ההתאחדות ערערה על ההחלטה לזכות את מכבי ת''אניצחון יקר לאליצור רמלה, אשדוד דרסה את אליצור ת''אגל כהן: ''הכיוון הוא חיובי, חייבים לנתק את רעשי הרקע''הזר השישי: היידן דלטון חתם בחולון עד לתום העונהא.א.ק לרנקה הודיעה: ''הושג סיכום עם עומרי אלטמן''קרסטאיץ': ''אשדוד היא יריבה קשה, ייני וסבוריט בחוץ''הדרבי החיפאי יתקיים בשבת, מכבי ת''א-בית''ר בשניטניסאי ישראלי הוחרם בטורניר באיחוד האמירויותעמית שמחון חתם ל-3 שנים נוספות במדי הפועל חיפהאשלי בארטי תפגוש את דניאל קולינס בגמר אוסטרליה
טל פליקר חוגג (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

פליקר: ''זה חלום, יש תפילות שאולי שומעים למעלה''

שישי | | 08:46    מאת רועי ינקלוביץ והדר סגל

הג'ודוקא היה מאושר אחרי הזכייה במדליית הארד בגרנד פרי ת''א: "באתי מוכן, הטירוף של הקהל הביתי הרים אותי. מקווה להמשיך ככה''. שמאילוב, שסיים במקום החמישי: "אני מאוכזב, רציתי לרגש את הקהל''

גרנד פרי תל אביב בג'ודו יצא אתמול (חמישי) לדרך בדרייב אין זו השנה השנייה ברציפות, עם 548 ספורטאים מ-83 מדינות. המוקד היה כמובן במשקל עד 66 ק"ג, שם נאבקו ברוך שמאילוב וטל פליקר על הכרטיס היחיד שיש בכל משקל לאולימפיאדת טוקיו 2020. פליקר זכה במדליית הארד דרך בית הניחומים ואילו שמאילוב הסתפק במקום החמישי. מדליית הארד מוסיפה לפליקר 350 נקודות לדירוג האולימפי. המקום החמישי נתן לשמאילוב 252. כרגע שמאילוב מוביל בדירוג בין השניים לקראת טוקיו, רק אחד מהם יוכל להתחרות באולימפיאדה בקיץ. שאר הישראלים - בגברים ובנשים - הודחו בשלבים מוקדמים יותר.
 


מדליסט הארד טל פליקר אמר בסיום: "מה יכול להיות יותר טוב מזה? רק זהב. שמח לחזור לעצמי. הייתה תקופה ארוכה שלא הצלחתי להביא עצמי לידי ביטוי, מקווה להמשיך ככה. אני לא מרגיש שאני בתחרות מול מישהו, משתדל להביא עצמי לכל תחרות, כל השאר לא בידיים שלי. אני לא מסתכל על זה ככה, אני מסתכל על עצמי שבאתי ליום תחרות מול היריבים הכי קשים בסבב והבאתי עצמי ליכולת ביטוי טובה. מקווה להמשיך ככה".

פליקר הוסיף: "זה חלום לעשות איפון בתחילת קרב, הייתי מוכן לקרב מאוד ארוך. זה הרבה עבודה קשה ותפילות שאולי שומעים למעלה. תהיו בטוחים שאתן מאתיים אחוז. התחריתי פה באליפות אירופה עם הרבה יותר קהל, אבל עכשיו שמעתי את כולם בטירוף. הרימו אותי, חייב להגיד תודה לכל מי שהגיע ועודד, זה נותן כוחות מטורפים. מדליה זה השלמת המשימה, הרגשה הכי טובה שיש, בשביל זה אנחנו ושים מה שאנחנו עושים".

ברוך שמאילוב אתמול (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)
ברוך שמאילוב, שהפסיד בקרב על הארד, אמר: "מה שקרה הייתי בשלבים האחרונים של הקרב, זו הייתה מעין הסתערות כזו. שלחתי ידיים לאחיזה בכל מחיר. מתברר שאחזתי נמוך מהחגורה, זה עונש, אני עדיין לא חושב שזה מצדיק את העונש. בסופו של דבר זה עניין של ללכת קדימה, להיות אגרסיבי, לצערי זה לא קרה מפאסיביות ונתנו לי את העונש. זה מאוד מבאס, כל פעם מחדש מנסה לבוא חזק ולהביא את זה פה דווקא מול הקהל הביתי ולתת מה שיש לי, לרגש אותו. אמנם לא סיימתי פה על הפודיום אבל עדיין שמח שהייתי פה עם הקהל הביתי, הישראלי, עם העידוד. נתתי לו שואו, זה לא נגמר היום עם מדליה אבל אני אמשיך וזה יגיע לפה שוב ואביא את המדליה".

שמאילוב הוסיף: "כל מה שעובר לי מתחילת התחרות ועד סוף התחרות זה ללכת עד הסוף. לסיים את היום הכי גבוה שיש. נכנסתי לקרב הראשון, הרגשתי את הקהל, אמרתי אוקיי זה הולך להיות יום טוב. הם הרימו אותי, הם נתנו לי מוטיבציה, משהו דחפו אותי קדימה, עליתי, הרגשתי טוב. כל קרב נגמר בשיניים אבל באמת היה יום קשה, מאכזב שזה נגמר במקום חמישי אבל היום הזה נגמר. מחר אלך לרדוף את המדליה וההישגים".

הג'ודוקא הישראלי סיכם: "אין דבר כזה להרפות את הרגל מהגז, צריך תמיד לדחוף וללחוץ. זה מאוד קשה ומאתגר, אתה תמיד צריך להיות דרוך וללכת, מעייף אבל צריך לסיים את זה כמו גיבורים ואני הולך לסיים את זה כמו גיבור. נפצעתי לפני חודשיים וחצי בברך, קרע חלקי. עברתי מאז שיקום ופיזיותרפיה. מרגיש יותר טוב, זה עדיין מדשדש לי ומדגדג אבל עם הצוות הכי טוב בעולם הכל אפשר לפתור. ממשיך את הסדרת טיפולים וממשיך קדימה. זה לא משהו שאמור להחמיר או להפריע בהמשך. להיפך, זה הולך ודועך. מקווה שזה ייגמר לגמרי ולא יפריע לי בזמן הקריטי הזה".

נגישות