לפני ''שבוע מכבי חיפה'': הפועל ב''ש נגד הפועל כפ''סמכבי ת''א תשחק בדרבי עם מדי רטרו מעונת 1976/77זידאן מודאג מהפציעה של הזאר: ''כרגע זה נראה רע''אייבר פרגנה, בריית'ווייט התרגש: הרביעייה של מסיבית''ר חגגה עם ורד, קונסטנטין: ''חיכינו שהוא יתפוצץ''מחמאות לשרי ורוקאביצה, ביקורת על משחק ההגנהNBA: מילווקי ויוסטון הביסו, הקליפרס שוב הפסידומסי הבקיע רביעייה, ריאל מעדה ואיבדה את הפסגהאס''א תל אביב והפועל גוש זבולון העפילו לגמר הגביעאחרי 14 משחקים: מארסיי הפסידה 3:1 לנאנט בבית
עומרי כספי ויאניס ספרופולוס (מכבי ת''א, האפליקציה הרשמית)

יאניס ספרופולוס: ''מי שלא מודע לעבר שלו, אין לו עתיד''

שישי | | 15:20    מאת מערכת ישראל ספורט

רגע לפני שמכבי ת''א תפתח את משחקי ההכנה שלה לעונת 2019/2020, השחקנים, המאמנים ואנשי הצוות ערכו סיור מודרך במחנה ההשמדה חלמנו. בלאק: ''רוע כזה הוא בלתי מתקבל על הדעת''

מכבי תל אביב תפתח מחר (שבת, 16:30) את סדרת משחקי ההכנה שלה כשתפגוש את פרטיזן בלגרד בעיר בוולוצלאבק בפולין. הצהובים, שיפגוש יום לאחר מכן את אנוויל המקומית, הגיעו למשחקי ההכנה ללא סקוטי ווילבקין שעדיין נמצא עם נבחרת טורקיה באליפות העולם, ועם סגל של 13 שחקנים. לאחר משחקי ההכנה בפולין תצא מכבי לצרפת, לטורניר הכנה בו תפגוש את שטרסבורג ושולה, וקבוצה נוספת שתקבע במהלך הטורניר. 

אנשי המועדון בביקור (מכבי ת''א, האפליקציה הרשמית)
רגע לפני, שחקני מכבי תל אביב, המאמנים ואנשי הצוות ערכו בבוקר שלאחר נחיתתם בפולין סיור במחנה ההשמדה חלמנו, המרוחק כשעה נסיעה מהעיר וולוצלאבק בה נערך טורניר ההכנה הראשון. חלמנו היה המחנה הראשון בו רצחו הנאצים יהודים באמצעות גז והאתר הראשון בו נערכה ההשמדה במקום קבוע. העיר וולוצלאבק הייתה המקום הראשון בשטחי הכיבוש הנאציים בו הוכרחו היהודים לענוד את הטלאי הצהוב הידוע לשמצה, המקור לצבע הצהוב של מדי מכבי תל אביב.

במחנה המוות חלמנו הומתו מאות אלפי בני אדם, כ-98% מהם יהודים, ובמקום נעשה שימוש במשאיות גז בהן נדחסו גברים, נשים וטף ונחנקו למוות באדי המפלט. משלוח היהודים הראשון הגיע למחנה ב-7 בדצמבר 1941, בדיוק ביום בו מעברו השני של העולם תקפו היפנים את בסיס הצי האמריקני בפרל הארבור. כיום חלק גדול משרידי המחנה נהרסו ובמקום קיים מוזיאון, אנדרטה ומצבות המזכירות את הזוועות שהתרחשו בו.

אנשי מכבי ת''א היום (מכבי ת''א, האפליקציה הרשמית)
אנשי המשלחת, שהגיעו לבושים כולם במדי המועדון, סיירו במקום וזכו לקבל הסבר מפורט על מחנה ההשמדה מפי מדריך מקומי. המאמן יאניס ספרופולוס אמר לאתר הרשמי: "מישהו אמר פעם שאם אתה לא מכיר את ההיסטוריה שלך, אין לך עתיד מבטיח. היום כל חברי קבוצת הכדורסל מכבי תל אביב חלקו כבוד לקורבנות היהודים במחנה הריכוז חלמנו. זה היה המעט שיכולנו לעשות כדי לכבד את זכרם וכדי לכבד את זכרם של כל בני העם היהודי שנרצחו בשואה".  

טאריק בלאק הוסיף: "אנחנו כאן במחנה חלמנו. זה כל כך עוזר לחוות זאת. אתה שומע ולומד כל כך הרבה על השואה. אתה יודע על הרס הקהילה היהודית באירופה ככלל, אבל ממש להיות פה במקום בו זה קרה - הראשון מסוגו - זה מטלטל. תפילותיי עם אלה שאיבדו את חייהם ועם בני משפחותיהם. אני מתפלל שמצוקות כאלה יהיו לקחים שנלמד מהם ונצמח מהם. רוע שכזה הוא דבר בלתי מתקבל על הדעת בעולם, לנהוג ככה בקבוצת אנשים. אני יכול בהחלט להתחבר לזה כי בקבוצה לה אני משתייך, אפרו-אמריקנים, עברנו קשיים משלנו במדינה שלנו בצורות דומות וזה בלתי מתקבל על הדעת. זה לחלוטין לא מקובל".

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות