ניצחון יקר לאליצור רמלה, אשדוד דרסה את אליצור ת''אגל כהן: ''הכיוון הוא חיובי, חייבים לנתק את רעשי הרקע''הזר השישי: היידן דלטון חתם בחולון עד לתום העונהא.א.ק לרנקה הודיעה: ''הושג סיכום עם עומרי אלטמן''קרסטאיץ': ''אשדוד היא יריבה קשה, ייני וסבוריט בחוץ''הדרבי החיפאי יתקיים בשבת, מכבי ת''א-בית''ר בשניטניסאי ישראלי הוחרם בטורניר באיחוד האמירויותעמית שמחון חתם ל-3 שנים נוספות במדי הפועל חיפהאשלי בארטי תפגוש את דניאל קולינס בגמר אוסטרליהאירוע הוקרה יתקיים לכבוד מקימות א.ס רמת השרון
הערב בכפר המכביה (אלון סגל, דובר מכבי ישראל)

ספורטאים מ''מכבי ישראל'' התכנסו בכפר המכבייה

שני | | 21:33    מאת מערכת ישראל ספורט

לקראת משחקי 'מכבי פאן אמריקה' ומשחקי מכבי אירופה, מאות ספורטאים מכל הענפים סיירו מוקדם יותר בירושלים. הנבחרת הישראלית תפגוש בקרוב את נבחרת האנגלית שתודרך ע''י אגדה

מאות ספורטאים ומלווים התכנסו הערב (שני) בכפר המכביה, לקראת יציאת והשתתפות משלחות מכבי ישראל, הכוללת גם קבוצות מהפריפרייה ונציגות של ספורטאי העמותה למשחקים מיוחדים, לקראת משחקי 'מכבי פאן אמריקה' שיפתחו בשבוע הבא במקסיקו, ובהמשך החודש הבא - משחקי מכבי אירופה שייערכו בבודפשט שבהונגריה, ומפעל ה-JCC שייערך באטלנטה ובדטרויט בארה"ב.

מכבי תנועה עולמית ומכבי ישראל מפיקים ומשתתפים ב-3 האירועים הבינלאומיים המסורתיים, שמגיעים כשנתיים לפני פתיחת משחקי המכביה ה-21, בקיץ 2021. לצד המשלחות מישראל, שתמנה 350 ספורטאים ומלווים - באירועים עצמם ישתתפו קרוב ל-10 אלף ספורטאים יהודים מ-40 מדינות!

הבוקר השתתפו הספורטאים בסיור בירושלים. הערב כאמור נערך בכפר המכביה מפגש חגיגי של המשלחות: במשחקי מכבי 'פאן אמריקה' ישתתפו קבוצות מבית מכבי ישראל – בהן קבוצת הנוער של עירוני קרית שמונה וקבוצת הנשים של מכבי כישרונות חדרה בכדורגל, מכבי קרית מוצקין (כדורסל), מכבי הוד השרון ומכבי ת"א (בכדורעף חופים, בוגרים ונערות), מכבי אור עקיבא (התעמלות), מ.א זבולון (כדור מים) ונציגות מכבי מן בטריאתלון. מי שיניף את דגל המשלחת הישראלית במשחקים במקסיקו, שיפתחו בסוף השבוע הבא הוא אדוארדו כהן, טניסאי יהודי, שעשה עלייה עם משפחתו וייצג את ישראל במשחקים בארץ מולדתו.

משחקי מכבי אירופה ייערכו בבודפשט שבהונגריה (29 ביולי עד ה-7 באוגוסט). הקבוצה המרגשת ששולבה במשלחת כוללת את קבוצת הכדורסל והטניס של העמותה למשחקים מיוחדים, כדוגמא ומופת למען שילוב וקבלת האחר, והם ישולבו כחלק בלתי נפרד מהאירוע המרגש. המשלחת כוללת נציגויות של קבוצות מכבי רמת אליהו (טניס), קיסריה וגעש (גולף). נציגויות של קבוצות צעירות של מכבי אשדוד, מכבי אבן יהודה, מכבי בת ים ומכבי רחובות (כדורסל) מכבי חדרה (כדורעף). מכבי נחלת יצחק (כדורגל אולמות) עמק הירדן (כדורמים) וההתאחדות לרכיבה על סוסים.

מנהלי מכבי ישראל ומכבי תנועה עולמית (יח''צ)
נתון פיקנטי, קבוצת הכדורגל של מכבי בריטניה, פינאליסטית המכביה ה-20, מודרכת במשחקים על ידי מארק קנדי, שחקן העבר של ליברפול, מנצ'סטר סיטי ונבחרת אירלנד, כאשר מי שישמש כעוזרו הוא דארן יארלט שעבד עד לפני שנה במועדון הסיטיזנס - אלופת אנגליה. בנוסף לכך, ב-24 ביולי ועד ה-12 באוגוסט - ייערכו משחקי מכבי JCC בארה"ב – בהשתתפות של שתי קבוצות צעירות מישראל – מכבי אורנית (כדורסל) ומכבי הוד השרון (כדורעף).

מנכ"ל המכביה, רואי הסינג: "אני בטוח שעבור המשתתפים ועבור הספורטאים מהעולם זאת תהיה חוויה מיוחדת ומעצימה. נתראה במשחקים. מדובר באירועי ספורט חשובים, שמכינים את כולנו לקראת משחקי המכביה ה-21, שתהיה הגדולה ביותר והמרשימה ביותר מבין המכביות שהתקיימו עד היום. המפעלים הללו עוזרים לשמור ולקרב את הקשר ההדוק בין ישראל לקהילות היהודיות בתפוצות".

מנכ"ל מכבי ישראל, נאור גלילי: "אנו מעודדים את הפעילות הספורטיבית רחבת ההיקף, והמפגשים התחרותיים והידידותיים עם צעירים יהודים ממרחבי העולם. אנחנו גאים שהמשלחת שכולל קבוצות רבות מבית מכבי ישראל רחבה ונוגעת בכל קצוות הארץ. אנו נמשיך להעמיק את השיתוף הפעולה הספורטיבי והקשר עם הקהילות בעולם".

המשחקים הבינלאומיים נתמכים על ידי ההסתדרות הציונית העולמית, אופק ישראלי, משרד העלייה והקליטה והסוכנות היהודית, ובשיתוף פעולה עם הגופים - נערכו לספורטאים היום סיורים במוזיאון הר הרצל, והרצאות בתחומי ספורט עבור הספורטאים הצעירים.

נגישות