השר טרופר: ''אחד מימי התחרות הכי מוצלחים למשלחת''בישול לעבדה מול ווסטהאם, גם סולומון בישל בשחטאראור דסה חתם על חוזה ל-3 שנים בארוקה הפורטוגליתתתכוננו: שעות התחרויות של כל הישראלים ביום ראשוןסמברג: ''זה מטורף, עדיין לא מאמינה שזכיתי במדליה''בכר: ''אין תירוצים, נעלה עם ההרכב החזק ביותר שלנו''ואן לוון: ''רכש? רוצים להיות בטוחים בכל הבחירות שלנו''סיימה במאזן חיובי: העתודה דרסה 65:92 את אוקראינהארטיום דולגופיאט עלה לגמר הקרקע מהמקום הראשוןסמברג: ''יש לי מדליה אולימפית בגיל 19, חלום שהתגשם''
כדורי רגל (רמי כהן שמאלי)

מחר: בג''צ יקיים דיון בעתירת קבוצות כדורגל הנשים

ראשון | | 14:06    מאת מערכת ישראל ספורט

קבוצות ליגת העל לנשים דורשות פתרון ארוך טווח שיבטיח שוויון מגדרי בחלוקת התקציבים. הקבוצות גם דורשות ממשרד הספורט להעביר מאות אלפי ש''ח ''שנמנעו מהן שלא כדין גם בשנים 2017-2018''

בית המשפט העליון (הנשיאה אסתר חיות, השופטת ענת ברון והשופט עופר גרוסקופף), ידון מחר (שני), בעתירת קבוצות כדורגל הנשים נגד משרד התרבות והספורט במאבק להשוואת תקציבי קבוצות הנשים בענפים הקבוצתיים לתקציבי קבוצות הגברים.

כזכור, על פי הודעת פרקליטות המדינה בחודש אוקטובר 2019, בעקבות הערות בית המשפט ובהנחיית המשנה ליועץ המשפטי לממשלה, עו"ד דנה זילבר, ביטל משרד התרבות והספורט את המבחנים המפלים לשנת 2019, כך שקבוצות כדורגל הנשים קיבלו ניקוד זהה לקבוצות כדורגל הנשים בשנת 2019, אולם לאור הודעת משרד התרבות והספורט, כי בכוונתו לחזור ולהפחית את תקצוב קבוצות הנשים למחצית מתקצוב קבוצות הגברים בשנת 2020, עתרו הקבוצות לקיום דיון נוסף בבג"צ.

על פי ההודעה שהוגשה על ידי עורכי הדין אורי כהנא, אורי קידר, חן שופן ואבי בלום ממשרד עורכי הדין כבירי נבו קידר בלום המתמחה במשפט ספורט מגדרי, נדרש משרד התרבות והספורט גם להעביר לכל קבוצה בליגת העל לנשים בכדורגל מאות אלפי שקלים שנמנעו מהן  שלא כדין גם בשנים 2017-2018. "מדובר בסכומים עליהם הסתמכו קבוצות כדורגל הנשים ובעקבות החלטת משרד התרבות והספורט שלא להעבירם, נקלעו הקבוצות לסחרור כלכלי קשה ממנו הן מתקשות להתאושש עד היום. על משרד התרבות והספורט יבטל את ההפליה באופן קבוע, כך שהקבוצות יקבלו תקציב שווה לקבוצות הגברים גם בעונת 2019-2020 אשר נמצאת כיום בעיצומה" כך על פי הודעת הקבוצות. 

נגישות