חיזוק להתקפה: יאקוב סילבסטר חתם בהפועל חיפהאבוקסיס: ''שיר צדק חוזר לרוטציה, אני מודה להנהלה''רן בן שמעון הוצג במ.ס אשדוד: ''יש לי חוב למועדון''יועמ''ש האיגוד: ''אין מניעה שאמארה ישחק במכבי''רשמית: גדי קינדה חתם בקנזס סיטי לארבע שניםבלבול: ''לייו ייתן לנו עומק ואיכות, רוצים חיזוק נוסף''שמואל שיימן סיכם לעונה וחצי בעירוני קריית שמונהכהן: ''אמארה? שמח שמגיע עוד מישהו שיכול לעזור''בראון: ''אמארה חתם במכבי ת''א? לא אכפת לי מזה''בכורה נהדרת לזאיון וויליאמסון, יוסטון חזרה לעצמה
מירון חירותי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

שחייה: קריטריון אולימפי ושיא ישראלי למירון חירותי

שישי | | 16:21    מאת מערכת ישראל ספורט

אליפות העולם בדרום קוריאה: השחיין הישראלי קבע 22.01 שניות בחצי הגמר ל-50 מטר חופשי והשיג את קריטריון A למשחקים האולימפיים בטוקיו. בנוסף, תומר פרנקל קבע גם הוא שיא ישראלי

אליפות העולם בשחייה נמשכה היום (שישי) עם הצגת הגמרים השישית, כשלאחר ההישגים במשחי המוקדמות, גם חצאי הגמר האירו פנים לנבחרת ישראל עם קריטריון אולימפי ושני שיאי ישראל.

מירון חירותי, ששבר את השיא הישראלי ב-50 חופשי כבר בבוקר, שיפר בחמש מאיות נוספות את השיא והעמיד אותו על 22.01 שניות, בדיוק התוצאה הנדרשת כקריטריון למשחקים האולימפיים בטוקיו ומקום 14 כללי בחצי הגמר.

מירון חירותי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)
בכך, השחיין בן ה-21 הופך לשני שקובע את הקריטריון לטוקיו 2020 במשחה אישי, אחרי אנסטסיה גורבנקו שעשתה זאת ב-200 מעורב אישי, כאשר גם משחי השליחים ל-4x100 מעורב מיקס ול-4x200 חופשי קבעו את הקריטריון הקבוצתי.

גם תומר פרנקל שבר את השיא הישראלי ב-100 מטר פרפר, כשקבע 52.15 שניות במשחה חצי הגמר. השחיין בן ה-19 שיפר במאית את השיא הקודם בו החזיק בעצמו, סיים במקום ה-14 הכללי והוא רחוק רק 19 מאיות מקריטריון אולימפי.

לצדו של פרנקל שחה כיילב דרסל האמריקני, אשר שבר באותו מקצה את שיא העולם עם 49.50 שניות. שיפור של 32 מאיות לשיאו של מייקל פלפס מאליפות העולם בדיוק לפני עשור. שני שיא עולם נוספים שנשברו היו ב-200 מטר גב לנשים, שם ריגן סמית' האמריקנית בת ה-17 קבעה 2:03.35 ד' ושברה את השיא של מיסי פרנקלין, וב-200 חזה שם קבע אנטון צ׳ופקוב הרוסי 2:06.12 ד׳.

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות