חיים: ''לא נהיה קבוצה שמשחקת בונקר ומעיפה כדורים''בני יהודה חונכת את בלומפילד: ''ההתרגשות בשיאה''בית''ר פותחת עונה מול ב''ש, רוני לוי: ''הרגע לו חיכינו''למרות הניצחון: דאגה במכבי ת''א מהיכולת בחצי השנימכבי חיפה: מחמאות לשרי, דאגה רבה ממשחק ההגנהיובנטוס פתחה עם ניצחון, 3:4 לנאפולי על פיורנטינההשליחות קבעו שיא ישראלי חדש בריצת 100X4 מטרראיקוביץ' ספג לראשונה בהפסד ריימס, בורדו ניצחהולדימיר איביץ': ''זאת לא מכבי ת''א שאני רוצה לראות''פתחו ברגל ימין: מכבי תל אביב ניצחה 0:2 את נס ציונה
נובאק דג'וקוביץ' חוגג היום (האתר הרשמי)

ישמור על התואר? נובאק דג'וקוביץ' בגמר ווימבלדון

שישי | | 18:01    מאת מערכת ישראל ספורט

האלוף המכהן והמדורג 1 בעולם השיג 2:6, 6:4, 3:6 ו-2:6 והשתיק את הקהל שהרבה לעודד את הספרדי שניתן פייט רציני וראוי למחמאות. נולה יפגוש בגמר את המנצח בקרב הענק בין פדרר לנדאל

האלוף המכהן עדיין כאן: המדורג 1 בעולם, נובאק דג'וקוביץ', עלה הערב (שישי) לגמר ווימבלדון בפעם השישית בקריירה לאחר שניצח 2:6, 6:4, 3:6, 2:6 את רוברטו באוטיסטה-אגוט תוך שעתיים ו-48 דקות. הסרבי, שנאלץ לעבוד קשה מול הספרדי שהגיע למעמד חצי גמר גרנד סלאם בפעם הראשונה בקריירה וראוי לכל המחמאות על מלחמה בלתי מתפשרת, ינסה להגן על תוארו בגמר שייערך ביום ראשון מול המנצח בקרב הענקים בין רפאל נדאל ורוג'ר פדרר שיתקיים מאוחר יותר.
 


מהלך המשחק

דג'וקוביץ' שלט מהפתיחה, וכבר במשחקון השני במערכה הראשונה שבר את חבטות ההגשה של באוטיסטה-אגוט, בדרך ליתרון של 0:2. במשחקון השלישי הספרדי קצת התעורר ונתן פייט, אבל גם בסופו המדורג ראשון נשאר דומיננטי. במשחקון הרביעי באוטיסטה-אגוט עלה לראשונה על הלוח, כשהצליח לצמק ל-1:3, אבל בשורה התחתונה דג'וקוביץ' המשיך להוביל בבטחה ובסיום המערכה הראשונה 2:6 לסרבי.

דווקא כשנראה היה שנולה מטייל, הגיעה המערכה השנייה. באוטיסטה-אגוט היה אגרסיבי הרבה יותר, ועלה ליתרון של 1:3 ושבר את חבטות ההגשה של המדורג ראשון.  אחרי פתיחה לא טובה, דג'וקוביץ' התעורר אבל לבאוטיסטה היה את היתרון והוא המשיך להוביל 2:4 ו-3:5. ג'וקוביץ' לא ויתר, ובסט התשיעי הוריד ל-5:4, אבל באוטיסטה לקח את הסט האחרון, 4:6 בסיום המערכה השנייה ו-1:1 בהתמודדות.
 


בניגוד לשתי המערכות הראשונות, הפעם בחמשת המשחקונים הראשונים לא ראינו שבירות ואפילו לא נקודות שבירה. במשחקון השישי דג'וקוביץ' היה יציב יותר מהקו האחורי, אגוט לא יזם מספיק וזה הספיק לשבירה ו-2:4 לסרבי, שגם נחלץ משתי נקודות שבירה במשחקון הבא, כולל ראלי אחד של 45 חבטות, ועלה ל-2:5. הספרדי צימק, אבל המדורג 1 בעולם שמר על הסרבים שלו וסגר סיפור עם 3:6 ו-1:2 במערכות.

אחרי משחקון ארוך במיוחד שבו נולה היה בדרך לשבירה, הספרדי התעשת בזמן ועלה ל-0:1. דג'וקוביץ' שמר על משחקון ההגשה ולבסוף שיג את השבירה שהיה צריך, 1:2. הסרבי שמר על משחקון ההגשה בקלות ועלה ל-1:3, השיג שבירה נוספת והמשיך את היכולת הטובה ועלה ל-1:5. הספרדי סירב להיכנע למרות הסיטואציה הקשה שהוא נמצא בה במערכה, 5:2. לבסוף, אחרי פייט רציני מול אגוט, הצליח לשמור על ההגשה וניצח 2:6 ו-1:3 במערכות.

נגישות