בשתיקה רועמת: השחרור של דור מיכה ועומר אציליכדוריד: רולאנדו פרייטאס מונה למאמן נבחרת העתודהעומרי לוזון חתם במכבי פ''ת, לידור כהן מבוקש בפוליןסלליך בדרך להפועל ב''ש, אצילי ומיכה לא בתכניותב''ש בהלם מהליקויים בטרנר: ''רק בנס לא קרה אסון''ביטון נפרד מהפועל ב''ש: ''הראו לי את הדרך החוצה''יעקב בוזגלו: ''הייתי מקבל בדיוק את אותן ההחלטות''אשר קאסו נבחר לתפקיד יו''ר איגוד הכדורעף בישראליוסטון גברה על מילווקי ויאניס, דונצ'יץ' נכנע לפיניקסלצ'ה ירדה אחרי עונה אחת, גנואה שרדה במחזור הסיום
דגלי רוסיה והוועד האולימפי הבינלאומי (טוויטר)

רשמית: רוסיה הושעתה מכל פעילות ספורט ל-4 שנים

שני | | 12:36    מאת מערכת ישראל ספורט

הסוכנות הבינלאומית למניעת סימום בספורט הודיעה על השעיה גורפת של המדינה מכל התחרויות, כולל אולימפיאדת טוקיו 2020 ומונדיאל קטאר 2022. רוסיה תוכל להשתתף ביורו 2020, ואף לארח חלק מהמשחקים

רעידת אדמה בספורט העולמי: הסוכנות הבינלאומית למניעת סימום בספורט (WADA) הודיעה רשמית על השעייתה של רוסיה לארבע שנים מכל תחרויות הספורט. המשמעות היא שרוסיה לא תוכל ליטול חלק בין היתר במשחקים האולימפיים בטוקיו 2020 וכן במונדיאל 2022 בקטאר. לרוסים ניתנו 21 ימים לערער על ההחלטה ועדיין מוקדם לדעת מה סיכויי הערעור להתקבל והאם חומרת העונש עשויה להשתנות. 
 


בכל התחרויות הללו לא יוכלו להופיע סממנים רוסיים, כולל הדגל וההמנונים, ומרבית הספורטאים יצטרכו להיאבק ולהוכיח שהם אינם קשורים לפרשה. אלו שיצליחו, יוכלו להתחרות, אך רק תחת דגל נייטרלי, כפי שעשו באולימפיאדת החורף בפיונגצ'אנג בדרום קוריאה לפני כמעט שנתיים. טורניר שלא יושפע מההחלטה הוא יורו 2020, שאחת הערים המארחות בו היא סנט פטרסבורג. הוא אינו מוגדר כ"אירוע ספורט עולמי מרכזי" ורוסיה, שנבחרת הכדורגל שלה העפילה אליו בצורה מרשימה, תוכל להשתתף בו.
 


כזכור, באמצע העשור התפוצצה אחת מפרשיות הסימום הגדולות בתולדות הספורט האולימפי כשבמשחקי החורף בסוצ'י (2014) ספורטאים רוסים השתמשו בחומרים אסורים ומשפרי ביצועים. כתוצאה מכך, רוסיה הושעתה מהמשחקים האולימפיים בריו 2016 וגם ממשחקי החורף בפיונגצ'אנג ב-2018, אבל אתלטים שהוכיחו שלא לקחו חלק בפרשיה זכו להשתתף תחת הדגל האולימפי. למרות הפרשייה, כזכור, רוסיה אירחה אשתקד מונדיאל במדינתה ואף הנבחרת המקומית הגיעה לרבע הגמר בטורניר מרשים למדי.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות