ספרופולוס: ''נראה את אבדיה ממוקם גבוה בדראפט''רשמית: שחקני ריאל מדריד יקצצו 10-20 אחוז משכרםאוראל דגני: ''לא חשבתי שהמצב יהיה כל כך מסובך''מתווה חדש: כיצד הליגה האיטלקית תחזור לפעילות?סינדרלה: צפו במסעה של הפועל חדרה בליגת העלצפו: יציע העיתונות - סטייל מכבי תל אביב לרגל החגהפועל ת''א קיימה הרמת כוסית ב''זום'' לקראת החגההחלטה בעניין שחקני הפועל ב''ש נדחתה ליום שישיחוגג לשחקנים: ''לאור מה שקורה בליגה, גאה בכם''אייל סגל: ''במוצאי הקורונה אחזור לתכנית המקורית''
קטי ספיצ'קוב (איגוד השייט)

תלונתה של דריהן נדחתה, ספיצ'קוב תייצג את ישראל

חמישי | | 18:29    מאת מערכת ישראל ספורט

הוועדה מטעם איגוד השייט קבעה שאין עילה לטענות של דריהן לכך שספיצ'קוב חסמה אותה בשיוט המדליות. ספיצ'קוב: ''גורמים כאלה ואחרים שניסו לחבל בהצלחתי''. דריהן: ''מעביר מסר שגוי לכל ספורטאי ישראלי''

איגוד השייט הודיע היום (חמישי) כי שופט השייט הבינלאומי הוותיק, צבי זיבלט, סיים את חקירת תלונתה של הגולשת נוי דריהן והחליט כי אין עילה לפתוח בהליך משמעתי נגד הגולשת קטי ספיצ'קוב על שכביכול הפריעה לנוי דריהן בזינוק לשיוט המדליות של אליפות העולם 2020 באוסטרליה. השופט זיבלט מונה לחקור את הנושא על ידי יו"ר ועדת החוקה של איגוד השייט, שלמה גולדשטיין, וקבע: "לאור העובדות שנמצאו לעיל והמסקנות הנובעות מהן, אני מוצא שאין עילה לפתוח בהליך משמעתי נגד קטי על הפרעה לנוי בשיוט המדליות".

קטי ספיצ'קוב ופייר לוקט (איגוד השייט)
ממסקנות הוועדה עולה: "על פי סדר המתחרות, דקה לזינוק, אפשר להסיק בוודאות  על פי הרשימה של המתחרות שהיו הצד ימין של קו הזינוק ליד סירת וועדת התחרות כי המנוקדות ראשונות, להוציא את GBR  חשבו כי זהו המקום הנכון לזנק בו. ליהי בעדותה אומרת שסיכמה עם נוי לזנק כמה שיותר קרוב לסירה. על כן העובדה שגם קטי הייתה שם אינה מצביעה על שום דבר שאינו קשור לתוצאה שקטי רצתה להשיג. מסקנה נוספת קשורה לעובדה שנוי לא הייתה בקרבת ההולנדית שהיה על נוי להגיע ולו למקום אחד לפניה כדי להבטיח לה את מדלית הזהב באליפות. על כן העובדה שקטי לא הייתה בקרבת הצרפתייה אלא התמקמה במקום הטוב מבחינתה להשגת תוצאה טובה כללית בשיוט בלי קשר לנוי נראית סבירה בהחלט. שתיהן התמקמו להשגת תוצאה מיטבית להן לדעתן".

עוד קובעת הבדיקה: "מסקנה נוספת קשורה להתקלות של קטי עם הסנפיר בחבל העוגן כאשר התוצאה הייתה עיכוב משמעותי שבאופן מקרי נוי גם הושפעה ממנו לרעה. בזמן ההסתבכות של קטי בחבל העוגן נוי הייתה מתחתיה ובחיפוי חלקי איתה כאשר החרטום של קטי בערך בשליש אחורי של הגלשן של קטי". עוד מציינים בבדיקה כי "העובדה שנוי קיבלה עונש מהשופטים, היו קרובים מאוד למתחרות,  בתקרית שהייתה בין נוי לקטי מוכיחה שדווקא היא הפרה חוק תחרות. מה שמתנגש עם טענותיה שקטי הפריעה לה".

נוי דריהן (עמית שיסל, איגוד השייט)
ספיצ'קוב הגיבה על ההחלטה: "אני מביעה סיפוק רב מהחלטת ועדת החוקה של איגוד השייט בישראל שדחתה את תלונתה של הגולשת נוי דריהן כנגדי בקשר עם שיוט המדליות באוסטרליה. אני אמשיך לייצג את ישראל בכבוד בתחרויות בינלאומיות ברמה הגבוהה ביותר כפי שעשיתי עד היום ומתוך תקווה לייצג את ישראל גם באולימפיאדת טוקיו. חבל שישנם גורמים כאלה ואחרים שניסו לחבל בהצלחתי ולפגוע בשמי הטוב".

דריהן עצמה אמרה: "איגוד השייט הישראלי קבע שמי שזוכה בזהב בתחרות זאת תישלח לטוקיו. לולא ההפרעה, בהחלט היה לי סיכוי גדול לזכות בזהב והוכחתי יכולות מרשימות ביותר. אין קשר בין הוכחת אשמה להוכחת הפרעה, ועובדתית, וגם לפי מכתבו של צבי, קטי הפריעה לי. כפי שצבי כתב, לקטי לא הייתה אפשרות כלשהי להשיג אותי בגלל פער הניקוד. בשבוע הבא תתכנס הוועדה שתבחר את הנציגה לאולימפיאדה, וצפויה המלצת מאמנת הנבחרת לי קורזיץ. הוכחתי כי אני הראויה ביותר לייצג את ישראל באולימפיאדה. בחירה של קטי תעביר מסר שגוי וחמור לכל ספורטי ישראלי או מאמן ישראלי באשר הוא, ובמיוחד לילדות, לנערות ולנשים".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות