איביץ': ''מכבי חיפה זה סוג של דרבי, כל משחק קשוח''ערן לוי סוגר חשבון: ''גרמתי לכם לאכול את הכובע''דורסי הפר בידוד, מכבי ת''א שוב נקנסה ב-30 אלף ש''חהרכב חסר לבלבול, המאמן: ''אנחנו תמיד באים לנצח''נשאר במועדון: רמי הדר האריך את חוזהו בהפועל ב''שאבוקסיס גער בשחקנים: ''חשוב להגיע לגמר עם ניצחון''ליגת האלופות: י-ם וחולון בבתים, הפועל ת''א במוקדמותאלטמן ובואטנג בספק לבית''ר י-ם, אך תורגלו בהרכבעשרות אוהדי בית''ר מחו באימון נגד המאמן והשחקניםהמנהלת פנתה לכל הקבוצות: ''אנא גלו אחריות אישית''
הבריכה בווינגייט (פטריסיה בן עזרא, באדיבות איגוד השחייה)

בשל הקורונה: הבריכה במכון וינגייט נסגרה לאימונים

שלישי | | 12:07    מאת מערכת ישראל ספורט

בשל משבר הקורונה וההנחיות החדשות, הנחיה חדשה קבעה כי עד הודעה חדשה לא תתקיים פעילות של שחיינים בבריכה במכון. איגוד השחייה הגיש בקשה להקלות. וגם: כיצד האיגוד מסייע לשחיינים באימונים?

בעקבות משבר וירוס הקורונה המתמשך ועדכון ההנחיות של ממשלת ישראל, יצאה היום (שלישי) הנחיה כי הבריכה הלאומית במכון וינגייט תיסגר מעתה ועד הודעה חדשה לכל פעילות. איגוד השחייה הוציא בקשה לכל הגורמים הרלוונטיים להמשיך ולאפשר לעד עשרה שחיינים בעלי פוטנציאל אולימפי, הנמנים על סגלי היחידה לספורט הישגי, להמשיך ולהתאמן במסגרת מצומצמת ובהתאם להנחיות משרד הבריאות, וממתין לתשובה בנושא.

עד עתה נערכו אימוני שחייה בווינגייט במתכונת מצומצמת בלבד, בה נכחו עד עשרה שחיינים במים בכל עת ושמרו על מרחק של שני מטר זה מזה, אולם כעת המצב השתנה. כידוע, הוועד האולימפי הבינ״ל הבהיר כי המשחקים האולימפיים ייערכו כרגיל, ומסיבה זו ביקש איגוד השחייה את ההחרגה, על מנת לאפשר לשחיינים אשר עשויים להגיע למשחקים להתכונן בצורה נאותה.

בתוך כך, 11 משחייני נבחרת ישראל שוהים בימים אלו במרכז המצוינות של האיגוד בסן דייגו, בהם גם שני שחייני נבחרת שמתאמנים בימים כסדרם במסגרת המכללות (איתי גולדפדן ודניאל נמיר), אולם קבוצתם נסגרה בעקבות סגירת האוניברסיטאות במדינה והצטרפו לנבחרת בימים האחרונים. גם מול השחיינים בסן דייגו נעשית הערכת מצב יומיומית, בהתאם להנחיות בארה״ב.

בעקבות ההנחיות האחרונות, מודיע בזאת איגוד השחייה כי כל התחרויות עד תום העונה הנוכחית, מעבר לאלו שכבר בוטלו, נמצאות בסימן שאלה ולוח התחרויות ייבחן מחדש עם סופו של המשבר. תחרות גביע האיגוד, שהייתה אמורה לשמש כתחרות קריטריון לשחייני הנוער והקדטים ותוכננה לסוף אפריל, מבוטלת במתכונתה הנוכחית וגם אם המשבר יסתיים עד אז, לא תשמש בכל מקרה כתחרות קריטריון, שכן לשחיינים אין דרך להתכונן אליה כהלכה.

כדי לסייע לכלל השחייניות והשחיינים, החליט איגוד השחייה לשדר בחינם בעמודי האיגוד ברשתות החברתיות אימונים הניתן לבצע מהבית, כגון אימונים פונקציונליים, אימוני פילאטיס ונוספים. כמו כן, רופאת האיגוד פרופ' נעמה קונסטנטיני, פסיכולוג הספורט של הנבחרת ארנון צפריר ואנשי מקצוע נוספים, ינסו לסייע בתחום מומחיותם ולענות לשאלות השחיינים.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות