זר שלישי להפועל חיפה: קינן אוואנס חתם לשנתייםרוטנשטיינר הסכים לקצץ, חתם על חוזה עד סוף 2020מאוריציו סארי: ''אסור שהיתרון בפסגה ירגיע אותנו''ליגה לאומית: גל כהן מונה למאמנה של הפועל רעננהרשמית: ולדימיר איביץ' יסיים את תפקידו במכבי ת''אמיכה ואצילי: ''בוחרים להביט לאמת בלבן של העיניים''השחקנים בפרשת הקטינות: דור מיכה ועומר אצילירוני לוי: ''זאת הייתה עונה ארוכה עם סיום מוזר וקשה''חיים סילבס הודיע לעדן בן בסט: אתה לא בתכניותדיווח ברוסיה: שון וייסמן מבוקש בלוקומוטיב מוסקבה
ג'רל מקניל אתמול (עודד קרני, איגוד הכדורסל)

תובע האיגוד ממליץ: קנס למקניל, הרחקה ארוכה לדן

שלישי | | 14:08    מאת גיא סולומון

עו''ד טל אור דורש להקל עם גארד נהריה שדחף את קפטן נס ציונה ולאפשר לו לשחק בגמר הגביע ולהחמיר עם האחרון בהפעלת עונש התנאי נגדו ולהרחיקו לשלוש משחקים. אכזבה בנס ציונה מהיכולת במשחק

היסטוריה צפונית. עירוני נהריה העפילה בפעם הראשונה בתולדותיה לגמר גביע המדינה לאחר שגברה 86:91 על עירוני נס ציונה. המשחק היה הפכפך וכלל ריצות רבות של שתי הקבוצות, אך בסופו של דבר נהריה הובילה לאורך כל הדרך, למרות ניסיונות הקאמבק של נס ציונה וניצחונה היה מוצדק. בשורות נהריה בלט דומיניק ווטרס שקלע 28 נקודות, כמו כן בלטו הקפטן טוני גפני עם 10 נקודות, דיימון סימפסון עם 14 נקודות ו-9 ריבאונדים.

ג'רל מקניל קלע 12 נקודות אך בסיום ג'רל הסתבך בקטטה עם שחקנה של נס ציונה, טל דן. השניים הורחקו וקיבלו קנס כספי על סך 12,000 שקלים ומקניל יעמוד לוועדת משמעת מחר ב-11:00. בדו"ח כתבו השופטים: "1:21 לסיום המשחק, לאחר שריקה לעבירה ולפני ביצוע זריקות העונשין, נגח שחקן מספר 6 של נס ציונה, טל דן, בפניו של שחקן מספר 7 של נהריה, דומיניק ווטרס. שחקן מספר 22 של נהריה, ג׳ארד מקניל, הגיע למקום האירוע בריצה ודחף בחוזקה ועם שתי ידיו את טל דן שנפל ארצה. מיד התקבצו שחקנים משתי הקבוצות במקום האירוע, שלושת השופטים הפרידו בין הניצים. לאחר התייעצות בדקנו את האירוע גם במוניטור, בהתאם לחוקה, ושני השחקנים שנקטו אלימות הורחקו. טופס המשחק וכרטיסי השחקנים יועברו עוד הערב למשרדי איגוד הכדורסל".

טל דן (אתר FIBA)
הבוקר הגיע תובע האיגוד עו"ד טל אור כתב אישום נגד מקניל ודן, כאשר החדשות החשובות מבחינת נהריה הן שהתובע החליט כי למרות גיליון ההרשעות של גארד נהריה, הוא לא דורש להרחיקו מהגמר. הדרישה של התובע היא לקנס כספי בפועל של 18 אלף שקלים (30 אלף יחד עם הקנס האוטומטי על הרחקה של 12 אלף שקלים), שלושה משחקי הרחקה על תנאי לשנתיים, וקנס נוסף על תנאי של 30 אלף שקלים. כמו כן, דרש עו"ד אור כי מקניל יגיע למסיבת העיתונאים לפני הגמר ויתנצל באופן רשמי על האירוע. התובע כתב: "קשה להתעלם מהעובדה שקבוצתו של מקניל העפילה למשחק גמר הגביע, וכי הטלת עונש הרחקה בפועל על השחקן עלול לפגוע, בנסיבות מיוחדות אלה, בספורטיביות ובמעמד גמר גביע המדינה".

לגבי טל דן, שכזכור נגח בפרצופו של דומיניק ווטרס ולאחר מכן נדחף לרצפה על ידי מקניל, דורש התובע להפעיל עונש הרחקה של שני משחקים על תנאי שכבר יש לו מהעבר, יחד עם עונש ההרחקה האוטומטי בחצי הגמר - סך הכל שלושה משחקי הרחקה. בנוסף, להטיל על השחקן קנס של 24 אלף שקלים, עונש הרחקה על תנאי לשלושה משחקים נוספים וקנס על תנאי של 24 אלף שקלים. עו"ד טל אור כתב לגבי דן: "הריני סבור שיש לראות את מעשיו של השחקן בחומרה יתרה ולהטיל עליו עונשים מידתיים בהתאם, זאת בהתחשב בעובדה שלשחקן קיים עבר משמעתי באיגוד בגין עבירות של פגיעה בשחקן יריב והתנהגות בלתי ספורטיבית תוך שהוטלו עליו באותם מקרים עונשי הרחקה בפועל ועל תנאי".
 


בגמר תפגוש נהריה את מחזיקת הגביע הפועל ירושלים ובו נהריה נחשבת לאנדרדוג מובהק . הסיפור הפיקטני של הגמר יהיה המפגש של טוני גפני ודני פרנקו נגד האקסית מירושלים בה שיחקו בעונת האליפות הראשונה של ירושלים בעונת 2015. מנגד, בצד השני הכתומים מהשפלה אכזבו מאוד ולמרות המלחמה וניסיונות החזרה לנס ציונה לא הגיע לעלות לגמר. גולן גוט עם חמש נקודות בלבד ובשורות נס ציונה בלט דקוואן קוק המצוין שקלע 35 נקודות ב8/13 מטווח השלוש. כמו כן ניתן לציין את קורי פישר עם 15 נקודות אך דווקא הישראלים המנוסים אכזבו, במיוחד רביב לימונד שקלע 2 נקודות בלבד. באיגוד הכדורסל עדכנו כי טל דן, לו זו הרחקה שניה העונה, מורחק באופן אוטומטי ממשחק הליגה הקרוב של קבוצתו.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות