סופית: משחק הפלייאוף מול סקוטלנד יהיה ללא קהלוידאל חתם באינטר, מוראטה עובר בדיקות ביובנטוסזהבי הוצג: ''נמצא במועדון שרצה אותי יותר מכולם''משרד הבריאות הבהיר: ''ליגות הנוער וליגה א' נעצרו''סכנין תקפה את המנהלת, שחקן שביעי חולה בקורונהאחרי 21 דקות: עומאר בראון שוחרר מהפועל תל אביברכש חדש: מקס היידגר חתם רשמית במכבי תל אביבזלאטן: ''אני כמו בנג'מין באטן, נולדתי זקן ואמות צעיר''לחץ רב בהפועל ב''ש לקראת תוצאות בדיקות הקורונהדה בראונה: ''מעדיף אליפות על השערים והבישולים''
תומר פרנקל, יעקב טומרקין ומירון חירותי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)

נבחרת השליחים 4X100 לא הצליחה לעלות לחצי

ראשון | | 09:49    מאת מערכת ישראל ספורט

אליפות העולם בשחייה בדרום קוריאה ננעלה והנבחרת הישראלית, שהורכבה מיעקב טומרקין, איתי גולדפדן, תומר פרנקל ומירון חירותי, קבעה זמן של 3:37.51 דקות וסיימה במקום ה-20 הכללי

נבחרת ישראל בשחייה סיימה לפנות בוקר (בין שבת לראשון) את דרכה באליפות העולם בשחייה אחרי שמונה ימי תחרות בדרום קוריאה, עם משחה השליחים ל-4x100 מעורב, אשר נעל את החחרות עבור המשלחת. הרביעייה, שהורכבה מיעקב טומרקין, איתי גולדפדן, תומר פרנקל ומירון חירותי, קבעה 3:37.51 דקות וסיימה במקום ה-20 הכללי. זמני הביניים של הישראלים - טומרקין עם 54.36 ש׳ בגב, גולדפדן עם 1:01.09 ד' בחזה, פרנקל עם 52.76 ש' בפרפר וחירותי עם 49.30 ש' בחתירה.

עם סיום התחרות, סופרים הישראלים העפלות לשישה חצאי גמר, אותם איישו חמישה שחיינים שונים (מירון חירותי, אנסטסיה גורבנקו, תומר פרנקל, יהונתן קופלב ומיכאל לייטרובסקי). רק פעם אחת בהיסטוריה, באליפות העולם בשחייה ב-2011 בשנגחאי היו חמישה שחיינים ישראלים שונים שעברו שלב. להעפלות האישיות הצטרפו גם שתי קבוצות שליחים שסיימו בין עשר הראשונת בעולם.

תומר פרנקל ומירון חירותי (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)
שבע פעמים שברו השחיינים את שיאי ישראל, הכי הרבה של הנבחרת באליפות עולם מאז ״אליפות החליפות״ ברומא 2009. לכך, אפשר להוסיף גם שני שיאי נוער אותם קבעה אנסטסיה גורבנקו. בנוסף, הנבחרת השיגה באליפות שני זמנים אישיים מהירים מקריטריון למשחקי טוקיו, של מירון חירותי ואנסטסיה גורבנקו, כמו גם שני קריטריונים אולימפיים קבוצתיים במשחי השליחים.

לכך, יש להוסיף את שתי ההעפלות ההיסטוריות לגמר של נבחרת השחייה האמנותית בתרגילים הקבוצתיים האולימפיים, כמו גם את המקום השישי בתרגיל ההיילייט והשביעי בתרגיל הקומבינציה החופשית. כמו כן, הדואט האולימפי התייצב בין 22 הנבחרות המובילות בעולם עם הכניסה לשנה האולימפית ועם השאיפה לכרטיס לטוקיו.

נבחרת השחייה האומנותית (סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה)
מאמן הנבחרת לוקה גברילו סיכם: "המטרה הכללית הייתה להראות שיפור בתחרות המטרה אחרי אליפות אירופה המורכבת שהייתה לנו בשנה שעברה בגלאזגו. רצינו להציג הופעה חיובית עם שיאים אישים או שיאי עונה, וגם כמובן קריטריונים אולימפים. אישית אני מאוד מרוצה, כמובן שחלק שחו יותר טוב וחלק פחות טוב, אבל באופן כללי הם הפגינו ביצועים ברמה הגבוהה ביותר. עשינו שיפור גדול מאוד ביחס לאליפות העולם הקודמת עם 8 תוצאות בטופ 16, לעומת 3 בבודפשט, הצעירים באו לידי ביטוי גם במשחים האישיים וגם בשליחים ובאפן כללי הראינו שהרמה של המערכת גבוהה ושהטמענו חלק מהשינויים והם עבדו. אמנם יש עוד לא מעט לשפר, אבל אנחנו מרוצים ומסתכלים לעתיד לשנה האולימפית. תודה לצוות שעובד איתי בנבחרת, למאמנים באגודות ולמעטפת סביב הנבחרת על הכל".

מירון חירותי אמר בסיום התחרות: "אני מאוד מרוצה מהתחרות שלי בפן האישי ומהחברים שלי לנבחרת בשבוע האחרון. אני חושב שכולנו היינו שם אחד בשביל השני. אני רוצה להתנצל בפני השותפים שלי ובפני אוהדי השחייה בארץ על פסילת נבחרת השליחים. אני כבר מתרגש להתחרות באליפות ישראל בסוף השבוע הקרוב ולקראת עונה מאתגרת, שבסופה האולימפיאדה הראשונה שאקח בה חלק".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות