רומא סיימה רק ב-0:0 מול ורונה בחוץ, בכורה לפדרוברצלונה גברה 0:1 על אלצ'ה וזכתה בגביע גאמפרמנצ'סטר יונייטד פתחה עונה עם 3:1 לקריסטל פאלאסדורטמונד הביסה 0:3 את מנשנגלאדבך, צמד להולאנדשמידט אישר: ''זהבי עבר בדיקות רפואיות בפ.ס.וו''סוגר מעגל: גארת' בייל חתם לעונה אחת בטוטנהאםניצחון בכורה לאמרי, מהפך ו-1:2 לוויאריאל על אייברממשיכה לעבוד: ליברפול צירפה רשמית את דיוגו ז'וטהאלחמיד פתח וביטון החליף אותו בניצחון של סלטיקההתפרצות בחדרה: עלה ל-13 מספר החולים בקורונה
שגיא מוקי (עמית שיסל, הוועד האולימפי)

חוזרים לאימונים: רשימת ההנחיות המלאה לספורטאים

שישי | | 14:36    מאת מערכת ישראל ספורט

משרד הבריאות פרסם את ההנחיות לספורטאים שישובו לאימונים: קבוצות ריצה של 10 באתלטיקה, זוגות קבועים בג'ודו, חיטוי רגליים, ריקוד ללא מגע וחיטוי שולחנות בביליארד. רשימת ההנחיות המלאה בפנים

משרד התרבות והספורט סיכם היום (שישי) עם משרד הבריאות על חזרתם לפעילות של ספורטאי ההישג הבינלאומיים של ישראל. יחד איתם ישובו לפעילות גם ספורטאי ענף הספורט המוטורי. על פי הסיכום אליו הגיעו הדרגים המקצועיים במשרד התרבות והספורט ובמשרד הבריאות, האימונים יהיו בהרכבים מצומצמים וקבועים של מתאמנים וכוללים תנאים ייחודיים לחידוש האימונים בתקופת משבר הקורונה. במטרה להקל על החזרה לפעילות של איגודי הספורט, הוחלט כי כל איגוד ימנה ממונה מטעמו לנושא כדי לקבוע תנאים לקיום האימונים שיעמדו בתו הסגול הרלוונטי.

לינוי אשרם (אבי שי, מכון וינגייט)
ההנחיות הכלליות

א. הגעה למקומות האימון תעשה ברכבים פרטיים בלבד.
ב. "קפסולה" יש להגדיר קפסולות קבועות של עד עשרה אנשים כולל מאמן וצוות מקצועי. יחד עם זאת - חשוב מאוד לשמור על גודל קפסולה מינימלי ככל שניתן.
ג. על אחריות הקבוצות לספק את ציוד המיגון למתאמנים.
ד. שמירה על היגיינה אישית, שטיפת ידיים ושימוש במסכת אף פה.
ה. הקפדה על מרחק של שני מטרים אחד מהשני בכל האימונים.
ו. אין להשתמש במלתחות ו/או מקלחות משותפות.
ז. בכל פעילות שמתבצעת בזוגות, יש לשמור על זוג קבוע.
ח. במידה ואחד מחברי הקפסולה לא מרגיש טוב, מפתח חום מעל 38 מעלות או שיעול, קושי בנשימה או כל תסמין נשימתי אחר עליו להיבדק לקורונה באופן מידי. במידה ומתקבלת תשובה חיובית, כל הקפסולה נכנסת מיד לבידוד של 14 יום ואימוניה מופסקים.
ט. חל איסור על קיום מגע בין הקפסולות הקבוצתיות בכל עת. ​
י. יש למנות ממונה לקורונה לכל מתקן אימון ואחראי קורונה בכל איגוד.

לונה צ'מטאי סלפטר (איגוד האתלטיקה)
הנחיות פרטניות

אתלטיקה - ריצה למרחקים קצרים וארוכים. יש אפשרות להתאמן באופן אישי או קבוצתי. באימונים קבוצתיים באצטדיון אתלטיקה - ניתן עד 10 אנשים בקפסולת אימון. רצים למרחקים ארוכים יוכלו להתאמן במרחב הפתוח על פי הגדרה של 10 אנשים בקבוצה במרחק של 2 מ' אחד מהשני. קפיצה לרוחק וקפיצה משולשת, קפיצה לגובה וקפציה במוט, מקצועות הזריקה – עד חמישה אנשים בו זמנית סביב בור הקפיצה או המתקן תוך שמירה על מרחק של 2 מ' אחד מהשני.

אופניים ואופני יד - ככלל, הרכיבה תתבצע לא בסמוך לריכוזי אוכלוסייה. אופני שטח - אימונים בשטחים פתוחים, עם שמירה על מרחק של 2 מ' בין הרוכבים. אופני כביש - רכיבה בכבישים, עם שמירה על מרחק בין הרוכבים. במידה והרכיבה מתקיימת במתחם הוולודרום, רוכב אחד במסלול בלבד.

פעילות ספורט ימית - שייט מפרשיות, גלישת רוח, גלישת גלים: שימוש בציוד אישי קבוע. חתירה וקיאקים - אימון אישי בסירה ו/או קיאק. אימון זוגי יתבצע בקיאק/סירה של רביעייה, וזאת על מנת ליצור ריחוק בין החותרים. שימוש בציוד קבוע.

טניס - עד שני שחקנים במגרש בו זמנית. הקפדה על שמירת מרחק אחד מהשני באזור הרשת.

טיפוס ספורטיבי - ניתן לסמן אזורים אישיים לכל מתאמן ולחטא את כל הקיר בין מתאמן למתאמן.

טריאתלון - ראה התייחסות לענפים האישיים הרלוונטיים.

כדורעף חופים - בשלב זה מאושר רק שחקן מול שחקן תוך הקפדה על שמירת מרחק אחד מהשני באזור הרשת.

ניווט - אך ורק במרחב הפתוח (יערות) ולא במרחב עירוני.

סקי מים - מתקן ייעודי בתל אביב. עד מתאמן אחד לחבל תפיסה. שימוש בכפפות אישיות, יש לחטא את מתקן התפיסה בין מתאמן למתאמן.

טיסנאות - ניתן לבצע עם מסיכה, שימוש בציוד אישי לכל מפעיל טיסן.

התעמלות קרקע, מכשירים ואקרובטיקה - בין מתעמל למתעמל יש לחטא את המכשירים, ולהקפיד על חיטוי אישי של הידיים והרגליים לפני הכניסה לאולם. לא ניתן לקיים אימון בו-זמנית של מספר מתעמלים על אותו מכשיר למעט הקרקע.

התעמלות אומנותית - שימוש בציוד אישי, תוך שמירה על מרחק בין המתעמלות. יש להקפיד על
חיטוי כפות הרגליים והידיים לפני האימון.

ספורט ריקוד - ריקוד ללא מגע עם מרחקים של מעל 2 מ' בין הרוקדים.

שחייה - (לרבות שחייה במים פתוחים ושחייה אומנותית) - מספר שוחים על פי מספר המסלולים הקבועים בבריכה, אין להשתמש במלתחות. במתחם הבריכה לא ישהו יותר מעשרה ספורטאים במקביל.

יעקב טומרקין (עמית שיסל, איגוד השחייה)
ענפי משחקי כדור - אימונים עם הקפדה של שני מטרים ללא מגע בין השחקנים. בחלוקה של עד 10 אנשים באזורים מתוחמים תחת הקפדה על שמירת מרחק בין המתאמנים שיבצעו אימונים ללא מגע (אימוני כושר וכוח, ריצות ספרינט קפיצות וכו'). חשוב להדגיש- לא מאושרים משחקים.

טניס שולחן - שמירה על מרחק בין השחקנים, שימוש בציוד אישי, יש לחטא ידיים היטב לפני המשחק ולחטא את הכדור. משחק של זוג אחד פר שולחן.

סיוף - שימוש בציוד אישי.

קליעה - שימוש בציוד אישי. שמירה על מרחק של 2 מ' בין היורים.

הרמת משקולות ופיתוח גוף - במתקן ייעודי מתאמן אחד יחד עם מאמן בלבד, חיטוי המוט וכל האביזרים הנלווים בין משתמש למשתמש. שימוש בכפפות אישיות. חיטוי ידיים היטב לפני
השימוש בציוד.

גלגיליות אומנותי - שימוש בציוד אישי, שמירה על מרחק בין המתאמנים. ניתן לבצע באולם ספורט גדול במסגרת קפסולת האימון המוגדרת.

ביליארד - שימוש במקל אישי, חיטוי ידיים לפני השימוש, חיטוי השולחן והכדורים לפני ואחרי השימוש, משתמש אחד בשולחן בכל פעם, שימוש במסיכה.

בדמינגטון - עד שני שחקנים בו זמנית במגרש ובמסגרת קפסולת האימון המוגדרת.

ספורט מוטורי - יש להקפיד על עד עשרה אנשים בו זמנית במסלול ובמתקן כולו (גם נהגים וגם אנשים שנמצאים מחוץ למסלול).

ענפי קרב - ג'ודו, האבקות, אגרוף תאילנדי, אושו, ג'יו ג'יטסו - ציוד אישי בלבד, זוגות אימון קבועים ובהתאם לקפסולת האימון המוגדרת.

   כל האתרים המובילים בקליק!

נגישות