משה חוגג: ''העונה הזאת אכזבה, אבל היא לא כישלון''מכבי חיפה: סלליך בדרך החוצה, עוואד עשוי להישארזוסמן: ''צריכים להוכיח את עצמנו בכל פעם מחדש''סביליה חזרה מפיגור ל-1:2 על אתלטיק בילאו בחוץאינטר שוב שמטה יתרון וסיימה רק ב-2:2 מול ורונהניצחון רביעי רצוף למנצ'סטר יונייטד, 0:3 על אסטון וילהספרופולוס מרוצה: ''גרמנו להפועל י-ם לשחק לא טוב''מכבי ת''א הבטיחה את הפסגה עם 82:93 על ירושליםסוף פודגוראנו חתם רשמית ברומא: ''מתרגש מאוד''לוסיו מרניאו חתם בקריית שמונה, ברטקוס האריך חוזה
רפאל נדאל חוגג הלילה (טוויטר)

בתום מותחן אדיר: רפאל נדאל זכה באליפות ארה''ב

שני | | 04:09    מאת מערכת ישראל ספורט

הגרנד סלאם האחרון של העונה הסתיים עם דרמה ענקית בגמר. השור ממיורקה זכה בפעם הרביעית בניו יורק עם 5:7, 3:6, 7:5, 6:4, 4:6 על דניל מדבדב הרוסי והגיע ל-19 גרנד סלאמים בקריירה

אליפות ארה"ב הפתוחה בטניס לגברים, הגרנד סלאם האחרון של העונה, ננעל הלילה (בין ראשון לשני) עם דרמה ענקית. כמעט חמש שעות - 4:49 שעות ליתר דיוק - של טניס איכותי הסתיימו עם 5:7, 3:6, 7:5, 6:4, 4:6 מותח במיוחד של רפאל נדאל (2 בעולם) על דניל מדבדב (5 בעולם). השור ממיורקה, שכבר הוביל 0:2 במערכות לפני הקאמבק העצום של הרוסי בן ה-23, בגמר המייג'ור הראשון שלו אי פעם, הצליח לזכות בניו יורק בפעם הרביעית בקריירה והשנייה בשלוש השנים האחרונות. בנוסף, מדובר בגרנד סלאם ה-19 שלו בקריירה, רק אחד פחות מהשיאן רוג'ר פדרר. מדבדב מסיים טורניר פשוט פנסנטי ואין ספק שאם ימשיך בדרך הזו, הוא עוד ייקח לא מעט תארים בעתיד. 
 


מהלך המשחק

הספרדי הגיש ראשון ולמרות שנקלע לפיגור 40:30, הצליח לשמור על ההגשה שלו. מדבדב עשה את העבודה והשווה ל-1:1. מדבדב פעם נוספת הגיע לנקודת שבירה, והפעם לקח אותה בשתי ידיים ועלה ליתרון 2:1. הספרדי שבר בחזרה, השווה ל-2:2, ולאחר מכן מהר מאד ניצח את המשחקון החמישי עם ארבע נקודות זריזות, 2:3. שני הטניסאים שמרו על ההגשות שלו, השור ממיורקה עלה ל-3:4 ומדבדב הציל שלוש נקודות שבירה בדרך ל-4:4. נדאל שוב טייל ל-4:5, מדבדב החזיר אחרי משחקון שנשמך שבע דקות ל-5:5. אולם המדורג שני בעולם לחץ על הדוושה עם 5:6 ולבסוף גם השיג עוד שבירה וניצח את המערכה עם 5:7.

גם בפתיחת המערכה השנייה מדבדב קיבל הזדמנות לשבור את יריבו, אך פספס אותה. נדאל עלה ליתרון 0:1, הרוסי השווה די מהר עם ההגשות שלו, 1:1. במצב של 30:30 נדאל שיחרר שתי הגשות נהדרות, למדבדב לא הייתה תשובה והיתרון חזר לספרדי שעלה 1:2. נדאל לא הצליח לנצל ארבע נקודות שבירה, מדבדב הראה הרבה אופי והשווה ל-2:2, לפני שהספרדי שמר בקלות על ההגשה עם 2:3. נדאל הצליח שוב להגיע לנקודת שבירה מול הרוסי והפעם גם סוף סוף ניצל אותה ועלה ל-2:4. הספרדי שמר על ההגשה שלו בלי יותר מדי מאמץ ועלה ל-2:5. מדבדב שמר על ההגשה וצימק ל-5:3. הספרדי עשה את שלו, ניצח 3:6 במערכה השנייה ועלה ל-0:2.
 


בפתיחת המערכה השלישית, הרוסי הציג לראווה את ההגשות הנהרות שלו ועלה ל-0:1, הספרדי שוב שמר על ההגשות, על אף שמדבדב הקשה וכבר הגיע ל-30:40, אך זה 1:1. בשני המשחקונים הבאים קיבלנו טניס נהדר משני הצדדים ולאחר ששני הטניסאים שמרו על ההגשות, אנחנו בשוויון 2:2. הספרדי הראה ממה הוא עשוי והשיג שבירה ראשונה במערכה, 2:3. אלא שמדבדב הצליח לאגור כוחות משום מה ושבר בחזרה, 3:3. הרוסי שמר על ההגשה שלו ועלה ל-3:4. נדאל שמר בקלות על ההגשה והשווה ל-4:4 עם טניס נהדר. השניים המשיכו להציג טניס מצוין, שמרו על ההגשות וזה 5:5. מדבדב שמר על ההגשה שלו על האפס ועלה ל-5:6, לפני שהשיג את השבירה המיוחלת, ניצח 5:7 במערכה וצימק ל-2:1.

מדבדב המשיך את המומנטום בפתיחת המערכה הרביעית, שמר על ההגשה ועלה ל-0:1. נדאל נלחם בעקשנות, הראה הרבה אופי ולבסוף שמר על ההגשה והשווה ל-1:1. הרוסי נראה נחוש, שמר על ההגשה ועלה ל-1:2. המשחק המשיך להיות צמוד, נדאל שמר על ההגשה והשווה ל-2:2. נדאל יצר לעצמו אפשרות שבירה ראשונה במערכה, אך לא ניצל אותה, גם לא בפעם השנייה במשחקון. הרוסי שמר על עצמו בעניינים ועלה ל-3:2. מהרגע הזה המשחקונים חזרו להיות מהירים, כאשר לראשונה בהתמודדות אף טניסאי לא שבר את השני עד למצב של 4:4. מדבדב סיפק משחקון הגשות מצוין נוסף, ועם האייס העשירי שלו (!) עלה ליתרון 5:4. הרוסי להט, השיג את השבירה, ניצח 4:6 והשווה ל-2:2 במערכות.
 


את המערכה החמישית והמכרעת פתח מדבדב עם אותו המומנטום החיובי, שמר על ההגשה ועלה ל-0:1. נדאל נראה לא ממש מרוכז, אך הצליח להציל שלוש נקודות שבירה ושמר על ההגשה בדרך ל-1:1. מדבדב המשיך את היכולת הנהדרת שלו, שמר על ההגשה ועלה ל-1:2. נדאל עבד קשה מאוד, אך לבסוף הצליח לשמור על ההגשה ולהשוות ל-2:2. במשחקון החמישי ראינו קרב גדול, עד שבאפשרות השבירה השנייה שלו, נדאל עשה זאת ועלה ל-2:3. השור ממיורקה נראה נחוש מאוד, הצליח לשמור על ההגשה ועלה ל-2:4. מדבדב נראה מעט מבוהל, טעם פעם אחר פעם ונדאל ניצל את זה לשבירה כפולה בדרך ל-2:5. דווקא כשהגיש כדי לקחת את הטורניר, נדאל נראה מבולבל ואחרי שגיאה כפולה, מדבדב שבר חזרה וצימק ל-5:3. הספרדי לא ניצל שתי נקודות אליפות והרוסי שמר על ההגשה וצימק ל-5:4. נדאל הגיש כדי לקחת את התואר ובנקודת האלופות השלישית שלו הלילה, הצליח סוף סוף לעשות את העבודה, ניצח 4:6 במערכה החמישית ו-2:3 במערכות.

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות