ולנסיה חזרה מפיגור ל-1:2 מול ויאריאל בדקות הסיוםבאיולין טפרי סיימה במקום השישי בגמר 3,000 מטריםצוקרמן שמט יתרון, לשם השווה ל-1:1 מול אוקראינהגם 24 שעות אחרי: לא נקבע אם השער של שחר חוקינוף הגליל מעדה בדקה ה-96, שאבו פוטר מהפועל פ''תגרנד סלאם טשקנט: נלסון לוי הפסידה בקרב על הארדכרמי יפתח במקום עמוס: ''הפציעה שלי? מרגיז וכואב''כהן: ''צריכים ריכוז מלא, רוצים להיות בפלייאוף העליון''אבוקסיס: ''כולם מחויבים, אני בטוח שגם התוצאות יגיעו''הפועל חולון מול גלבוע/גליל, מיילס והאוול ימשיכו להיעדר
מאמן הנבחרת הצעירה. ניר לוין (רמי כהן שמאלי)

לוין: ''כעת אפשר לבצע דברים שלא היה זמן אליהם''

שני | | 10:54    מאת מערכת ישראל ספורט

בצל משבר הקורונה, מאמן הנבחרת הצעירה נטל חלק בשבוע החולף בהשתלמויות מקצועיות ווירטואליות שונות של המכללה האקדמית בווינגייט. וגם: חואן טוריחו על תכנית החזרה לפעילות של הליגה הספרדית

אומנם הכדורגל והכדורסל שלנו נמצאים בפסק זמן, אבל השחקנים והמאמנים מנצלים את המנוחה שנכפתה עליהם כדי להתמקצע ולהמשיך לעבוד גם מהבית. בשבוע החולף התקיימו שש השתלמויות מקצועיות ווירטואליות שונות של המכללה האקדמית בווינגייט. ההשתלמויות התקיימו בשיתוף פעולה עם ההתאחדות לכדורגל, איגוד הכדורסל והתאחדות אילת והן הועברו ווירטואלית באמצעות אפליקציית "זום". בכל השתלמות השתתפו כ-200 מאמנים והן הועברו ע"י אנשי מקצוע בכירים בספורט, כמו: חואן טוריחו, ניר לוין, פיני גרשון, אברהם קובלסקי, ד"ר יוני ירום, ד"ר בשמת סקאי, ד"ר איציק בן מלך ואחרים.

חואן טוריחו, מאמן הכושר לשעבר של מכבי תל אביב בכדורגל והיום עובד בנבחרת אקוואדור, העביר הרצאה בנושא תרגילי כושר לשחקנים צעירים. טוריחו גם התייחס למצב מביתו בולנסיה ואמר: "האזור שלנו נמצא במצב טוב, כי אין כאן יותר מדי נדבקים. למזלי יש לי בית גדול שבו אני יכול להתאמן כל יום ולשמור על כושר. אני חושב שמנטלית אין לכדורגלנים שלנו בעיה גדולה מדי להתמודד עם המצב וגם על הפן הפיזי אפשר לעבוד. היתרון במה שקורה כרגע, הוא שהשחקנים יכולים לעבוד על הימנעות מפציעות ועל תרגילים טקטיים. הבעיה עם המצב, היא נושא העבודה על השרירים של הכדורגלנים. בכדורגל אתה צריך להשתמש באופן מיוחד בשרירי הגוף ואי אפשר לעבוד על כך לבד בבית. לשם כך, השחקנים זקוקים לשותפים לאימון, משהו שבמצב הנוכחי הם לא יכולים לקבל. כשהמצב הקריטי יסתיים, השחקנים יוכלו לעבוד בזוגות, לאחר מכן בקבוצות קטנות ורק בסוף לחזור להתאמן. כך זה לפחות כתוב בפרוטוקול של הלה ליגה".

מאמן הנבחרת הצעירה, ניר לוין (רמי כהן שמאלי)
ניר לוין
, מאמן הנבחרת הצעירה בכדורגל, הרצה בהשתלמויות הווירטואליות בנושא לימוד ואימון טכניקה. לאחר ההרצאה התייחס לוין לנושא ואמר: "הרצאות הזום האלה מצוינות, כי הן מאפשרות לאנשי כדורגל שיושבים בבית לקבל כלים ספציפיים למה שהם יכולים לעשות עם השחקנים שלהם בתקופת הקורונה. מה שאנחנו עושים כיום, הוא לתת לשחקנים תרגילים שיפתחו להם את הטכניקה, את הקואורדינציה ואת הכושר הגופני. אנחנו מעבירים לשחקנים סרטונים ובעזרתם הם יכולים לעשות תרגילים שונים בבית ולשפר את הטכניקה שלהם. אני מופתע לטובה מהשחקנים. ב-90 אחוז מהקבוצות אנשי המקצוע מאוד מסודרים, הם מספקים לשחקנים תוכניות עבודה ועוקבים אחריהם באופן שוטף. בתור מאמן יש לי סדר יום קבוע. אני מכין לשחקנים תוכניות ושולח להם. עכשיו למשל נתתי לשחקנים לצפות במשחק שאותו הם ינתחו וישלחו לי את המסקנות שלהם. כמאמן הנבחרת אני לא נמצא באופן קבוע עם השחקנים שלי, כי ברוב הזמן הם נמצאים עם הקבוצות שלהם. המצב כרגע, מאפשר לנו לעשות דברים שבאופן שוטף לא היה לנו זמן לעשות אותם. למשל, לשפר את ההבנה הטקטית שלהם במשחק".

ד"ר איציק בן מלך, מנהל היחידה למתודיקה ולרפואה בספורט במכללה האקדמית בוינגייט, שיזם את פרויקט האימון הווירטואלי, אמר: "המשבר העולמי הזה יצר עבור מאמני הכדורגל והכדורסל הזדמנות מצוינת להתמקצע בתחומים ספציפיים שביום יום העמוס שלהם, לא תמיד הגיעו אליהם. הלימוד הווירטואלי באמצעות מחשב ובתנאים ביתיים חוסך המון זמן למאמנים, ונותן להם את היכולת ללמוד מאנשי המקצוע הטובים ביותר בארץ ובעולם. בזכות ההצלחה הגדולה של ההרצאות ב'זום', אני חושב שגם כשהמצב ישוב לקדומות, נמשיך לעשות הרצאות מקוונות לאנשי מקצוע. במכללה האקדמית בווינגייט אנחנו מתכננים  לקיים עוד מפגשים בפורומים שונים עד תום המשבר. במקביל להכין הצעות לחזרה לפעילות ספורט תחרותי".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות