ליגת העל: הפועל חולון - מכבי ת''א 17:19 (רבע 1)זר שלישי להפועל חיפה: קינן אוואנס חתם לשנתייםרוטנשטיינר הסכים לקצץ, חתם על חוזה עד סוף 2020מאוריציו סארי: ''אסור שהיתרון בפסגה ירגיע אותנו''ליגה לאומית: גל כהן מונה למאמנה של הפועל רעננהרשמית: ולדימיר איביץ' יסיים את תפקידו במכבי ת''אמיכה ואצילי: ''בוחרים להביט לאמת בלבן של העיניים''השחקנים בפרשת הקטינות: דור מיכה ועומר אצילירוני לוי: ''זאת הייתה עונה ארוכה עם סיום מוזר וקשה''חיים סילבס הודיע לעדן בן בסט: אתה לא בתכניות
שמעון מזרחי עם ג'ורדי ברתומאו (מכבי ת''א, האתר הרשמי)

''התנאים לא מספיק טובים על מנת להמשיך את העונה''

רביעי | | 12:28    מאת מערכת ישראל ספורט

מנכ''ל היורוליג, ג'ורדי ברתומאו, הודה בראיון ברוסיה: ''חידוש העונה חיוני עבור הקהל. זו עונת היורוליג הטובה אי פעם'', אך מבין את אלה שפסימיים: ''הניתוח שלהם מדויק, תנאי הבריאות עדיין לא מאפשרים זאת''

מנכ"ל היורוליג, ג'ורדי ברתומאו, העניק היום (רביעי) ראיון נרחב לאתר "Sports.ru" הרוסי ובו התייחס בין היתר" לסוגיית חידוש עונת 2019/20. ברתומאו אמר: "אם הרשויות יאשרו לקיים משחקים, ונדאג לשמור על בטיחות כל המעורבים, אני משוכנע שצריך לנסות ולסיים את העונה. לא רק בגלל המחויבות לספונסרים, אלא בעיקר בשביל האוהדים. אנחנו קיימים בזכות האוהדים. מאוקטובר ועד מרץ הם זכו לראות את מה שרבים כינו העונה הגדולה בתולדות המפעל, עונה שהעניקה לנו משחקים מופלאים. מעולם לא הגיע כל כך הרבה קהל למשחקים".

ברתומאו הודה: "כרגע, התנאים לא מספיק טובים כדי להמשיך את העונה. בגלל זה אמרנו שנוכל לשחק רק אם התנאים יאפשרו זאת, ויאפשרו לנו לקיים את טורניר סיום העונה. כל הקבוצות תמכו ברעיון שלנו, וכל עוד יש תקווה, נעשה כל שביכולתנו כדי לסיים את 2019/20. קשה לתת הערכות, כי זה תלוי למשך כמה זמן הקורונה תמשיך להשפיע על אירופה. קשה גם לצפות את ההפסדים הכלכליים". על הביקורת שנמתחה בקרב חלק מהשחקנים על מתווה הקיצוץ ביורוליג: "על אף שחלקם התנגדו, רובם היו בעד. הושג סיכום בתוך ארגון השחקנים. זה לא פותר את כל הבעיות, אבל זה יעזור לקבוצות השונות".
 


על העונה הנוכחית, אמר מנכ"ל המפעל: "מאז אוקטובר האחרון זו הייתה עונת היורוליג הטובה ביותר אי פעם עם משחקים מדהימים. שברנו שיאים בפלטפורמות הדיגיטליות, הקהל הביע אמון יותר מתמיד". כשנשאל לגבי הקושי לקבל החלטה אמר שהוא מעדיף שלא לפרט מתוך כבוד לכל הצדדים ואמר שלא מדובר בבעיה עם השחקנים אלא קשיים של בידוד המועדונים מארצות שונות. מה הלאה? לכדורסל האירופי יש עתיד מזהיר. היורוליג נמצא ברגע הטוב ביותר בתולדותיו. שיא נוכחות במגרשים, שיא העניין, זה מראה שאנחנו בדרך הנכונה ועלינו רק להמשיך ולשפר ולתקן כמה אתגרים היסטוריים. המצב הזה לימד אותנו עד כמה חשוב להישאר קרובים עם המועדונים ובין המועדונים לאוהדים. אני גאה להיות חלק מהארגון הזה".

על הנחיצות הכלכלית, אמר ברתומאו: "היורוליג, אחרי ה-NBA, זו ליגת הכדורסל שמכניסה הכי הרבה כסף. מובן מאליו כי ההשלכות הכספיות הן שיקול מכריע האם מחדשים את העונה או לא, אך צמצום ההחלטה כחשובה רק בפן הפיננסי זה לא הוגן. כבר הצהרתי שהגורם העיקרי לקבלת ההחלטה יהיה סכנת בריאות השחקנים, המאמנים או השופטים. לא נסכן בריאות של אף אחד. אם הממשלה ורשויות הבריאות יאפשרו לשחק ונוכל לעמוד באמצעים הבריאותיים אז נחדש את העונה, זו תהיה חובה לא רק עבורנו אלא גם עבור הקהל, אנחנו קיימים בזכות האוהדים והכדורסל, הוא אחת התשוקות הגדולות ביותר".

   דפני נחיתה לסלולר - חינם*

נגישות