ב''ש: ''זה חשוב שנחזור להיות קבוצה יעילה ומחויבת''מומחי ווינר מעריכים: ארסנל תנצח את ווסטהאם בדרביאוחיון: ''במקום שש נק' בארבעה ימים, לקחנו שתיים''רשמית: רוסיה הושעתה מכל פעילות ספורט ל-4 שניםשלום אדרי: ''ההזדמנות שקיבלתי לא מובנת מאליה''רוג'רס: ''לא חושב שמישהו ציפה שנהיה במקום כזה''''אם לא תדע איך להתנהג, יוקיעו אותך מהכדורגל!''הפועל ת''א מחפשת חיזוק בינואר, קיירמה צפוי לעזובהקאמבק בדרך? הפועל חדרה נפגשה עם ניסו אביטןגם במכבי חיפה מפנימים: ''כנראה שאין מנוס מפרידה''
יהונתן קופלב (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

קופלב ולייטרובסקי לא העפילו לגמר ב-50 מטר גב

שבת | | 16:12    מאת מערכת ישראל ספורט

אליפות העולם בשחייה: לייטרובסקי סיים במקום ה-12 בחצי הגמר עם 25.01 שניות, קופלב במקום ה-13 ובהבדל של שנייה. אנדי מורז לא העפילה לחצי הגמר ב-50 מטר חופשי. השליחים מעורב פסלו

אליפות העולם בשחייה נמשכה לפנות בוקר (בין שישי לשבת) בדרום קוריאה ונכנסה ליומה השביעי והלפני אחרון, כאשר שני שחיינים ישראלים, יהונתן קופלב ומיכאל לייטרובסקי העפילו לחצי הגמר במשחה ל-50 מטר גב.

קופלב בן ה-27, אלוף אירופה לשעבר במשחה זה, קבע 25.11 שניות, זמן שהקנה לו את המקום ה-12 והעפלה רביעית ברציפות לחצי גמר אליפות העולם. מי שהצטרף אליו הוא מיכאל לייטרובסקי בן ה-19, שבהופעתו הראשונה במעמד הצליח להעפיל גם הוא מהמקום ה-16, עם 25.26 שניות.

בחצי הגמר, שני הישראלים שיפרו את תוצאתם מהמוקדמות, כשלייטרובסקי בן ה-19 שיפר 25 מאיות וקבע 25.01 ש׳ וקופלב שיפר בתשע מאיות והגיע מאית אחת בדיוק אחרי חברו לנבחרת עם 25.02 ש׳. השחיין הצעיר דורג במקום ה-12 הכללי, 15 מאיות ממקום בגמר, ואילו אלוף אירופה לשעבר, בהופעתו הרביעית ברצף בחצי גמר עולמי, סיים במקום ה-13, מרחק 16 מאיות משמונת האחרונים.

מיכאל לייטרובסקי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)
אנדראה מורז זינקה גם היא למשחה מוקדמות הבוקר ב-50 מטר חופשי. השחיינית האולימפית מריו קבעה 25.40 שניות וסיימה במקום ה-25 הכללי, מרחק 33 מאיות מחצי הגמר.

בשליחים 4x100 חופשי מיקס הרביעייה הישראלית, שכללה את תומר פרנקל, מירון חירותי, אנסטסיה גורבנקו ואנדראה מורז, נפסלה בעקבות צלילה מעל 15 מטר של השחיין השני. זמנה של ישראל לפני הודעת הפסילה היה מהר ב-1.24 ש' מהשיא הישראלי הקיים.

מחר לפנות בוקר תיערך הצגת המוקדמות האחרונה של האליפות, בה תיקח חלק נבחרת השליחים ל-4x100 מעורב לגברים. הרכב הנבחרת הישראלית יהיה: יעקב טומרקין בגב, איתי גולדפדן בחזה, תומר פרנקל בפרפר ומירון חירותי בחתירה.

נגישות