הפועל י-ם הפסידה לפרומיטיי והודחה מליגת האלופותההתאחדות ערערה על ההחלטה לזכות את מכבי ת''אניצחון יקר לאליצור רמלה, אשדוד דרסה את אליצור ת''אגל כהן: ''הכיוון הוא חיובי, חייבים לנתק את רעשי הרקע''הזר השישי: היידן דלטון חתם בחולון עד לתום העונהא.א.ק לרנקה הודיעה: ''הושג סיכום עם עומרי אלטמן''קרסטאיץ': ''אשדוד היא יריבה קשה, ייני וסבוריט בחוץ''הדרבי החיפאי יתקיים בשבת, מכבי ת''א-בית''ר בשניטניסאי ישראלי הוחרם בטורניר באיחוד האמירויותעמית שמחון חתם ל-3 שנים נוספות במדי הפועל חיפה
אורי ששון ופיטר פלצ'יק מאושרים (עמית שיסל, הוועד האולימפי בישראל)

גרנד פרי ת''א: מדליות זהב לפיטר פלצ'יק ואורי ששון

שבת | | 19:14    מאת מערכת ישראל ספורט

יום הנעילה: פלצ'יק הכניע את הברזילאי לאונרדו גונסאלבש בגמר התחרות במשקל עד 100 ק''ג, אורי ששון גבר על הדרום קוריאני סונג מין בגמר מעל 100 ק''ג. קוכמן ושבעה ישראלים אחרים הודחו בשלבים מוקדמים

אחרי מדליית הארד של טל פליקר ביום הראשון, גרנד פרי תל אביב בג'ודו ננעל היום (שבת) עם יום שלישי מרגש שכלל שתי מדליות זהב - ראשון היה זה פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) שזכה במדליית הזהב וחגג לעיני הקהל המקומי, ולאחר מכן אורי ששון (מעל 100 ק"ג) ניצח גם הוא בגמר והשלים את היום המוצלח. 
 


גברים

פיטר פלצ'יק (עד 100 ק"ג) העפיל לשמינית אחרי שיריבו, ל.א סמית' השלישי האמריקני, צבר שלושה עונשים כשנותרו 38 שניות לסיום הקרב והפסיד. בהמשך פלצ'יק סיפק איפון נהדר מול מיקלוס סירייניש והבטיח את המקום ברבע הגמר, שם הוא גבר על קייל רייס הקנדי. פלצ'יק היה פעיל מאוד ודקה ו-28 שניות מפתיחת הקרב, הצליח להשיג ווזארי. הישראלי ניסה לבצע תרגילים נוספים, אבל ספג עונש שני שהעלה את מפלס הלחץ לקראת הדקה האחרונה של הקרב. למרבה המזל, הג'ודאי לא נשבר והשלים ניצחון חשוב. פלצ'יק עלה לגמר אחרי שניצח בחצי הגמר את קרל ריכרד פריי הגרמני בעזרת ווזארי אחרי קצת יותר מדקה בניקוד הזהב ויפגוש את לאונדרו גונסאלבש הברזילאי בקרב על הזהב. בגמר פלצ'יק ניצח את היריב הברזילאי בעזרת ווזארי נהדר, וחגג ברגע שנשמע הגונג. לקול קריאות "פיטר, פיטר", פלצ'יק גם השיג 700 נקודות דירוג לקראת המשחקים האולימפיים בטוקיו בקיץ.

אורי ששון (מעל 100 ק"ג) אמנם לא הפיל את פדרו פינדה מוונצואלה, אבל צלח את הקרב הראשון שלו בתחרות ועלה לשמינית הגמר תוך דקה ותשע שניות, מכיוון שיריבו צבר שלושה עונשים זריזים על פסיביות ויציאה מהמזרן. בהמשך ששון כבר ספג שני עונשים אחרי כדקה וחצי, אבל הגיב בווזארי ואיפון מול האוזבקי אלישר יוסופוב. ברבע הגמר הישראלי עבר את סוון היינלה הגרמני בשני ווזארי. ששון השיג ווזארי 1:38 לסיום, אך הגרמני השיב בווזארי משלו 25 שניות לאחר מכן, כששני הג'ודאים היו עם עונש אחד לכל אחד. הקרב נמשך ו-27 שניות לסיום, ששון הכריע את הקרב בעוד ווזארי והבטיח את מקומו בשלב הבא. ששון העפיל לגמר לאחר ניצחון קשה על יאקיב חאמו האוקראיני אחרי 4:43 דקות, ובקרב על הזהב יחכה לו סונגמין קים הדרום קוריאני. בגמר המשיך ששון לשמור על קור רוח ו-ווינריות, והצליח להשלים את הניצחון בעזרת ווזארי, ולשמור על היתרון עד לסיום.
 


לי קוכמן (עד 90 ק"ג) היה צריך 47 שניות בלבד כדי לעבור באיפון את הצרפתי אלכסיס מתיו. קוכמן הודח בסיבוב השלישי על ידי מרקוס ניימן השבדי, שהצליח לרתק אותו קצת יותר מדקה לסיום הקרב. רוי סיוון בן ה-19 הודח בסיבוב הראשון בעד 90 ק"ג לאחר שנכנע בשני ווזארי לדומיניקני רוברט פלורטינו.  נדב זוראט (עד 90 ק"ג) ספג ווזארי דקה בתוך הקרב שלו מול פיוטר קוז'רה ולא הצליח להגיב למרות נסיונות יפים לתרגילים. איתי גולן (עד 90 ק"ג) ספג ווזארי ממתאו מרקונסיני ולא הצליח להגיב. 
 


נשים

רז הרשקו (מעל 78 ק"ג) נכנעה בשלושה עונשים לשרה אלברס והודחה כבר בפתיחה. שושנה כחלון (מעל 78 ק"ג) הודחה כבר בסיבוב הראשון על ידי פאולה קולאגה הפולנייה, לאחר שדקה ו-7 שניות לסיום הקרב, היא הפסידה באיפון. ענבר לניר (עד 78 ק"ג) הודחה בסיבוב הראשון לאחר שנכנעה בשני ווזארי לאמריקנית נפלי פפדאקיס. גם עומרי קניון (עד 78 ק"ג) בחוץ כבר בסיבוב הראשון אחרי שספגה שלושה עונשים מול היונג'י יון.

נגישות