תתכוננו: שעות התחרויות של כל הישראלים ביום ראשוןסמברג: ''זה מטורף, עדיין לא מאמינה שזכיתי במדליה''בכר: ''אין תירוצים, נעלה עם ההרכב החזק ביותר שלנו''ואן לוון: ''רכש? רוצים להיות בטוחים בכל הבחירות שלנו''סיימה במאזן חיובי: העתודה דרסה 65:92 את אוקראינהארטיום דולגופיאט עלה לגמר הקרקע מהמקום הראשוןסמברג: ''יש לי מדליה אולימפית בגיל 19, חלום שהתגשם''הישג עצום: אבישג סמברג זכתה במדליית ארד בטקוואנדואנסטסיה גורבנקו שברה שיא אישי ב-100 מטרים פרפרהקשר הגינאי איברהימה סורי קונטה חתם בבני סכנין
נובאק דג'וקוביץ' עם התואר היום (טוויטר)

אחרי דרמת ענק: נובאק דג'וקוביץ' זכה בווימבלדון

ראשון | | 21:10    מאת מערכת ישראל ספורט

בסיומו של הגמר האחרון ביותר בהיסטוריה (4:55 שעות), הסרבי זכה בתואר בפעם השנייה ברציפות והחמישית בסה''כ לאחר שניצח 6:7, 6:1, 6:7, 6:4, 12:13 את רוג'ר פדרר בסיומו של ערב ענק

המדורג ראשון בעולם נובאק דג'וקוביץ' זכה הערב (ראשון) בפעם השנייה ברציפות והחמישית בקריירה בווימבלדון לאחר שגבר 6:7(5), 6:1, 6:7(4), 6:4 ו-12:13(3:7) על רוג'ר פדרר (2 בעולם) בסיומו של קרב ענקים, במה שהפך לגמר הכי ארוך בהיסטוריה של הטורניר היוקרתי - ארבע שעות ו-55 דקות.

דג'וקוביץ' הוכיח היום עצבים מברזל. הוא ניצל משתי נקודות אליפות, ניצח בשלושה שוברי שוויון ולמרות שלא היה הטוב ביותר לכל אורך המשחק, הוכיח שוב כמה הוא חזק מנטלית. זאת גם זכייה 16 של הסרבי בטורניר גרנד סלאם, ושנייה השנה אחרי שזכה באליפות אוסטרליה בינואר. זה היה המפגש ה-48 בין היריבים הוותיקים, ונולה העלה את מאזנו ל-22:26, 1:4 במשחקי גמר ו-1:3 בווימבלדון. השוויצרי, שרצה להפתיע חודש לפני יום הולדתו ה-38, סיפק משחק נהדר, אבל לרוע מזלו זה לא הספיק הפעם. נולה אמנם התקשה לשבור את הסרבים הנהדרים של פדרר (עשה זאת פעמיים לעומת שש של יריבו), אך ניצח בשלושה שוברי שוויון אדירים.
 


מהלך המשחק

פדרר פתח את המערכה ראשונה בצורה חדה ועם שני אייסים, עלה ל-0:1. דג'וקוביץ' החזיר במשחקון חלק על האפס והשווה ל-1:1. השוויצרי עבד קשה יותר, אבל עשה לבסוף את העבודה ועלה ל-1:2. אחרי משחקון של כמעט 10 דקות, דג'וקוביץ' שמר על ההגשה והשווה ל-2:2. השוויצרי נקלע לפיגור במשחקן החמישי, אך חזר בגדול ל-2:3. הסרבי לא וויתר, רשם אייס ראשון היום והשווה ל-3:3. פדרר החזיר במשחקון מושלם ועלה ל-3:4, נולה שמר על קור רוח והשווה ל-4:4, עדיין ללא שבירות. השוויצרי נלחץ מעט מול דג'וקוביץ', אך עם אייס נהדר, עלה ל-4:5. הסרבי נקלע לפיגור, אך חזר בצורה נפלאה והשווה ל-5:5. פדרר לא היה רחוק מלאבד את המשחקון, אך שמר על קור רוח ועלה ל-5:6. דג'וקוביץ', עם שני אייסים, הצליח להשוות ל-6:6 והמערכה הלכה לשובר שוויון. אחרי שפדרר היה קרוב פעמיים, דג'וקוביץ' השיג את המיני-ברייק הראשון - 1:3. אייס, מיד אחריו בקהנד מושלם ועוד פורהנד ענק החזירו את פדרר ל-3:4. שלוש טעויות רצופות של השוויצרי נתנו לסרבי את נקודת המערכה הראשונה, שנוצלה בדרך ל-6:7 (4).

פדרר התאושש מהר וניצל נפילת מתח של נולה, השיג שתי אפשרויות שבירה וניצל את הראשונה עם כדור החוצה של הסרבי. הסרבי ניסה להחזיר מלחמה אבל פדרר עשה מה שצריך עם ההגשות שלו - 0:2. הסרבי לא התעורר גם במשחקון הבא ופדרר שוב שבר - בשתי הפעמים על ה-15 - 0:3. פדרר עבד מעט יותר קשה במשחקון הרביעי, אך גם בו שמר על ההגשה ועלה ל-0:4 מדהים, כשדג'וקוביץ' פשוט לא במשחק. הסרבי הצליח לקחת בשיניים את המשחקון החמישי וצימק ל-4:1, אך השוויצרי המשיך להיראות נהדר ועלה ל-1:5. דג'וקוביץ' הגיש במטרה להישאר במשחק, אך נקלע ל-40:0 ובהזדמנות הראשונה שהייתה לו, פדרר ניצח 1:6 במערכה השנייה. אחרי שעה שלמה של מערכה ראשונה צמודה, השוויצרי פירק את המדורג ראשון תוך 22 דקות בלבד.
 


פדרר המשיך את המערכה השלישית בדיוק מאיפה שהוא הפסיק אותה עם שני משחקוני הגשה מצוינים, מנגד, ג'וקוביץ' התקשה אך ניצח בראלים הארוכים ושמר על ההגשות גם הוא - 2:2 אחרי ארבעה משחקונים. פדרר שמר על ההגשה שלו ועלה ל-2:3, לפני שדג'וקוביץ' הראה שהוא חזר לעצמו והשווה ל-3:3. משחקון מושלם של פדרר העלה אותו ל-3:4, אבל דג'וקוביץ' הגיב עם משחקון כמעט-מושלם משלו כדי לאזן ל-4:4. המערכה המשיכה להיות צמודה ופדרר שמר על ההגשה בדרך ל-4:5. דג'וקוביץ' כבר נקלע למצב של נקודה מערכה לפדרר, אך הראה חוסן מנטלי והושווה ל-5:5. השוויצרי היה חד במיוחד, ניצח על האפס ועלה ל-5:6. דג'וקוביץ' עבד קשה, אך הצליח להשוות ל-6:6 ושלח את המערכה לשובר שוויון שני במשחק. אחרי שכמעט איבד יתרון של 1:5 בשובר שוויון, דג'וקוביץ' הצליח להתעשת, ניצח 4:6, בדרך ל-6:7 (4) במערכה השנייה ו-1:2 במערכות.

המערכה הרביעית נמשכה במומנטום של הסרבי. הוא שמר על ההגשה ועלה ל-0:1, הקשה על השוויצרי עד שזה הצליח בקושי להשוות ל-1:1 ואז ניצח את משחקון ההגשה שלו על האפס ועלה ל-1:2. דג'וקוביץ' הקשה על פדרר, אבל השוויצרי היה נהדר והשווה ל-2:2. הסרבי הציג משחקון הגשה לא טוב, פדרר נראה נהדר והצליח להשיג את השבירה ראשונה במערכה, 2:3. השוויצרי היה במומנטום, ניצח על האפס ועלה ל-2:4. דג'וקוביץ' איבד את הראש ופדרר ניצל את זה לשבירה כפולה, בדרך ל-2:5. רק אחרי כמעט שעתיים ו-50 דקות, דג'וקוביץ' הצליח להשיג את השבירה וצימק ל-5:3. הסרבי הציג משחקון טוב והצליח לצמק שוב, ל-5:4. פדרר לא התרגש, נראה נהדר והצליח לכפות מערכה חמישית כשניצח 4:6 במערכה הרביעית.
 


דג'וקוביץ' הגיש ראשון, נראה מהוסס, אבל פדרר טעה, לא ניצל זאת והסרבי עלה ל-0:1. פדרר הגיב עם משחקון מצוין ואיזן ל-1:1. הפנומן השוויצרי המשיך ביכולת הטובה, וכפה על נולה שוויון במשחקון הבא. למרות שזה היה קשה, דג'וקוביץ' הצליח להימנע משבירה ולעלות ל-1:2. פדרר נרדם טיפה במשחקון הבא, הסרבי השיג שלוש אפשרויות שבירה אבל השוויצרי יצא מהבור והצליח איכשהו לשמור על המשחקון ולאזן ל-2:2. הסרבי הצליח לשמור בקושי על ההגשה שלו ועלה ל-2:3. השוויצרי נראה מעט עייף ודג'וקוביץ' ניצל את זה לשבירה קריטית, בדרך ל-2:4. השוויצרי הראה הרבה חוסן מנטלי והחזיר בשבירה משלו, 3:4. פדרר עשה קשה, אך הצליח בסופו של דבר להשוות ל-4:4. השניים הצליחו לעמוד בלחץ המטורף ופדרר קבע 5:5. דג'וקוביץ' חזר מפיגור במשחקון ההגשה שלו והעלה ל-5:6.

פדרר ניצל משתי אפשרויות שבירה והשווה ל-6:6, דג'וקוביץ' שמר על ההגשה ועלה ל-6:7. השוויצרי לא התקשה להשוות ל-7:7. ברגע קריטי של המשחק, פדרר השיג שבירה חשובה ועלה ל-7:8. השוויצרי פספס שתי נקודות אליפות, דג'וקוביץ' שבר והשווה ל-8:8. הדרמה בשיאה. הסרבי שמר על ההגשה שלו ועלה ל-8:9, פדרר שמר על ההגשה והשווה ל-9:9. הדרמה נמשכה, השניים שמרו על ההגשות שלהם ודג'וקוביץ' עלה ל-10:11. במצב של 11:11 ג'וקוביץ' הציל שתי נקודות שבירה במשחקון שהוביל כבר 0:40. פדרר השווה ל-12:12 - הולכים לשובר שוויון. דג'וקוביץ לקח פיקוד בטיי ברייק, בדיוק כמו שתי המערכות הקודמות בהן ניצח, ובמצב של 3:4 לקח ארבע נקודות רצופות שהבטיחו לו את התואר החמישי על הדשא - 12:13 (3:7) וזכייה נוספת של הסרבי בווימבלדון.

נגישות