תתכוננו: שעות התחרויות של כל הישראלים ביום ראשוןסמברג: ''זה מטורף, עדיין לא מאמינה שזכיתי במדליה''בכר: ''אין תירוצים, נעלה עם ההרכב החזק ביותר שלנו''ואן לוון: ''רכש? רוצים להיות בטוחים בכל הבחירות שלנו''סיימה במאזן חיובי: העתודה דרסה 65:92 את אוקראינהארטיום דולגופיאט עלה לגמר הקרקע מהמקום הראשוןסמברג: ''יש לי מדליה אולימפית בגיל 19, חלום שהתגשם''הישג עצום: אבישג סמברג זכתה במדליית ארד בטקוואנדואנסטסיה גורבנקו שברה שיא אישי ב-100 מטרים פרפרהקשר הגינאי איברהימה סורי קונטה חתם בבני סכנין
בעלי הפועל ב''ש, אלונה ברקת (ישי נאמן)

אלונה ברקת הודיעה: ''אני עוזבת את הפועל באר שבע''

ראשון | | 15:06    מאת אודי קיסוס

רעידת אדמה בבירת הנגב בעקבות הקרע בין השחקנים להנהלה: בשל התנגדות השחקנים להפחתה בשכרם, בעלת הבית החליטה להפקיד בנאמנות את זכויות הניהול ולסיים את דרכה בקבוצה לאחר 14 שנים

רעידת אדמה בהפועל באר שבע: אלונה ברקת עוזבת אחרי 14 שנים במועדון. הבעלים הודיעה היום (ראשון) להנהלת המועדון, בראשותו של אסי רחמים, כי היא מעבירה את כל זכויות הניהול של המועדון לנאמנות בידיו של עו״ד יצחק יונגר. מהפועל באר שבע נמסר כי "ההחלטה התקבלה לאחר שהשחקנים סירבו לקצץ בשכרם, בכך דחו למעשה את תכנית החירום שגיבש המועדון להתמודדות עם משבר הקורונה. ברקת תעמוד בכל התחייבויותיה הכספיות עד גמר העונה הנוכחית".

מהמועדון נמסר עוד כי "תוכנית החירום נועדה לתת מענה לקריסה הצפויה בהכנסות המועדון בעונה הבאה בשיעור של כ-50%  ובהיקף כספי של מעל  20 מיליון שקלים. זאת בנוסף להפסדים כבדים שנגרמו כבר בעונה הנוכחית, כתוצאה משיתוק הפעילות בישראל. במסגרת התכנית, אלונה ברקת התחייבה לספק רשת ביטחון בהיקף של 20 מיליון שקלים מכיסה לעונה הבאה. במקביל, להסכמה לקיצוץ של 30% בשכר השחקנים וביצוע קיצוץ רוחבי לכל עובדי המועדון מעתה ועד סוף העונה הבאה".
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אוהדים יקרים, לאחר 14 שנים מופלאות והמון רגעים מרגשים, אני נאלצת להיפרד מכם. זו החלטה קשה וכואבת אבל השחקנים שדחו את תכנית החירום שהצעתי וסרבו לקצץ את שכרם, לא הותירו לי ברירה אחרת. אני רואה בזה משבר אמון שאין ממנו חזרה. היום העברתי את זכויות הניהול במועדון לידיו של עו״ד יצחק יונגר, שיהיה נאמן המועדון מעתה. כמובן שאעמוד בכל התחייבויותיי הכספיות עד לגמר העונה הנוכחית. חשוב שנבין את הרקע. נגיף הקורונה מאתגר את האנושות ומאיים על הכלכלה והבריאות של כל אחד מאתנו. ההשלכות הכלכליות של הנגיף ימשכו זמן רב אחרי תום המשבר הבריאותי והוא מחייב כל בעל עסק לתכנן ולאמץ תכנית כנה ואמיצה כיצד לשרוד ולצלוח את משבר הנגיף. תכנית החירום, שגובשה בשיתוף פירמת רואי החשבון והייעוץ הכלכלי ״ארנסט אנד יאנג״, נועדה לתת מענה לקריסה הצפויה בהכנסות המועדון בעונה הבאה בשיעור של כ-50% ובהיקף כספי של מעל 20 מיליון שקלים. זאת בנוסף להפסדים כבדים שנגרמו לנו כבר בעונה הנוכחית, כתוצאה משיתוק הפעילות בישראל. במסגרת התכנית התחייבתי לספק רשת ביטחון בהיקף של 20 מיליון שקלים לעונה הבאה. זאת במקביל להסכמה לקיצוץ של 30% בשכר השחקנים וביצוע קיצוץ רוחבי לכל עובדי המועדון מעתה ועד סוף העונה הבאה. עם יוצא מהכלל: שכרם של עובדים ושחקנים המשתכרים מתחת לשכר הממוצע, לא ייפגע. חשוב שתדעו שבתכנית החירום יש סעיף המאפשר את הקטנת הקיצוץ בשכר העובדים והשחקנים, במסגרתו 30% מההכנסות העודפות יוחזרו לעובדי ושחקני המועדון. כך שמדובר בתכנית הוגנת ומאוזנת. כאמור, בימים האחרונים עשיתי כמיטב יכולתי לגבש תכנית חירום מוסכמת להצלת המועדון מהמשבר שעומד בפתחנו, אך לא זכיתי לאמון שחקני המועדון שבחרו להתקדם באפיק המשפטי. אני מותירה את הפועל באר שבע כמועדון גדול ואטרקטיבי, הכולל אוהדים רבים ונאמנים, שחקנים צעירים ואיכותיים, עובדים מאמנים והנהלה מסורים ומקצועיים. אני גאה בתשתיות החזקות, המתקנים המתקדמים, בדירוגים העתידיים שלנו ובעירייה תומכת ואוהדת. ברצוני להודות לכל עובדי, מאמני ושחקני המועדון לדורותיהם וכמובן לכם האוהדים על התמיכה והפרגון הרב לאורך השנים. אוהבת אתכם, אלונה ברקת.

A post shared by Hapoel Beer-Sheva FC (@hbsfc) on


עוד נמסר: "כמו-כן נקבע, כי שכרם של עובדים ושחקנים המשתכרים מתחת לשכר הממוצע, לא ייפגע. חשוב להדגיש, שבתכנית החירום יש סעיף המאפשר את הקטנת הקיצוץ בשכר העובדים והשחקנים, במסגרתו 30% מההכנסות העודפות יוחזרו לעובדי ושחקני המועדון. כך שמדובר בתכנית הוגנת ומאוזנת".

אלונה ברקת אמרה היום עם קבלת ההחלטה: "זהו יום עצוב עבורי. עשיתי כמיטב יכולתי לגבש תכנית חירום מוסכמת להצלת המועדון, אך חוסר הסכמתם של השחקנים להצטרף לתכנית איננה מותירה לי אופציה אחרת. אני מודה מכל הלב למועדון, לאוהדים, למאמנים ולשחקנים על 14 שנים מופלאות ומאחלת למועדון הצלחה בהמשך הדרך".
 


המנכ"ל אסי רחמים אמר: "זהו יום עצוב למועדון ויום עצוב במיוחד גם עבורי. אין ספק שתם פרק חשוב ומשמעותי מאד של המון רגעים בלתי נשכחים אותם חווינו ב-14 השנים האחרונות עם תרומתה העצומה של אלונה ברקת. מאכזב מאד שלמרות הרצון של אלונה להמשיך ולהשקיע במועדון בזמן המשבר העצום בו אנו מצויים בימים אלו, תכנית החירום שנועדה כדי להעניק את הכלים למועדון להתמודד בצמרת הכדורגל הישראלי גם בשנים הבאות - לא זכתה להסכמתם של כולם. חשוב שדווקא עכשיו בימים בהם אנו טרודים בענייני הבריאות נשאר מאוחדים, לא נעסוק בהאשמות ולא בליבוי יצרים בתקווה שתמצא הדרך הנכונה בה יוכל המועדון להמשיך ולהיות מקור גאווה לעיר ולאוהדינו הרבים".

ראש העיר באר שבע רוביק דנילוביץ' כתב: "לפני כשעה, הופתעתי מאוד לקבל טלפון מנשיאת מועדון הכדורגל הפועל באר שבע גברת אלונה ברקת, שהודיעה לי על העברת הקבוצה לאחריותו של נאמן, זאת לאחר שלדבריה עשתה כל מאמץ לקדם תוכנית הבראה למועדון (בעקבות המשבר הכלכלי העולמי הקשה, שפוקד אותנו). לטענתה, לא זכתה לשיתוף פעולה מצד השחקנים. הצעתי את עזרתי בגישור בין הצדדים, אך לצערי נמסר לי שההחלטה שהתקבלה היא סופית ולא ניתנת לשינוי. צר לי מאוד על כך ועצוב לי! נצטרך, מיד לכשיחלוף משבר הקורונה, לבחון את ההשלכות לכך. כרגע, כולנו עסוקים בהצלת חיי אדם!".

נגישות

showcase הנגשת אתרים | כל הזכויות שמורות