, האירוע המוביל לחדשנות טכנלוגית בספורט של מכון הייצוא הישראלי בשיתוף משרד הכלכלה. במהלך האירוע, יגיעו לארץ נציגים בכירים מהליגות המובילות בעולם, הקבוצות, רשתות טלוויזיה וארגוני ספורט מגוונים במטרה להיחשף לחדשנות הישראלית בעולם הספורט. הקונגרס היהודי העולמי יקח חלק באירוע זה ויקיים פאנל בפני האורחים מחו"ל בנושא מאבק באנטישמיות וגזענות בספורט ברחבי העולם. בפאנל ישתתפו משה פונטי, יו"ר איגוד הג'ודו בישראל, מוני ברוש, מנכ"ל בית"ר ירושלים, רונית גלסמן, מנהלת אגף השיווק בהתאחדות הכדורגל בישראל ואורי דגון, עורך ראשי ספורט 5.

נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונאלד לאודר: "בשנים האחרונות תופעות השנאה מצאו את דרכן לזרם המרכזי בחברה ועלינו להוקיע אותן באופן מוחלט. עולם הספורט אמור לייצג את ערכי הסובלנות, האחדות וקבלת האחר ולא הסתה ושנאה. לצערנו, כפי שאנו רואים בסקר הנ"ל, מדינת ישראל איננה יוצאת דופן ותופעות הגזענות והאפליה נמצאות גם כאן בעלייה. בשנה האחרונה הקונגרס היהודי העולמי שם לעצמו כמטרה את המאבק בתופעות אלה ואנו קוראים לקבוצות ספורט נוספות לחבור אלינו על מנת למגר את השנאה במגרשי הספורט".

מנכ"ל הקונגרס היהודי העולמי רוברט זינגר: "הקונגרס היהודי העולמי, כארגון המייצג של כלל הקהילות היהודיות ברחבי העולם, לקח על עצמו את המשימה הקריטית הזו והכריז על מאבק בתופעות השנאה בספורט, החל מאנטישמיות ועד לגזענות ואפליה. איננו מבדלים את מדינת ישראל משאר העולם ולכן החלטנו להעמיק את הפעילות גם במגרשי הספורט הישראלים".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות