גם היא כבר מוכנה: 1:3 למכבי ת''א על מכבי נתניהמוכנה למשחק העונה: מכבי חיפה ניצחה 0:3 את סכניןניצחון שני ברציפות לבית''ר י-ם, 0:2 על קריית שמונהעבדה כבש בדקה ה-92, פ''ת ניצחה 1:2 את אשדודהמנהלת: המשחק בין מכבי ת''א לגלבוע/גליל נדחהקלינגר: ''מבצעים שגיאות קשות, צריך למצוא איזונים''הפועל ת''א שמטה יתרון כפול, רק 2:2 מול הפועל חיפהמחזיקת הגביע בחוץ: סאות'המפטון הדיחה את ארסנלאיתמר צ'יזיק: מכבי חיפה לא צריכה את עומר אציליאמבאפה: ''אני לא רוצה לחתום ושנה אחרי זה לעזוב''
נשיא התאחדות אילת, אריק קפלן (באדיבות התאחדות אילת)

משחקי העולם בברמינגהם שבארה''ב נדחים ל-2022

שני | | 14:48    מאת מערכת ישראל ספורט

אירוע ספורט בינלאומי נוסף מושפע ממשבר הקורונה: אחרי דחיית המשחקים האולימפיאדים בטוקיו והמכביה, משחקי העולם אשר אמורים היו להתקיים בעיר בירמינגהם, אלאבמה ארה"ב ב-2021, נדחים בשנה

האיגוד הבינלאומי של משחקי העולם (IWGA), והוועדה המארגן בברמינגהם (BOC), הגיעו להסכמה לדחות את משחקי העולם ה-11 במספר, לתאריכים חדשים 7-17 ביולי 2022, התאריך המקורי היה 15-22 ביולי 2021. ההחלטה על הדחייה נובעת החלטת הוועד האולימפי הבינלאומי (IOC) על דחיית האולימפיאדה לשנת 2021, וההבנה כי קיום משחקי עולם לצד המשחקים האולימפיים ימנע מאנשי ספורט רבים לקחת חלק בשני אירועי הספורט חשובים הללו, ובסופו של דבר ייפגעו בספורטאים.

ברגע שיצאה ההודעה מהוועד האולימפי הבינלאומי, הוועד של משחקי העולם החל מיד להתארגן על תאריכים אלטרנטיביים לקיום משחקי עולם, תוך ווידוא שהשותפים לאירוע וכל מי שלוקח חלק בארגון ואירוח משחקי העולם, לא נפגעים כתוצאה מהדחייה. מהבדיקה שנעשתה בוועד, עלה כי ישנה אפשרות אחת בלבד לקיום המשחקים ב-10 ימי המשחק, במהלכם כלל המתקנים והשירותים יכולים להיות זמינים, ואלו הם התאריכים: 7-17 ביולי 2022. ארגון IWGA וכלל הענפים המשתתפים הביעו תמיכה מלאה לתכנית החלופית, אשר אושרה בשיחת וועידה עם כלל הפדרציות החברות בארגון.

נשיא IWGA, ​חוזה פרורנה, אמר: "כעת נדרשות הכנות רבות למימוש התכנית וההחלטה שהתקבלה, ודיווחים נוספים יינתנו בהמשך. התרשמנו מהגמישות והיעילות של חברנו בברמינגהם, אשר הצליחו ביומיים בלבד, לאחר הכרזת ההחלטה של הוועד האולימפי , לחבר בין כל הגורמים הרלוונטיים ולהתניע את התהליך לאירוח משחקי העולם ב-2022.

מנכ"ל IWGA, ג'ואקים גוסאו, הוסיף: "אני גאה מאוד ביכולתו של הצוות בברמינגהם להתאים את עצמו לנסיבות החדשות. כלל הגורמים כולל האולמות ומקומות האירוח והמגורים ערוכים כבר עתה ל-2022, חשוב לציין כי אנחנו מסוגלים לקיים את התכנית המלאה אשר תוכננה ל2021. אנחנו מצפים לעבודה המשותפת בהקדם, על מנת לארגן את משחקי העולם הטובים ביותר שניתן לעשות לטובת הספורטאים."

מנכ"ל הקהילה המארחת בברמינגהם, ​ניקס סלקס, אמר: "מדובר בהחלטה לא פשוטה, אך הנכונה והטובה ביותר עבור הספורטאים, המעריצים, הספונסרים וכל קהילת הספורט העולמית. משחקי העולם והאוליפיאדה חולקים מספר חסויות מרכזיות, וההחלטה תמנע פגיעה במשחקי העולם, גם מבחינת הסיקור התקשורתי והעניין העולמי".

נשיא התאחדות "אילת", ההתאחדות לענפי הספורט הלא אולימפיים בישראל, אריק קפלן, אמר: "הספורטאים המצטיינים של ישראל, נערכו ,נערכים ומחכים בקוצר רוח  לקראת "משחקי העולם", (ה"אולימפיאדה" של  ענפים שאינם אולימפיים). אנו מבינים כי לאור הנסיבות הקיימות, לא ניתן היה לקיים את האירוע כמתוכנן והפתרון הוא הרע במיעוטו לאור מה שקורה בעולם הספורט. אין לי ספק כי ספורטאינו אשר יעפילו "למשחקי העולם" בברמינגהם ב-2022, יביאו גאווה רבה למדינת ישראל, בדיוק כפי שהם עושים במהלך כל השנה באליפויות השונות. אני מאחל לספורטאינו לנצל את תוספת הזמן שניתנה, להביא את עצמכם לכושר ומוכנות עוד יותר גדולים, ובתקווה שהמנון התקווה ינוגן על הפודיומים בברמינגהם ב-2022".

משחקי עולם הינם אירוע ספורט רב ענפי, המתקיים כל ארבע שנים על ידי ארגון משחקי העולם (IWGA), הנמצא תחת חסותו של הוועד האולימפי העולמי. המהדורה ה-11 של משחקי העולם תתקיים בברמינגהם בין התאריכים 7-17 ביולי 2022. במהלך המשחקים צפויים לקחת חלק כ-3600 ספורטאים מלמעלה מ-30 ענפי ספורט שונים.

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות