ממשיכה להרשים: 0:3 להפועל ת''א על בית''ר ירושליםעירוני ק''ש חילקה מתנות, נתניה ניצחה 1:3 בקלילותבתוספת הזמן: אשדוד חזרה מ-2:0 ל-2:3 על רעננהדיווחים: ''סלטיק סימנה את שון וייסמן לעונה הבאה''בלבול: ''יש פה צעירים שלא רגילים למאבקי אליפות''ארגון שחקני היורוליג: ''לשקול לבטל את ליגת העל''איביץ': ''אליפות? יש הרבה משחקים עד סוף העונה''מנהרת חיטוי נגד נגיף הקורונה באצטדיון בלומפילדשרון מימר נרגש: ''כיף לחזור לשחק, חיכינו לרגע הזה''סילבס: ''משחק סופר קשה מול יריבה עם סגל נהדר''
קטיה לויציקי' איריס שטרק' ננסי ליברמן ויעל אהרונוב (מנהלת ליגת העל לנשים)

אחרי כשבע שנים: יו''ר מנהלת ליגת העל לנשים פורשת

ראשון | | 09:20    מאת מערכת ישראל ספורט

היו''ר, רו''ח איריס שטרק, החליטה לסיים את תפקידה אחרי תקופה ארוכה לאחר שנבחרה לפני כשנה לנשיאת לשכת רואי החשבון בישראל: ''אני מאמינה שהצלחנו להצעיד את הענף קדימה''

רו"ח איריס שטרק, יו"ר מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל, הודיעה הבוקר (ראשון) על פרישתה לאחר כשבע שנים, מתפקידה בהתנדבות כיו"ר המנהלת, תפקיד בו היא מכהנת משנת 2013. לפני שנה נבחרה רו"ח שטרק לנשיאת  לשכת רואי החשבון בישראל, ארגון המייצג כ 15,000 רואי חשבון, תפקיד בו היא מכהנת בהתנדבות. רו"ח שטרק ציינה כי בתום כשבע שנים בהם פעלה כיו"ר המנהלת, החל מהשנים הראשונות להקמת המנהלת ועד היום, לקידומה והובלתה להישגים משמעותיים, ובנוסף בשל מחויבותה הציבורית הנוספת בתפקידה כנשיאת לשכת רואי חשבון, החליטה על פרישתה". 

לדברי רו"ח שטרק, "ספורט בכלל וענפי ספורט הנשים וכדורסל הנשים בפרט, יקרים לליבי. אני מאמינה שהצלחנו להצעיד את הענף קדימה, בזכות מאבק בלתי פוסק ודרישה לתקצוב הוגן וראוי, שהוביל להגדלת התקציב לכלל ענפי הספורט לנשים בישראל, לשילוש התקציב לכדורסל הנשים, ולגיבוש תוכנית תקציב של חמש שנים (משנת 2017 עד לשנת 2021) מהלך שהבטיח לקבוצות גב כלכלי ואפשרות להתמקד בעשייה ספורטיבית ומקצועית. בנוסף, הרחבנו את מספר הקבוצות בליגה  משמונה לעשר, פעלנו לחיזוק מעמד השחקניות הישראליות, להעלאת המודעות הציבורית, לשילוב הדור הצעיר בפעילות קהילתית ועוד. ההגנה על מעמדם של ענפי ספורט הנשים ועל מעמדן של השחקניות היא אתגר מתמשך, ואני מאחלת לליגת העל להמשיך ולפעול על בסיס יציב ועצמאי, שיאפשר התמקדות במקצועיות ספורטיבית".

איריס שטרק בטקס הכתרת אלופה אליצור רמלה (מנהלת ליגת העל לנשים)
בתקופת כהונתה כיו"ר המנהלת חיזקה רו"ח שטרק את מעמדו של כדורסל הנשים בישראל כענף ספורט הנשים המוביל בישראל. ליגת העל לנשים בכדורסל הוקמה בשנת 2011, ועם כניסתה לתפקיד בשנת 2013 פעלה רו"ח שטרק ליצירת תשתית ניהולית, גיבוש תקנון ופעילות עפ"י מנהל תקין ודוחות כספיים שנתיים.

תחת ניהולה של רו"ח שטרק, גדלה ליגת העל לנשים בכדורסל, מ-8 קבוצות בשנת 2016, ל-10 קבוצות המשחקות בליגה כיום. בהובלתה של רו"ח איריס שטרק, עתרה בשנת 2016 מנהלת הליגה לבג"צ (בג"צ 856/16 שטרק נ' המועצה להסדר ההימורים בספורט) בדרישה לשנות את סדר חלוקת המשאבים לספורט הנשים בישראל. בעקבות העתירה, הוציא בג"צ צווים המורים למדינה לתקן את חלוקת המשאבים כלפי ספורט הנשים המקצועי בישראל, שונו הקריטריונים, והוכפל פי שלוש תקציב קבוצות ליגת העל לנשים בכדורסל.

בעקבות המהלך, גדלו התקציבים הישירים לקבוצות כדורסל הנשים באופן משמעותי. בנוסף נחתם חוזה שיווק לתקופה של חמש שנים לפחות, בין מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל לבין "אתנה" בסכום של כ-1.1 מיליון ש"ח לעונה וחוזה שיווק מתחדש עם המועצה להסדר ההימורים בספורט בשווי של כ- 500,000 ₪ לעונה. 

בתקופת כהונתה של שטרק חתמה מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל על חוזה שידורים רב שנתי עם ערוץ הספורט המשדר בשידור ישיר מדי שבוע את משחקי הליגה. ליגת העל לנשים בכדורסל הינה ליגת הנשים היחידה בישראל שכל משחקיה משודרים באופן קבוע בערוצי הספורט.

רו"ח שטרק הובילה מאבק לחיזוק השחקנית הישראלית, וקידמה את החלטת מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל להגביל את כמות הזרות בכל קבוצה בליגה לשלוש זרות בלבד.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות