פ.ס.ז' דרסה 0:4 את סנט אטיין, דפאי גמר את העונהאינטר מעדה בתוספת הזמן, יובנטוס ניצחה ונצמדהקטש: ''מאוד לא אהבתי את המחצית הראשונה שלנו''לא עוצרים: הפועל י-ם ניצחה 81:95 את מכבי חיפהקלינגר רתח על ספירובסקי: ''לא יקרה ולא יכול לקרות''השפלה: מכבי נתניה דרסה 0:4 את הפועל תל אביבתומר פרנקל ורון פולונסקי קבעו את הקריטריון לטוקיומוכנה לקלאסיקו? רק 1:1 לריאל מדריד אצל ולנסיהמשנה מאמן, משנה מזל: 0:2 להפועל חדרה באשדודלא מרימה ידיים: 0:3 קל למנצ'סטר סיטי על ארסנל
לא התרגש. רוברט לבנדובסקי (הדר סגל)

לבנדובסקי: ''אוהד צעיר רץ אלי עם חיוך, לא חששתי''

ראשון | | 09:11    מאת רועי ינקלוביץ

חלוץ נבחרת פולין התייחס לפריצה של האוהד שכמעט הובילה לפיצוץ ה-1:2 על ישראל: ''ידעתי שהוא רוצה להצטלם או לגעת בי. אמרנו לשופט שלא הגיוני לשרוק לסיום. אלה דברים שקורים''. וגם: האוהדים הפולנים

נבחרת פולין תחזור היום לוורשה מרוצה משלוש הנקודות שהשיגה אתמול (שבת) בטדי. הפולנים שלטו במשחק ללא עוררין, עלו ליתרון מוקדם משער של גז'גוז' קריכוביאק, קשישטוף פיונטק העלה אותם ל-0:2 בתחילת המחצית השנייה ומונאס דאבור רק צימק ל-2:1 לקראת הסיום. כ-2,000 אוהדים פולנים העניקו לנבחרתם הרגשה ביתית כשהם שרו ללא הרף, כולל שיר ייחודי אותו הלחינו לכבוד המשחק והמצב הביטחוני: "טיל פה, טיל שם, לא יעצור אותנו בשום מקום".

ייז'י בז'צ'ק אתמול (ליאת אבשלומי)
שחקני פולין חוגגים עם האוהדים (ליאת אבשלומי)
הפולנים זכו לאבטחה מתוגברת, אך התקרית שאותה הם יזכרו התרחשה בתופסת הזמן כשאוהדים התפרצו למגרש ומאבטח שהיה בדרך לעצור אותו תיקל בטעות את שחקנה של פולין תומאש קאדז'יורה. אוהד אחד חיבק את רוברט לבנדובסקי באותה פריצה. שופט המשחק הפיני עמד לשרוק על סיומו בטרם עת, אך הפולנים וישראל שכנעו אותו להמשיך לשחק את שתי הדקות שנותרו. לו המשחק היה נפסק, הייתה ישראלה סופגת להפסד טכני, אך הודות למאמצי השכנוע של מאמן פולין ייז'י בז'צ'ק המשחק נמשך עד סיומו החוקי. בז'צ'ק התייחס לנושא בסיום ואמר: "נותרו רק שתי דקות לסיום, חשבתי שהכי הגיוני יהיה לסיים את המשחק במועדו החוקי. מה עוד שהאירוע לא היה מכוון והשחקן נפגע מסדרן שניסה לעצור את הפורצים וישראל הייתה זוכה לעונש כבד".

רוברט לבנדובסקי מול ניר ביטון (ליאת אבשלומי)
הקהל הפולני (ליאת אבשלומי)
חלוץ וכוכב הנבחרת רוברט לבנדובסקי הוסיף על האירועים: "ידעתי שזה אוהד שרץ לדשא כדי להצטלם איתי או לגעת בי, הייתי רגוע. היה ברור שהבחור הצעיר הזה רץ אלי עם חיוך על הפנים. הפסקת המשחק? אני חושב שהשופט לא בדיוק ראה מה קרה. המאבטח הפיל בטעות את תומאש, אלה דברים שקורים לפעמים עם מאבטחים שצריכים לרוץ לדשא עם נעליים מיוחדות, הם נופלים. אמרנו לשופט שלא הגיוני לשרוק לסיום, שייתן לנו לשחק את הדקות האחרונות". על המשחק, הוסיף הכוכב: "ישראל לא הקשתה עלינו, היא לא נראתה טוב והיינו צריכים לשחק מהר יותר ולהבקיע עוד שערים. שיחקנו מצוין בחצי הראשון והגענו להמון הזדמנויות, התוצאה הייתה צריכה להיות אחרת לגמרי. אני שמח בשביל קשישטוף פיונטק, הוא היה צריך את השער הזה ואני מקווה שזה יעזור לו".

נגישות