נשאר צהוב: מתן חוזז האריך את חוזהו במכבי תל אביבהושג סיכום: החלוץ אלן אוז'בולט יושאל להפועל ת''אהקפטן נשאר: אופק אביטל האריך את חוזהו בהפועל חיפהשהר ייצא לשיקום בלונדון, שביעות רצון מהסגל שנבנהמכבי נתניה המריאה למחנה האימון השנתי בהונגריהגם הוא שם: רפאל נדאל העפיל לרבע הגמר בווימבלדוןדיווח באנגליה: כדורגלן מהפרמייר ליג נעצר בחשד לאונסשוב בבירה: אור זהבי חתם רשמית לעונה בבית''ר י-םחוזר לארץ: סינטאיהו סלליך חתם לשנתיים בהפועל ת''אתומר גינת ערך אימון בכורה מחודש, כל המנויים נמכרו
ערן זהבי בריגה (באדיבות ההתאחדות לכדורגל)

הנבחרת נחתה בריגה, חזן: ''אנו מגיעים חדים למשחק''

רביעי | | 19:05    מאת אדי חליאבין, ריגה

הכחולים-לבנים הגיעו ללטביה לקראת המשחק מול הנבחרת המקומית ביום שישי ב-21:45. עוזר המאמן הוסיף: ''אי אפשר לזלזל בלטבים. אין להתעלם מהמחסור בחלוצים, עשו סיפור שלם מדאבור''

נבחרת ישראל בכדורגל נחתה לפנות ערב (רביעי) בריגה, בירת לטביה, לקראת המשחק מול הנבחרת המקומית ביום שישי במסגרת מוקדמות היורו. את הכחולים-לבנים של אנדי הרצוג קיבל מזג אוויר חם של למעלה מ-30 מעלות ברוב שעות היום, עם שמש קופחת, שמזכיר את הקיץ הישראלי - מינוס הלחות. הנבחרת התמקמה במלון רדיסון בלו רידזנה במרכז העיר העתיקה של ריגה ומחר בשעות אחר הצהריים יערכו את האימון המסכם ואת מסיבת העיתונאים בהשתתפות המאמן אנדי הרצוג והקפטן ביברס נאתכו. אל הנבחרת, שיצאה באיחור של יותר משעה אחרי הנחיתה בשל עיכוב בקבלת המזוודות, חבר בריגה אילון אלמוג שזומן לסגל במקום שון וייסמן הפצוע.

עוזר המאמן אלון חזן אמר בשדה התעופה: "האמת שלזכותם של השחקנים היית יכול להרגיש את הדריכות שלהם כבר מההגעה לגרמניה, זה לא זמן אידיאלי לבוא אחרי עונה שלמה לאימונים שניהלנו. אבל באמת השחקנים השקיעו ועשו עבודה מצוינת. אני חושב שככל שאנחנו מתקרבים, גם עם ההגעה עכשיו ללטביה זה נותן לשחקנים להרגיש הרבה יותר חדים לקראת ההתמודדות החשובה הזאת. את העבודה על הכושר הגופני כבר עשינו עם מרבית השחקנים כבר בארץ, אלו שהיה חסר להם. למחנה בגרמניה הגיעו רק השחקנים שהייתה להם סיומת עונה קצת מאוחרת ואיפשרנו להם ארבעה ימים של חופש".
 


חזן הוסיף: "האימונים היו בקצב טוב, עם מעקב של כל הצוות מסביב כדי לראות שחלילה אנחנו לא מעמיסים. השחקנים נתנו מעצמם כמה שיותר כדי להשלים את החסר ולהגיע כמה שיותר טוב למשחק. טאלב שחקן מאוד חשוב ומשתדל להעמיד את עצמו לרשות הנבחרת אך הוא גם מוגבל מבחינת כושר גופני וגם יש לו סוג של פציעה שקצת מנעה ממנו לחזור לכושר מלא אך הוא מנסה ומשקיע בכל אימון כדי לעמוד לרשות הנבחרת בין אם זה במשחק הראשון ובין אם זה במשחק השני".

על דבריו של וילי רוטנשטיינר כי יקרה אסון אם לא ננצח, אמר עוזר המאמן: "אנחנו לא מתעסקים ברמה של אם יקרה אסון או לא, מדובר בספורט. אנחנו לא רוצים שתקרה לנו איזושהי תקלה, אנחנו מבינים שאנחנו מגיעים למשחק מאוד קשה ואנחנו יודעים שאם לא נגיע רציניים וממוקדים מול יריבה שתנסה לעשות חיים קשים בבית שלה, אז אנחנו בהחלט יכולים להיתקל בבעיה. אני יכול לומר לך שבוודאי הנבחרת הפולנית התייחסה לנבחרת הלטבית בצורה קלילה, אבל אנחנו לא הנבחרת הפולנית ואנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו להתייחס מול אף נבחרת בזלזול הדבר היחיד שאנחנו יכולים לעשות טוב לעצמנו זה להיות מרוכזים, ממוקדים כדי לעשות את המשחק הראשון ובדגש על הראשון, אנחנו אפילו לא חושבים על המשחק השני, כדי לחזור עם שלוש נקודות מלטביה ולהמשיך הלאה".
 


על המחסור בחלוצים והיעדרו של מונאס דאבור: "אלו דברים שאי אפשר להתעלם מהם, מונס דאבור מתחתן ועשו מזה סיפור גדול. לגבי האפשרות שאפשר היה להעמיד אותו לרשות הנבחרת, אנחנו באמת אוהבים את מונס והוא הולך לעבור את אחד הדברים הכי יפים בחיים שאפשר לעבור שזה חתונה, אנחנו מאחלים לו הרבה מזל טוב, בעזרת השם נעשה את העבודה ואז הוא יצטרף אלינו וימשיך את העבודה שהשחקנים יעשו פה. כל מי שנמצא פה הם השחקנים שבהתחשב במה שהיה, צוות המאמנים רצה שיהיה פה".

חזן סיכם: "שחקנים מעדיפים להיות בחופשה? זה לא נכון. אני יכול לומר לך ברמה האמיתית, יש פה שביעות רצון מהמחויבות של השחקנים של הנבחרת הקיימים וגם אחרים. יכול להיות שיש שחקן שקיבל זימון אבל הוא באמת לא מרגיש טוב ולא בריא ונמצא בחופשה, אז אני לא מצפה ממנו לשבת בבית עם רגל מורמת בזמן שהנבחרת משחקת. אם הוא עשה את החופשה שלו ותוך כדי הוא לא יכול לעמוד לרשות הנבחרת. אני רוצה להזכיר לכם שאיתי שכטר בזמנו התייצב למשחק של הנבחרת בבאר שבע, הוא בא והתייצב ישר. הוא סיים עונה קשה ואם הוא אומר שהוא פצוע אנחנו מאמינים לו לחלוטין. כל שחקן שדיברנו איתו כדי לראות האם הוא יכול להתייצב לרשות הנבחרת, אף אחד לא היסס לרגע. כל מי שרצינו נמצא פה וכל מי שלא יכול היה להגיע אנחנו מאמינים לו ובפעם הבאה שאנחנו נקרא לו אנחנו מאמינים שהוא יגיע".

נגישות