דנמרק ושווייץ עלו ליורו, תשיעייה לאיטליה על ארמניהחגיגה בבלומפילד: 2:2 נהדר בין ארגנטינה לאורוגוואידיווח: לואיס אנריקה עשוי לאמן את ספרד ביורו 2020עירוני נהריה ניצחה את גלבוע/גליל 76:95 בגן נרהרצוג: ''יהיה מיוחד אם ננצח וזהבי יהיה מלך השערים''ניר לוין: ''צריך לזכור שאנחנו נשחק נגד אלופת אירופה''ועדת הבדיקה של האיגוד: הניקוד של ספיצ'קוב לא ייפגעאוהדי ארגנטינה יצאו לצעדה: ''החלום שלנו מתגשם''דיווח: מסי, אגוארו ודיבאלה יפתחו בהתקפת ארגנטינהסוגרים קמפיין: נבחרת ישראל נחתה בצפון מקדוניה
סרגיי ריכטר (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

בשל נדל''ן: המטווח האולימפי בהרצליה בדרך לסגירה

שני | | 17:03    מאת מערכת ישראל ספורט

העירייה הגישה תכנית לסגירת המתקן, המשמש מספר רב של ענפי ספורט לאומיים ובנוסף גם להכנות אולימפיות ולימוד ירי כללי, לטובת הקמת פרויקט נדל''ן. הדיון בבית המשפט המחוזי יתקיים בעוד יומיים

בעוד יומיים (רביעי) ייערך דיון בבית המשפט המחוזי בראשות נשיא בית המשפט המחוזי, השופט איתן אורנשטיין, ובו תידון בקשתה של עיריית הרצליה לפירוק המטווח ולאחר שזו כבר הגישה תכנית לשינוי ייעוד הקרקע ממרכז ספורט לאומי המשמש להכנות אולימפיות וללימוד ירי בכלל, לטובת שכונת מגורים חדשה. 

לכאורה, סגירת המטווח היא בשל חוב ארנונה של המטווח לעירייה, אולם למעשה, הנהלת המטווח השיגה את המימון לחוב על ידי שעבוד הקרקע לטובת מספר חברות גדולות, אלא שהעירייה לא חוזרת בה מכוונתה לסגור את המרכז האולימפי ולהקים על שטחו מגדלי מגורים. המרכז האולימפי הוא אחד מתוך, בסך הכל, שלושה מתקנים אולימפיים תקניים בישראל לצד הבריכה האולימפית במכון ווינגייט ומרכז ההחלקה על הקרח במטולה. 

ראש הממשלה והרמטכל המנוח, יצחק רבין ז"ל, היה זה שהוביל בשנת 1982 להקמת המטווח בו צמחו בהמשך קלעים אולימפיים רבים החל מאלוף העולם הראשון של ישראל בענף אולימפי כלשהו, בוריס פולק, דרך אלוף אירופה והמאמן שהכשיר אלופים רבים, גיא סטריק, ועד טל אנגלר הצעירה, שיאנית ישראל הנאבקת ממש בימים אלה על כרטיס לטוקיו 2020 ומתאמנת במטווח כמעט יום יום.

בנוסף, המטווח משמש כבית לשני ענפים אולימפיים נוספים, הרמת משקולות וקליעה בחץ וקשת, ובקרוב עומד לקום במתחם אולם כדורסל של מכבי תל אביב, בעיקר עבור המחלקות הצעירות. מועדונים נוספים נעזרים במתקן לצורך מחנה אימונים, שכן הוא כולל מלון, ובקרוב אף אמור להיבנות באתר קיר טיפוס נינג'ה, הגדול בישראל.

מאיגוד הקליעה נמסר עוד כי "סגירת המרכז הלאומי האולימפי לקליעה יהווה למעשה מכה אנושה לענף, ממנה ספק אם יוכל להתאושש אי פעם, וכן מכה קשה לענפי המשקולות והקשתות".

נגישות