קיירי אירווינג חזר: ''שום דבר לא נורמלי בחיים שלי''אנטה ז'יז'יץ': ''תמיד הרגשתי שמכבי ת''א רוצה אותי''ניצחון שישי רצוף לדנבר, דנבר טיילה מול אוקלהומהספציה ברבע גמר הגביע לאחר 2:4 על רומא בהארכהלסטר ניצחה 0:2 את צ'לסי והעפילה למקום הראשוןויתרה על האליפות? דורטמונד הפסידה 2:1 ללברקוזןרוי ניסני ימשיך כנהג המבחן בוויליאמס מהפורמולה 1שער של וייסמן נפסל, ויאדוליד סחטה 2:2 מול אלצ'הויטסה ופ.ס.וו איינדהובן עלו לרבע הגמר הגביע ההולנדירשמית: ליגות העל בכדורגל ובכדורסל ישובו בסופ''ש
הקטין שפרץ אתמול (ליאת אבשלומי)

ההתאחדות: ''יש לנקוט ביד קשה בפורץ, גם אם זה קטין''

ראשון | | 13:20    מאת מערכת ישראל ספורט

בעקבות ההתפרצויות למגרש לאחרונה. מנכ''ל ההתאחדות כתב למשטרה: ''יש למצות את הדין בכל האמצעים העומדים לרשות המשטרה, זה מסב נזק כלכלי ותדמיתי אדיר''. הקטין הורחק לשבועיים בלבד מהמגרשים

בעקבות הפריצה של האוהד הצעיר למגרש באצטדיון טדי אתמול (שבת) בהפסד 2:1 של נבחרת ישראל לפולין, מנכ"ל ההתאחדות לכדורגל רתם קמר הוציא מכתב חריף שמופנה למשטרת ישראל, במטרה שזו תיערך בצורה הטובה ביותר למקרים כאלה בעתיד הקרוב והרחוק. אלא ששעה קלה אחרי שהמכתב של מנכ"ל ההתאחדות פורסם, המשטרה הודיעה שהאוהד הפורץ הורחק לכשבועיים בלבד, עד ה-1 לדצמבר, הרחקה שאין לה יותר מדי משמעות שכן הליגה בכל מקרה בפגרה בתקופה הזו.

במכתב של קמר נכתב: "לאחרונה אנחנו עדים לתופעה מתגברת ומסוכנת של התפרצות אוהדים לכר הדשא במשחקי כדורגל, והשיא הגיע אתמול כשהנער שפרץ כמעט גרם להפסקת המשחק באירוע חסר תקדים. רק אחרי דקות ארוכות של שכנוע מצד הצוות הישראלי שופט המשחק לחדשו. התפרצויות אלה מסכנות את שחקני הנבחרות ובעלי התפקידים במגרש, אשר עלולים להיפגע כתוצאה מהתנהגות זו. מעבר לחשש לפגיעה פיזית בנוכחים במגרש, אשר עלולה להסתיים באסון, הרי שכל פריצה מהווה הפרה בוטה של כללי אופ"א ופיפ"א בכל הקשור לארגון משחקים בינלאומיים על כל המשתמע מכך".

המשטרה שנשלח למשטרת ישראל (ההתאחדות לכדורגל)
עוד נכתב: "חשוב להדגיש כי אירועים אלה מסבים נזק כלכלי ותדמיתי אדיר לכדורגל הישראלי ולמדינת ישראל, ועלולים לגרום להטלת סנקציות קשות על ההתאחדות והנבחרות, עד כדי הרחקה או השעיה ממשחקים בין לאומיים. ההתאחדות רואה את הדברים בחומרה רבה ובכוונתה לפעול במישור האזרחי מול אותם פורצים ומשפחתם, ולהגיש תביעות על הנזק שנגרם לה, כפי שנהגה בעבר. לאור החשיבות הציבורית וההשלכות של ההתנהגות, אנו דורשים שמשטרת ישראל תנהג ביד קשה נגד אותם פורעי חוק ותמצה עמם את הדין בכל האמצעים שעומדים לרשותה. העובדה שלעיתים מדובר בקטינים אינה מפחיתה מהצורך בטיפול שורש בבעיה והגברת ההרתעה כלפי אותם עברייני חוק".

לסיום כתב קמר: "תרומתה של המשטרה למאבק הזה היא קריטית ויש בה כדי למנוע את הסיטואציה האבסורדית לפיה בני נוער מקיימים 'מבחני אומץ' שמעודדים פריצה למגרשים ואף הופכים למעין 'גיבורי תרבות'. אנו סבורים ובטוחים כי יהיה בכוחנו למנוע הישנות מקרים אלה".

מדוברות המשטרה (מחוז ירושלים) נמסר: "משטרת ישראל נערכה אתמול באצטדיון טדי וסביבו באמצעות עשרות שוטרים גלויים וסמויים שהוצבו במוקדים השונים בתוך ומחוץ לאצטדיון, על מנת לוודא קיומו התקין של המשחק ולאפשר הגעתם וכניסתם המהירה של עשרות אלפי האוהדים והצופים. במהלך המשחק, פרץ לכר הדשא אחד האוהדים (נער כבן 15) וגרם להפסקתו, בעקבות כך נעצר ע"י השוטרים לחקירה בגין עבירות לפי חוק האלימות הספורט, בסיומה הורחק ע"י קצין משטרה עד לתאריך 1.12.19 מכלל מגרשי הספורט ומשחקי הכדורגל. במקביל ממשיכה המשטרה בהליך נגד החשוד לשם הרחקתו לתקופה ארוכה. משטרת ישראל פועלת כל העת תוך שימת דגש למניעת אלימות בספורט, ועושה כן ע"י הצבתם של שוטרים גלויים וסמויים במשחקים המתקיימים במגוון ענפי הספורט, וזאת במטרה לאתר ולמנוע כל אלימות, הן מילולית והן פיזית, על מנת לאפשר קיומם של המשחקים ולפעול בנחישות כנגד מי מהגורמים המנסים לשבש את מהלכו \ קיומו התקין של המשחק".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות