המחליף של ניימאר? ''פ.ס.ז' רוצה את ווילפריד זאהה''חיים: ''לא נהיה קבוצה שמשחקת בונקר ומעיפה כדורים''בני יהודה חונכת את בלומפילד: ''ההתרגשות בשיאה''בית''ר פותחת עונה מול ב''ש, רוני לוי: ''הרגע לו חיכינו''למרות הניצחון: דאגה במכבי ת''א מהיכולת בחצי השנימכבי חיפה: מחמאות לשרי, דאגה רבה ממשחק ההגנהיובנטוס פתחה עם ניצחון, 3:4 לנאפולי על פיורנטינההשליחות קבעו שיא ישראלי חדש בריצת 100X4 מטרראיקוביץ' ספג לראשונה בהפסד ריימס, בורדו ניצחהולדימיר איביץ': ''זאת לא מכבי ת''א שאני רוצה לראות''
רפאל נדאל ורוג'ר פדרר (טוויטר)

פדרר ונדאל יפגשו בחצי הגמר, גם דג'וקוביץ' העפיל

רביעי | | 20:59    מאת מערכת ישראל ספורט

הפנומן השווייצרי גבר 1:3 על נישיקורי, השור ממיורקה טייל עם 0:3 מול קוורי וייפגשו בווימלבדון לראשונה מאז 2008. המדורג ראשון מחץ 0:3 את גופן ויפגוש את באוטיסטה-אגוט, שעשה היסטוריה אישית

שלב רבע גמר הגברים של ווימבלדון התקיים היום (רביעי) במלואו. אלוף השנה שעברה והמדורג ראשון בעולם, נובאק דג'וקוביץ', גבר די בקלות על דויד גופן והיה הראשון להבטיח את מקומו בחצי הגמר, שם יפגוש את רוברטו באוטיסטה-אגוט - שהגיע לראשונה בקריירה לחצי גמר גרנד סלאם. רוג'ר פדרר ניצח את קיי נישיקוריי, והוא יפגוש בחצי הגמר - איך לא - את רפאל נדאל. השור ממאיורקה ניצח את סם קוורי, והשניים ייפגשו פעם נוספת לקרב ענקים ביום שישי.
 


רוג'ר פדרר (3 בעולם) התקשה מעט כשלראשונה מאז הסיבוב הראשון הוא הפסיד מערכה. שבירה כבר במשחקון הראשון עזר לנישיקורי (7 בעולם) לעלות ליתרון בסטים עם 4:6. אולם, הפנומן התאושש והשיג עוד ארבע שבירות בסך הכל בדרך ל-1:6, 4:6, 4:6 וניצחון 1:3 בסך הכל. 12 אייסים ו-55 ווינרים תרמו לו כדי להעפיל לחצי הגמר בגראנד סלאם שני רצוף לראשונה מאז 2016. זהו הניצחון ה-100 של פדרר בווימבלדון, הראשון שמגיע להישג זה בגראנד סלאם בעידן הפתוח. בנוסף, זהו הניצחון ה-186 שלו על משטח הדשא, והוא גם עבר את ג'ימי קונורס ועלה למקום הראשון בקטגוריה זו בעידן הפתוח.

רפאל נדאל (2 בעולם), בניגוד ליריבו בחצי הגמר, סגר עניין תוך מעט יותר משעתיים כאשר רק במערכה הראשונה התקשה, אך בסופו של דבר ניצח גם אותה. השור ממיורקה פספס ארבע נקודות מערכה, נשבר פעם אחת והחזיר בשבירה משלו כדי לנצח 5:7. לאחר מכן הוא השיג 2:6 ו-2:6, זאת למרות שסבל מיום רע של איבוד 10 נקודות שבירה ולא פחות מ-22 אייסים של יריבו האמריקני. בכך, נדאל יפגוש את יריבו המושבע בווימבלדון לראשונה מאז שניצח אותו באותו גמר ענק שהסתיים אחרי 4:48 שעות וחמש מערכות מתישות. זה גם יהיה המפגש ה-40 שלהם בסך הכל, כאשר המאזן ביניהם כרגע עומד על 15:24 לטובת הספרדי.
 


אלוף ווימבלדון, נובאק דג'וקוביץ', עלה בקלות לחצי הגמר כשהביס את דויד גופן הבלגי עם 4:6, 0:6 ו-2:6 ללא קושי גדול, כשרק המערכה הראשונה הייתה באמת שקולה, אך גם בסיומה הסרבי ידע להתעלות. גופן, שהגיע בפעם השלישית בקריירה למעמד רבע גמר גראנד סלאם, פתח טוב וצמוד ושבר ל-3:4, אבל נשבר מיד בחזרה ומשם נולה פשוט טייל עם 14 מ-16 המשחקונים הבאים. יריבו בחצי הגמר יהיה הספרדי, רוברטו באוטיסטה-אגוט (22 בעולם), שרושם את נהישג הגדול בקריירה שלו, כשהוא מעפיל לראשונה לארבעת הגדולים בטורניר. ההישג הגיע אחרי שניצח את הארגנטינאי גידו פלה (26 בעולם) 5:7, 4:6, 6:3 ו-3:6.

נגישות