ב''ש: ''זה חשוב שנחזור להיות קבוצה יעילה ומחויבת''מומחי ווינר מעריכים: ארסנל תנצח את ווסטהאם בדרביאוחיון: ''במקום שש נק' בארבעה ימים, לקחנו שתיים''רשמית: רוסיה הושעתה מכל פעילות ספורט ל-4 שניםשלום אדרי: ''ההזדמנות שקיבלתי לא מובנת מאליה''רוג'רס: ''לא חושב שמישהו ציפה שנהיה במקום כזה''''אם לא תדע איך להתנהג, יוקיעו אותך מהכדורגל!''הפועל ת''א מחפשת חיזוק בינואר, קיירמה צפוי לעזובהקאמבק בדרך? הפועל חדרה נפגשה עם ניסו אביטןגם במכבי חיפה מפנימים: ''כנראה שאין מנוס מפרידה''
בנג'מין קוגל ושחקני נבחרת גרמניה (האתר הרשמי)

יאן בנג'מין קוגל מונה לאחראי כושר גופני בנבחרת

רביעי | | 15:53    מאת אדי חליאבין

הגרמני (40) שעבד כמאמן כושר בנבחרת גרמניה בין 2010 ל-2018 והיה שותף לזכייה במונדיאל, יחליף את ריקארדו פרוייטי האיטלקי. רוטנשטיינר: ''זהו צעד משמעותי קדימה בכל הקשור לכושר גופני''

יאן בנג'מין קוגל (Benjamin Kugel) מצטרף לנבחרת ישראל הבוגרת ולהתאחדות לכדורגל כאחראי על נושא הכושר הגופני. קוגל יחליף את ריקארדו פרוייטי האיטלקי, ומלבד העבודה עם הנבחרת הבוגרת ונבחרות אחרות נוספות, ייקח חלק בבניית התכניות להדרכת מאמני כושר במסגרת השינוי הגדול שמובילה ההתאחדות בכל הכשרות המאמנים.

קוגל, בן ה-40, היה מאמן הכושר של נבחרת גרמניה בהדרכת המאמן יוגי לב כאשר זכתה בגביע העולם ב-2014 ובגביע הקונפדרציות ב-2017. בסך הכל היה קוגל מאמן הכושר של נבחרת גרמניה במשך 8 שנים, וכן עבד בקבוצות פ.צ קלן, ורדר ברמן ורד בול זלצבורג האוסטרית. לאחרונה הקים קוגל סוכנות שמתמחה בהיבטים הפיסיולוגיים של המשחק בשם "Fastforward.football".

בנג'מין קוגל אמר: "אני מצפה לעבוד במסגרת הפרויקט המרגש הזה. ישראל היא מדינת כדורגל שאפתנית ובדיונים שלי עם ווילי רוטנשטיינר ואנדי הרצוג הגדרנו כבר את הצעדים הראשונים שננקוט כדי להבטיח תנאים אופטימליים לקידום נושא הכושר הגופני, היכולות הגופניות ותפיסת התחום בישראל. במקביל, המטרה היא להוביל יחד עם הרצוג את נבחרת ישראל להכנה הפיסיולוגית האופטימלית להמשך הקמפיין במוקדמות אליפות אירופה 2020".

מנכ"ל ההתאחדות, רתם קמר: "אנחנו ממשיכים במחויבות שלנו להעמיד לרשות נבחרת ישראל הבוגרת ולרשות המנהל הטכני של ההתאחדות, ווילי רוטנשטיינר, את הכלים ואת האנשים הטובים ביותר לקידום הנבחרת, השחקן הישראלי והענף, וההצטרפות של קוגל היא נדבך מרכזי בהקשר הזה. אין לי ספק שנבחרת ישראל תהנה מבעל מקצוע מוביל, איכותי ושאפתני כבר לקראת צמד המשחקים בספטמבר מול צפון מקדוניה וסלובניה, בתקווה שהדבר יתרום משמעותית לסיכויי ההעפלה שלנו לטורניר גמר יורו 2020".

המנהל הטכני, ווילי רוטנשטיינר: "ההצטרפות של קוגל היא צעד משמעותי קדימה בכל הקשור לכושר גופני בנבחרות ישראל וביכולת שלנו לחנך ולפתח במסגרת הקורסים השונים שמעבירה ההתאחדות בנושא. הניסיון העצום שלו בנבחרת גרמניה ובקבוצות אירופיות בכירות מעיד על היותו איש מקצוע מהדרגה הראשונה ועבור הכדורגל הישראלי ונבחרת ישראל זאת בשורה מצוינת. הודיתי לריקרדו פרוייטי על העבודה שלו אתנו בשנה האחרונה ואיחלתי לו הצלחה בעבודתו בקבוצתו ברומניה. ריקרדו היה משמעותי בהתקדמות של הנבחרת בנושא הכושר הגופני".

נגישות