גל כהן: ''הכיוון הוא חיובי, חייבים לנתק את רעשי הרקע''הזר השישי: היידן דלטון חתם בחולון עד לתום העונהא.א.ק לרנקה הודיעה: ''הושג סיכום עם עומרי אלטמן''קרסטאיץ': ''אשדוד היא יריבה קשה, ייני וסבוריט בחוץ''הדרבי החיפאי יתקיים בשבת, מכבי ת''א-בית''ר בשניטניסאי ישראלי הוחרם בטורניר באיחוד האמירויותעמית שמחון חתם ל-3 שנים נוספות במדי הפועל חיפהאשלי בארטי תפגוש את דניאל קולינס בגמר אוסטרליהאירוע הוקרה יתקיים לכבוד מקימות א.ס רמת השרוןאבובקאר דומביה הושאל ממכבי נתניה למכבי פ''ת
שגיא מוקי, פיטר פלצ'יק והשרה מירי רגב (הדר סגל)

מוקי: ''רציתי מאוד להתחרות אבל יש סיכון גדול להיפצע''

רביעי | | 12:04    מאת הדר סגל

אלוף העולם התייחס להיעדרותו מגרנד פרי ת''א בג'ודו שייפתח מחר: ''הנזק לפציעה יכול להיות גדול יותר''. השרה רגב: ''צר לי שספורטאים מאיראן וסוריה לא לוקחים חלק''. פונטי: ''אולי בעתיד זה עוד יקרה''

גראנד פרי תל אביב בג’ודו 2020 יוצא לדרך. היום (רביעי) נערכה במלון דן פנורמה בעיר מסיבת העיתונאים החגיגית שהזניקה את התחרות, שתתקיים בפעם השנייה בארץ בהשתתפות של 583 ספורטאים וספורטאיות מ-85 מדינות. יום הקרבות הראשון ייפתח מחר ב-9:30 וכך יהיה גם ביום שישי, כאשר רק ביום שבת התחרויות יחלו ב-10:00 בבוקר. כל קרבות הגמר יחלו בשעה 17:00. הנבחרת הישראלית תכלול 30 ג'ודאים וג'ודאיות, כאשר שגיא מוקי וטוהר בוטבול ייעדרו בשל פציעות.

שרת הספורט מירי רגב פתחה ואמרה: "מאוד מתרגשת. שמחה לפתוח את גראנד פרי 2020 בפעם השנייה בתל אביב. תחרות הגראנד פרי הגדולה בכל הזמנים, הכפיל עצמו בכמות משתתפים משנה שעברה. 583 ספורטאיות וספורטאים מ-85 מדינות. זה מדהים, נזכה לראות 14 אלופות ואלופי עולם, מדליסטיות ומדליסטים אולימפים. מדובר בתחרות השנייה מתוך סבב ארבע שנים, נחתם ביני לבין מריוס ויזר, נשיא איגוד הג'ודו הבינלאומי. בשנה הזו תחרות זו מאפשרת לראשונה צבירה מלאה של נקודות לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו 2020. צר לי על כך שספורטאים מאיראן, סוריה ויתר מדינות ערב לא לוקחים חלק בתחרות זו עקב לחצים פוליטיים ובינל. אולי בכל זאת יפתיעו אותנו בשנתיים הקרובות, אם יגיעו לישראל יגלו מדינה שוחרת שלום. הם יגלו מדינה שבועטת פוליטיקה מהספורט".

שרת הספורט מירי רגב (הדר סגל)
רגב הוסיפה: "לראשונה בהיסטוריה ההמנון שלנו התנגן ודגל ישראל התנוסס בלב אבו דאבי, הישג בעל משמעות עצומה והיה לי כבוד להיות נוכחת ברגע מרגש זה. זכינו שיותר ויותר ספורטאים ישראלים יתחרו במדינות ערב עם הסממנים הלאומיים שלנו. חלק מהמדינות מדירות ספורטאים. עלינו לפעול נגד תופעה פסולה זו, חלק מהאנטישמיות החדשה, אנטישמיות רכה, אנטישמיות בת ימינו. באירוע 75 שנה לשחרור אושוויץ יגיעו מנהיגים שמסכימים שאין מקום לאנטישמיות. ישראל זכתה לארח אירועי ספורט בינל גדולים, הודות לתקציב בינל שהעמדתי בנושא. בשנה הקרובה צפויות להיערך תחרויות נוספות בחסות משרד התרבות והספורט. מאמינה שהספורטאיות והספורטאים הופכים לשגרירים של מדינת ישראל".

השרה סיכמה: "הגראנד פרי מהווה גאווה גדולה למדינת ישראל ולספורט, הג׳ודו בצמרת העולמית בזכות הספורטאיות והספורטאים והצוות המקצועי שחוזרים עם השגים מאליפויות. המשלחת שלנו עם 39 ספורטאים מהן 17 ספורטאיות, בשנה שעברה השיגו השגים גדולים, מקווה שהשנה המשלחת תתעלה ותגדיל את כמות המדליות. נמכרו כל הכרטיסים ומשפחות רבות ימלאו את ההיכל. שמחה שמשה פונטי נענה לבקשתי להוריד את המחירים ולהנגיש את התחרות. מאחלת הצלחה רבה לספורטאיות והספורטאים ומקווה שישיגו כמה שיותר מדליות. המשלחת הישראלית לטוקיו תהיה הגדולה ביותר שישראל שלחה".

יו''ר איגוד הג'ודו משה פונטי (הדר סגל)
יו"ר האיגוד משה פונטי הודה תחילה לשרה רגב ("ללא העזרה שלך, לאיגוד לא היו השגים") ובהמשך אמר: "לפני כמה שנים אמרתי שיש לי חלום, לארח אליפות אירופה עד גיל 23, האמנו חלמנו והגשמנו. גם את אליפות אירופה לבוגרים חלמנו והגשמנו, גם את הגראנד פרי בתל אביב חלמנו והגשמנו. היינו מאוד קרוב להביא ספורטאים מאיראן, זה כמעט קרה וזה עוד יקרה. יש כאן ספורטאים מדהימים מ-85 מדינות, 30 מדינות יותר משנה שעברה. יש לפנינו טורניר ענק. מגיעה תודה רבה לשרה מירי רגב שמסייעת רבות לג'ודו ולספורט בישראל. תודה ענקית למר חולדאי ראש עיריית תל אביב שמארחת אותנו, תודה ענקית לקומטק ודני בנעים ידיד אמת של הג'ודו ולסילבן אדאמס, תודה לכל חברי איגוד הג'ודו שעמלים יום יום לקידום הג׳ודו בישראל. תודה למריוס ויזר, חבר אמת, מחוייבתו לאיגוד הג'ודו עצומים וראויים לשבח".

פונטי הוסיף: "כל שנותר לי לאחל הצלחה לכל הספורטאים בגראנד פרי. שגיא לא מתחרה אבל יהיה איתנו כל היום, נשמור עליו לקראת טוקיו 2020 ולכן לא משתתף. פיטר מתחרה ויביא את כל כולו כדי להצליח, לקראת טוקיו 2020. תודה רבה לכולם". לגבי אליפות העולם: "לא סוד שאני מדבר על הדברים האלה עם ויזר והשרה רגב. לא בשנים בקרובות מאחר ויש כל מיני רגישויות בעולם, לא חיים בבועה, חיים לצד מדינות ערביות רבות. צריך להתחשב במדינות האלה. 2021 אוזבקיסטן, 2022 קטאר, 2023 הונגריה. 2024 אולימפיאדה. 2025 אם אהיה בתפקיד, אז מקווה שאצליח".

פיטר פלצ'יק ושגיא מוקי (הדר סגל)
שגיא מוקי, שלא ישתתף כידוע בתחרות בשל פציעה: "כל פעם שמתקיימות תחרויות בארץ התחושות מטורפות. חלמתי שיהיו רגעים כאלה, צריך לחזק ולהודות לשרה מירי רגב, למשה פונטי, למריוס ויזר. זה חלום של כל ספורטאי ישראלי, אליפות אירופה, גראנד פרי ועוד. לא ציפיתי שיישארו לגמר שלי, האולם היה מלא, אנשים פיספסו ארוחות שישי. זה היה מרגש. רציתי מאוד להתחרות אבל יש סיכון גדול להתחרות ולהחמיר פציעה אז העדפתי לנוח הפעם". על המפגש עם האיראני סעיד מולאיי שסירב בעבר להתחרות מולו, אמר מוקי: "בפעם אחרונה שדיברנו היה בתחרות בסין. לפני זה היו חששות, לא ידעתי מה יגידו, לא רציתי לסכן אותו. במאסטרס בסין זה היה מאוד מרגש, הוא ניגש אליי, אמר שמייצג את מונגוליה ואמר שמאוד רוצה להגיד לארץ. אמר שלא יודע אם זה יקרה פעם, אמרתי לו שהקהל הישראלי יקבל אותו בחום. מקווה שאחרי האולימפיאדה יבוא ויכיר את ישראל המדהימה".

פיטר פלצ'יק סיכם: "לפני שנתיים, כשהייתה אליפות אירופה, הצלחתי לרתום את הכוח של הקהל לטובתי, הצלחתי לתת אקסטרה. יבוא הרבה מאוד קהל, קהל מדהים ויסחוף אותי. מקווה שהדברים יתחברו לי ואגשים את המטרה שלי. אני מתכונן כמו לכל תחרות. לעובדה שזה בארץ אי אפשר להתכחש, צריך להתייחס לזה, לחבק את זה ולמנף את זה כדי לקחת אותי קדימה עד כמה שאפשר. זו באמת המטרה שלי, אני לא מתכוון להתנתק מהקהל אלא לקחת אותו ולקבל ממנו מוטיבציה ולתת לדברים להתחבר. התחרות מאוד חזקה. לא מזלזלים לרגע. גם מבחינת הכמות זה שבר שיאים וגם מבחינת האיכות. יהיו פה אלופי עולם וכמות מטורפת של ספורטאים וזה מראה על הרצון של כולם לפתוח חזק את השנה ולצבור נקודות אולמפיות כבר מתחילת העונה. זו גם המטרה שלי ושל כל הנבחרת, לפתוח חזק ברגל ימין ולצבור כמה שיותר נקודות לקראת המשך העונה כדי לברור את התחרויות. זו שנה אולימפית ויש סיכון להיפצע, אז צריך ללכת בין הטיפות לעשות הכל ברמה הכי מקצועית שאפשר. יש לי צוות ומעטפת מצוינים".

נגישות