ספרופולוס: ''נראה את אבדיה ממוקם גבוה בדראפט''רשמית: שחקני ריאל מדריד יקצצו 10-20 אחוז משכרםאוראל דגני: ''לא חשבתי שהמצב יהיה כל כך מסובך''מתווה חדש: כיצד הליגה האיטלקית תחזור לפעילות?סינדרלה: צפו במסעה של הפועל חדרה בליגת העלצפו: יציע העיתונות - סטייל מכבי תל אביב לרגל החגהפועל ת''א קיימה הרמת כוסית ב''זום'' לקראת החגההחלטה בעניין שחקני הפועל ב''ש נדחתה ליום שישיחוגג לשחקנים: ''לאור מה שקורה בליגה, גאה בכם''אייל סגל: ''במוצאי הקורונה אחזור לתכנית המקורית''
פרשה. מריה שראפובה (האתר הרשמי)

טניס: מריה שראפובה הודיעה על פרישה בגיל 32

רביעי | | 15:17    מאת מערכת ישראל ספורט

הרוסייה, שדורגה בעבר במקום הראשון בעולם וזכתה בחמישה תארי גרנד סלאם, הודיעה רשמית על פרישה ממשחק פעיל: ''סלח לי טניס, אני אומרת להתראות. לא יודעת איך אשאיר מאחור את החיים היחידים שהכרתי עד היום''

אחת הטניסאיות הבולטות במאה ה-21, מריה שרפאובה, הודיעה היום (רביעי) רשמית על פרישה ממשחק פעיל בגיל 32. היא נכנסה לתודעה בגיל 17 ודורגה במקום הראשון בעולם במשך שבעה שבועות ב-2005. לאורך הקריירה היא זכתה ב-36 תארים, כולל חמישה גרנד סלאמים: ווימבלדון (2004), אליפות ארה"ב (2006), אליפות אוסטרליה (2008) ופעמיים ברולאן גארוס (2012, 2014).
 


שראפובה כתבה: "איך משאירים מאחור את החיים היחידים שהכרת? איך עוזבים את המגרש שהתאמנת בו מאז שהיית ילדה קטנה, את המשחק שאהבת, שהביא לך אינספור רגעי אושר, וגם דמעות, ענף ספורט שמצאת בו משפחה. אני חדשה בזה, אז תסלחו לי. טניס - אני אומרת היום שלום. הטניס הראה לי את העולם, והוכיח לי מאילו חומרים אני עשויה. גדלתי בזכותו, הפכתי למי שאני בזכותו. מה שלא אהיה העיסוק הבא שלי, ההר הבא שאנסה לכבוש, אמשיך לדחוף קדימה ולטפס, אמשיך ללמוד".
 


הנסיגה הגדולה בקריירה של שראפובה החלה ב-2016, אז היא הודיעה על כך שנתפסה בבדיקת סמים והורחקה ל-15 חודשים. היא חזרה לסבב באפריל 2017 וקיבלה כרטיסים חופשיים לטורנירים בשטוטגרט, מדריד ורומא. בשנה שעברה אמנם רשמה את הניצחון ה-800 שלה בקריירה אך סבלה מפציעות ולא הצליחה לשחזר את ההצלחה. בעקבות שלשוה הפסדים רצופים כבר בסיבוב ראשון של טורנירי גרנד סלאם, היא צללה עד למקום ה-369 בעולם, הנמוך ביותר מבחינתה מאז 2002.

   בקרת כניסה חכמה מבוססת ענן סלולארית !

נגישות